חדשות יהדות

הרב לאו מתייחס לחוק הגיור: "כדי להצטרף לנבחרת יש לעמוד בתנאים"

בצל גזירת הגיור העומדת על הפרק, הבאנו לפניכם את התייחסותו של הרב דוד לאו לרפורמה


23/01/22 | כ"א שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 


בראיון לישראל היום, הבהיר הרב דוד לאו שליט"א את עמדתו בנוגע לרפורמת הגיור אותו מקדם השר לשירותי דת מתן כהנא. "לא כנסת ישראל תהיה זו שתכריע מיהו יהודי, עם כל הכבוד", אמר הרב בראיון. "באותה מידה שאם תקבע כי אדם עם 43 מעלות חום הינו אדם בריא- זה יהיה שקר מוחלט. וגם אם יעבבור חוק האומר כי לא צריכים יותר מלט לבנייה- הדבר לא יקרה במציאות, כך אף בגיור: כנסת ישראל לא יכולה לעקוף את ההלכה היהודית, ולכן לא היא זו שתכריע בסוגית מיהו יהודי. ההלכה קובעת חד משמעית: יהודי הינו אדם המקבל עליו עולתורה ומצוות ומתחייב להקפיד על קלה כבחמורה".


הרב לאו הסביר את דבריו בבאמצעות משל: "כאשר נולד תינוק בארצות הברית, הוא אמריקני, אולם אם יבוא אדם ממדינה אחרת ויבקש לקבל אזרחות אמריקאית, הוא יצטרך לעבור את הבירוקרטיה המתאימה, ואין שום דרך מהירה לעקוף את התהליך. אותו דבר אדם שנולד בקיבוץ, ייחשב לקיבוצניק. אולם מי שרוצה לעבור מעיר מגוריו ולקבוע מושבו בקיבוץ- יצטרך לעבור בדיקות ולעמוד בתנאים שאותם מציבים אנשי הקיבוץ לפניו.


להבדיך, העם היהודי הוא העם הנבחר. וכדי להצטרף לנבחרת, יש לעמוד בתנאים שנקבעו מדורי דורות על ידי התורה הקדושה. כיום בארץ ישראל ישנה הרבנות הראשית והיא האחראית לגייר אך ורק על פי ההלכה".


הרב לאו התייחס באותו הראיון גם לחוק השבות, חוק המתיר ללא יהודים לעלות לארץ ישראל. "אם למישהו כואב על ההתבוללות הקשה שיש בארץ, שיפנה את כל כוחותיו לשינוי חוק השבות. על פי נתוני משרד הפנים, רוב העולים החדשים הינם לא יהודים, לא מעלים את הגויים לארת ואחר כך בוכים שיש בעיה. תמנעו אותה! תעצרו את הכל לפני!"


כמו כן הפנה הרב את תשומת ליבו לטיעונים מצד ארגוני הנשים על כך שבתי הדין לא פועלים למציאת פתרון עברו נשים מסורבות גט. "הטענה אינה הוגנת, כיון שהדיינים יושבים משך שעות ארוכות כדי להביא את התיקים אל פתרונם. אנו עושים כל שביכולתנו כדי להביא לאותה אישה אומללה רווחה. אולם יחד עם זאת, אנו מוכרחים להיצמד תמיד לחוקי התורה וההלכה, איני יכול לקבל מושג של הפקעת קידושין בקלות. אם בני הזוג חיו יחד מספר שנים ואף נולדו להם ילדים, כיצד ניתן לטעון שהנישואין היו מיקח טעות כבר מהרגע הראשון???"

 

צפו בדבריו של הרב לאו שליט"א נגד חוק הגיור:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

חדשות יהדות

לקראת ל''ג בעומר: גדולי ישראל בקריאה לציבור

חדשות יהדות

התעורר ואמר "שמע ישראל": התפילות קרעו שערי שמיים

חדשות יהדות

מפתיע: מדוע שר התרבות האוקראיני חושב כי הכוחות העליונים עומדים לצידם?

חדשות יהדות

מתחת לאף: בתי העלמין היהודיים שנעלמים בהודו

חדשות יהדות

שנה לאחר אסון מירון: הרב אביגדור חיות, ששכל את בנו ואת תלמידו, במסר לעם

חדשות יהדות

שלא תתבלבלו: ההנחיות החדשות להילולה במירון השנה

חדשות יהדות

היא רק ענתה לי: 'אני יודעת שמשהו קרה. רק תגיד לי שכולם בסדר'

חדשות יהדות

הרב אליהו אבא שאול זצ"ל הלך לעולמו

חדשות יהדות

הושלמה הקמת מצבתו של הרב חיים קנייבסקי זצ"ל

חדשות יהדות

"ראיתי את המוות בעיניים" – הניסים הגלויים בפיגוע שהיה באלעד

חדשות יהדות

"זה נס גדול" – הפיגוע שנמנע ביישוב תקוע

חדשות יהדות

בשורות טובות: החתן שנפצע בשמחת נישואיו התעורר והלך על רגליו

חדשות יהדות

קריאת הרבנים בעקבות הפיגוע באלעד: "לערוך חשבון נפש"

חדשות יהדות

בתזמון מופלא: פליט בן 12 מאוקראינה עבר ברית מילה, לא תאמינו היכן

חדשות יהדות

הצטרפו גם אתם: המיזם המרגש לרפואת הרבנית לאו

עוד מאמרי תוכן בנושא חדשות יהדות

X
  • © כל הזכויות שמורות