אמונה וביטחון

לא ויתר על המצווה ולא תאמינו למה הוא זכה!

הסיפור הבא ממחיש עד כמה ה' יתברך מבקש מאיתנו להאמין ולבטוח בו, לצרף עוד מצווה ולקיים השתדלות נכונה – ואו אז ישלח לנו את מבוקשנו


16/05/22 | ט"ו אייר התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

בשעה טובה זכתה ביתי להגיע לפרקה וקיבלה שלוש הצעות מצויינות. עד כדי כך הגיע הדבר שלא ידענו באיזו אחת מהן לבחור.

אבל לא דאגתי מכך. ידעתי שבעזרת ה' נגיע לכדי החלטה טובה.

הדבר שהדאיג אותי יותר היה העובדה כי כרגע אין בידי לשלם שכר שדכנות למשדך, ואף לא

תמיד נהגנו בחסכנות והסתפקנו במועט תוך אמונה בה', והדברים הלכו על מי מנוחות, אך כעת גיליתי כי עם סכומים כאלו, אני צריך להתחזק באמונתי הרבה יותר.

יכולתי ללוות מאחד ממכריי את הסכום המבוקש, אך לא רציתי זאת כלל, והשארתי את האפשרות הזו כמוצא אחרון בהחלט.

כפי שכבר אמרתי – הבנתי כי עליי להתחזק באמונה. בתפילת "אתה חוננתנו" ביקשתי מה' שיחונן אותנו לבחור בשידוך הראוי בהחלט וגם שיחונן אותי להבין מהי השתדלות הראוייה שאני צריך לעשות על מנת שיגיע סכום הכסף המבוקש לידי.

הימים חולפים. בשעה טובה, השידוך נבחר והתחלנו להתכונן במרץ לקראת האירוסין. כאשר שמעתי שהשדכן מתכונן להגיע למסיבת האירוסין, התחלתי לדאוג – מה יהיה? מהיכן אשלם לו?

אז הרפיתי מהמחשבות ושמתי את מבטחי בה'.

ביום האירוסין הגעתי ישר מעבודתי לתחנת הרכבת על מנת לנסוע למקום שבו תיערך המסיבה.

רגע לפני שעליתי על הרכבת נזכרתי בדבר מה.

ישנו תלמיד אחד, שמשקיע את כל עסקו ומרצו בתורה הקדושה, ולא מתעסק בענייני העולם הזה. לקחתי על עצמי כבר תקופה ארוכה ללוותו ולדאוג לצרכיו הגשמיים.

היום הוא אמור להגיע בחזרה לישיבה לאחר זמן ארוך שנאלץ להישאר בייתו בגלל מחלה. אם לא אגיע לעזור לו לפרוק את מזוודתו ולארגן את דבריו, הוא עלול לישון היום בספסל בחוץ.

התלבטתי מאד מה לעשות ולאחר דקה של התלבטויות החלטתי: אני לא מפסיד מצווה.

שמתי פעמיי מהר אל עבר הישיבה, שם פגשתי באותו בחור ועזרתי לו לפרוק את מזוודתו.

לאחר שהכל היה מסודר ומאורגן, התכוונתי כבר ללכת לעבר מסיבת האירוסין, אך שמתי לב שישנו דופן כפול במזוודה. תהיתי לעצמי אם נותר שם דבר מה.

כאשר פתחתי את הדופן גיליתי להפתעתי הרבה מעטפה עבה שעל גביה היה רשום שמי. פתחתי אותה ומצאתי בה סכום כסף נכבד מאד שמיועד לי עבור כל הטרחה שאני נוהג בבחור.

ה' הטוב שלח לי בדיוק בזמן את הסכום הנדרש, ועוד הוסיף לי סכום נכבד ביותר עבור כל הוצאות החתונה.

מעשיית מצוה לא ניזוקים!

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות