האם גם לגויים יש גן עדן וגיהנום?

האם גם לגויים יש מושג של גן עדן וגיהנום? והאם הם יחיו יחד עם ישראל בימות המשיח?

01/09/19 | א' אלול התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

אכן. גם לגויים יש גן עדן וגיהנום.

גוי שמקיים שבע מצוות בני נח מכונה "חסיד אומות העולם" וזוכה לעולם הבא. וכך כתב הרמב"ם (הלכות מלכים סוף פרק ח') שכל גוי המקבל שבע מצוות, ונזהר לעשותן הרי זה מחסידי אומות העולם, ויש לו חלק לעולם הבא. והוא שיקבל אותן ויעשה אותן, מפני שציווה בהן הקדוש ברוך הוא בתורה, והודיענו על ידי משה רבנו, שבני נוח מקודם נצטוו בהן. אבל אם עשאן מפני הכרע הדעת אין זה גר תושב, ואינו מחסידי אומות העולם אלא מחכמיהם.

ומבואר בזוהר שבני נח שקיימו מצוותיהם כמו גם גויים שלא הציקו לישראל וכן חסידי אומות העולם יזכו להיות בגן עדן, אולם אין מדובר בגן עדן של ישראל אלא יהיה להם גן עדן מיוחד משלהם (כך כתב הרדב”ז על הרמב”ם בהלכות מלכים פרק ח’ הלכה י”א, שאין להם חלק יחד עם נשמות ישראל, אלא מקום מיוחד להם). בנוסף, אף הם יהיו בימי המשיח ויהיו עבדים לישראל.

 

הרב יגאל כהן – הכרטיס לגן עדן

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (23 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לשלום החיילים

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ וְאִמּוֹתֵינוּ הוּא יבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |