האם מותר לבקר בכנסייה?

האם אסור לבקר בכנסייה, ואם נכנסתי - איך מתקנים?

25/07/19 | כ"ב תמוז התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

אסור באופן מוחלט לבקר בכנסייה, כפי שמבואר בשו"ת יביע אומר חלק ב' (חלק יורה דעה סימן י"א) וחלק ז' (חלק יורה דעה סימן י"ב). 

וכן עיין עוד בשו"ת יחוה דעת חלק ד' (סימן מ"ה) ששם נכתב: "הדבר ברור שאסור בהחלט לבקר בכנסיות של נוצרים. ועל מדריכי תיירות להישמר ולהיזהר מאוד לבל יכשלו ולא יכשילו יהודים המבקרים בישראל להובילם אל כנסיות הנוצרים, שיש בזה משום ולפני עור לא תתן מכשול. ולשומעים ינעם ועליהם תבוא ברכת טוב", ע"כ.

כדי לתקן את הטעות יש לחזור בתשובה שלימה, כלומר חרטה אמיתית בלב נשבר על המעשה, וידוי בפה על העבירה, וכן קבלה אמיתית של האדם בלב שלם, שלא לחזור על עבירה לעולם.

 

הלכה יומית – האם מותר ליהודי להיכנס לכנסייה של נוצרים? צפו


דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (6 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

התפילה הזו ידועה כמסוגלת לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |