מגזין תהילים

"אם לא אקבל טיפול מיידי, אסיים את חיי..."

הרב לחש כמה משפטים, והרופא הבין הכל...


23/02/22 | כ"ב אדר א' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

 

לעיתים נדרש גדול הדור לחכמה יתרה והבנה בנפש האדם, כדי לפתור בעיות מסובכות. סיפור מופלא שסופר על הגאון רבי שלמה זלמן אוירבאך, הממחיש את חכמתם ובינתם של גדולי וחכמי ישראל.


היה זה בעיצומה של שבת קודש. לפתע על דלת ביתו של מרן הרב אוירבאך זצ"לן נשמעו דפיקות בהולות. מקורביו פתחו אתהדלת ואל הבית נכנס בסערה יהודי, אוחז בלחיו וזועק מיסורים.


"כבוד הרב, אני מתפתל מכאבי שיניים, חושש אני שמא התפתחה דלקת בחניכיים..." זעק בכאב. 
מרן הרב אוירבאך זצ"ל התיר לו ליטול תרופה להרגעת הכאב, אולם אותו יהודי לא הסתפק בזאת. "אני נתון בסכנת חיים ממשית!" הוא זעק, "מוכרח אני לראות רופא שיניים שיטפל במוגלה בדחיפות, אחרת אני עלול לסיים את חיי!!"


ניסו הרב ובני ביתו לדבר על ליבו של אותו יהודי כי דלקת בחניכיים, קשה ככל שתהיה, אינה מסכנת חיים כלל וכלל, אך ללא הועיל. היהודי אחז בלסתו, התפתל וזעק לעזרה. 


כאשר ראה זאת מרן הרב זצ"ל, בחכמתו הרבה הוא הבין כי אותו יהודי נתון בהתקף חרדה, וכי כל הסבריהם של הנוכחים לא יועילו. הוא שלח אחד מבני ביתו להזעיק את רופא השיניים שהתגורר בשכנותו.


כעבור מספר דקות הופיע השליח בחזרה בלווית הרופא, יהודי שומר תורה ומצוות. "במה העניין?" שאל, תמה. בכל שנותיו כרופא לא הוזעק לטפל ביהודי שומר מצוות בעיצומה של שבת קודש... 
"היהודי הזה סובל מאוד", החווה מרן הרב אוירבאך זצ"ל בידו על החולה האומלל. "הוא זקוק בדחיפות לטיפול שיניים מיידי, אחרת הוא חש כי יאבד את חייו".


הרופא עמד נדהם. "כיצד אוכל לחלל עליו את השבת? הרי אין מדובר כאן בפיקוח נפש" תמה בקול.


מרן הרב סימן לו בידו להתקרב אליו מעט ולחש על אוזנו מספר משפטים. הבעת הבנה והשתאות לנוכח חכמתו ותבונתו של גדול ישראל עלתה על פניו של הרופא, והוא פנה אל היהודי הסובל ואמר לו: "בא עימי למרפאה שלי, אני אסייע לך".


חיש אותו אדם קם ממקומו ונחפז בעקבות הרופא. בדרכם אל המרפאה אמר לו הרופא: "דע לך, כי אני מוכן לחלל עליך את השבת, אולם יהיו כמה מלאכות שאתה תצטרך לעשות בשבילי".


הם הגיעו אל המרפאה, והרופא הראה ליהודי את המנורה מעל הכיסא ואמר לו: "נא הדלק עבורי את המנורה הזו. לחץ על הכפתור וסובב אותה".


היהודי נראה היה כמהסס. הוא הביט במנורה ולא נע. המחשבה שיהיה עליו לחלל את השבת הייתה קשה עבורו, והוא לא הצליח לבצע את הפעולה. לאחר דקות ארוכות אמר לרופא: "במחשבה שניה, איני חושש להמתין עד צאת השבת. אמנם הכאב הוא גדול, אך לא נשקפת סכנה לחיי..."


הרופא חייך בליבו. הוא הבין כיצד מרן הרב זצ"ל השכיל להבין את נפשו של האדם, כי כאשר יידרשו ממנו לבצע את המלאכות האסורות בשבת בעצמו, הוא כבר לא יהיה מסוגל...

 

 

הרב דוד יוסף שליט"א מספר על חכמתם המופלאה של גדולי ישראל- מרתק:

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

מפתיע: "לעתים אדם הקורא מעורר על עצמו דינים במקום חסד ורחמים"

מגזין תהילים

כשקבלה ומציאות נפגשים: תהילים לפי שם האדם

מגזין תהילים

מהם פרקי תהילים? לא בטוח שאתם יודעים הכל...

מגזין תהילים

בטוחים שאתם יודעים? והפעם - מה זה תהילים

מגזין תהילים

מפתיע: מי כתב את תהילים?

מגזין תהילים

מצמרר: התינוק היהודי נזרק למים ושרד בזכות ברית המילה

מגזין תהילים

המתאגרף היהודי שהתעקש לעשות מסיבת סיום על דף גמרא יחיד

מגזין תהילים

מעניין: הייתם מתערבים על זה?

מגזין תהילים

מדהים: בזכות השתיקה וההבלגה, ניצלו חיי היולדת והתינוק

מגזין תהילים

נחשף: הסודות של התהילים

מגזין תהילים

עוגה שהצילה ממוות

מגזין תהילים

"היהודי הביט בו משתומם. האם הרב לא הבין את אשר אמר לו?"

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות