מצמרר: התאומים נקראו בשמות הנרצחים ונולדו בדיוק בתאריך פטירתם

זהו אחד מאותם סיפורים מופלאים על השגחה פרטית. כיצד ייתכן שזוג תינוקות תאומים נולדו בתאריך פטירת שני נרצחים ואף נקראו בשמותיהם, לא במכוון? בכל אופן, לא קיימת לכך תשובה על פי דרך הטבע

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

זהו סיפור מופלא על השגחה פרטית שישאיר אתכם פעורי פה. אביתר בורובסקי הי"ד נרצח על ידי מחבל בדקירות סכין בתחנת אוטובוס בצומת תפוח. משפחתו של אביתר היו קשורים בקשר הדוק עם משפחה אחרת, משפחת יעקב, שגם הם התמודדו עם שכול לפני כ-16 שנים, בעת שנרצח בן המשפחה אביהוא.

 

הסיפור החל כאשר ברוך בורובסקי, אביו של אביתר, אשתו ונכדתו ישבו במסעדה ובחנו את המנות בתפריט. לפתע הבחינו באישה שנכנסת למסעדה עם עגלת תאומים. "היינו צריכים לזוז קצת כדי לפנות דרך לעגלת התאומים, ואני פלטתי: 'איזה חמודים. איך קוראים להם? כשהאם סיפרה ששמם אביתר ואביהוא - קפאנו במקום. אחרי רגע שאלנו: 'למה קראתם להם בשמות האלה?', והאם השיבה שהם חיפשו שמות של צדיקים", משחזר ברוך.

 

"היינו המומים, לא ידענו איך להגיב נוכח ההשגחה הפרטית הבלתי נתפסת"

ברוך ורעייתו החלו לספר לאותה האישה על בנם אביתר, על מה שאירע לו, על כך שהוא טבל במקווה באותו היום ועל צדיקותו. "סיפרנו לה גם על אביהוא, בנה של משפחת יעקב, שטמון בבית העלמין מאחורי בננו", מוסיף ברוך.

 

שאלה תמימה אחת הותירה את ברוך ואת רעייתו המומים. הם שאלו את אם התינוקות לגבי תאריך לידתם, והחווירו נוכח תשובתה. "אביתר נולד בכ' באייר – בדיוק ביום השנה של בננו אביתר, ואילו אביהוא נולד אחרי השקיעה בכ"א באייר – יום נפילתו של אביהוא יעקב. היינו המומים, לא ידענו איך להגיב נוכח ההשגחה הפרטית הבלתי נתפסת", משחזר ברוך.

 

ברוך ורעייתו הוכו בתדהמה. הם לא הבינו את משמעות הדבר ואף חשו מבולבלים מעט. ברוך הקשיב לעצתו של רב גדול שאמר לו "במכוסה ממך אל תחקור", וחדל מלנסות להבין את פשר הדברים. "אחרי ששמעתי את זה ממנו, הפסקתי לעסוק בזה. כנראה שבורא עולם רצה להראות לנו שיש נר חיים לזכרם של הבנים".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (154 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

סוד האושר

להיות מאושר,זה משאלת לב של רבים אך הדבר ניתן ורבים זוכים לה

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 

סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |