מצמרר: התאומים נקראו בשמות הנרצחים ונולדו בדיוק בתאריך פטירתם

זהו אחד מאותם סיפורים מופלאים על השגחה פרטית. כיצד ייתכן שזוג תינוקות תאומים נולדו בתאריך פטירת שני נרצחים ואף נקראו בשמותיהם, לא במכוון? בכל אופן, לא קיימת לכך תשובה על פי דרך הטבע

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

זהו סיפור מופלא על השגחה פרטית שישאיר אתכם פעורי פה. אביתר בורובסקי הי"ד נרצח על ידי מחבל בדקירות סכין בתחנת אוטובוס בצומת תפוח. משפחתו של אביתר היו קשורים בקשר הדוק עם משפחה אחרת, משפחת יעקב, שגם הם התמודדו עם שכול לפני כ-16 שנים, בעת שנרצח בן המשפחה אביהוא.

 

הסיפור החל כאשר ברוך בורובסקי, אביו של אביתר, אשתו ונכדתו ישבו במסעדה ובחנו את המנות בתפריט. לפתע הבחינו באישה שנכנסת למסעדה עם עגלת תאומים. "היינו צריכים לזוז קצת כדי לפנות דרך לעגלת התאומים, ואני פלטתי: 'איזה חמודים. איך קוראים להם? כשהאם סיפרה ששמם אביתר ואביהוא - קפאנו במקום. אחרי רגע שאלנו: 'למה קראתם להם בשמות האלה?', והאם השיבה שהם חיפשו שמות של צדיקים", משחזר ברוך.

 

"היינו המומים, לא ידענו איך להגיב נוכח ההשגחה הפרטית הבלתי נתפסת"

ברוך ורעייתו החלו לספר לאותה האישה על בנם אביתר, על מה שאירע לו, על כך שהוא טבל במקווה באותו היום ועל צדיקותו. "סיפרנו לה גם על אביהוא, בנה של משפחת יעקב, שטמון בבית העלמין מאחורי בננו", מוסיף ברוך.

 

שאלה תמימה אחת הותירה את ברוך ואת רעייתו המומים. הם שאלו את אם התינוקות לגבי תאריך לידתם, והחווירו נוכח תשובתה. "אביתר נולד בכ' באייר – בדיוק ביום השנה של בננו אביתר, ואילו אביהוא נולד אחרי השקיעה בכ"א באייר – יום נפילתו של אביהוא יעקב. היינו המומים, לא ידענו איך להגיב נוכח ההשגחה הפרטית הבלתי נתפסת", משחזר ברוך.

 

ברוך ורעייתו הוכו בתדהמה. הם לא הבינו את משמעות הדבר ואף חשו מבולבלים מעט. ברוך הקשיב לעצתו של רב גדול שאמר לו "במכוסה ממך אל תחקור", וחדל מלנסות להבין את פשר הדברים. "אחרי ששמעתי את זה ממנו, הפסקתי לעסוק בזה. כנראה שבורא עולם רצה להראות לנו שיש נר חיים לזכרם של הבנים".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (153 מדרגים)

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

פרק תהילים לרפואה - סגולה מיוחדת בקריאת תהילים ק"ב

לפניכם פרק ק"ב בתהילים, המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא.(ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי הַטֵּה אֵלַי אָזְנֶךָ בְּיוֹם אֶקְרָא מַהֵר עֲנֵנִי. (ד) כִּי כָלוּ בְעָשָׁן יָמָי וְעַצְמוֹתַי כְּמוֹ קֵד נִחָרוּ

סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |