איך קוראים תהילים ביחד?

רוצים להתחיל לקרוא תהילים, אך לא יודעים איך בדיוק, ומהן ההלכות שקשורות לכך? לפניכם תשובות לשאלות נפוצות

07/06/17 | י"ג סיון התשע"ז

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

את ספר התהילים שחיבר דוד המלך עליו השלום ברוח קדשו, אפשר לקרוא בלחש או בקול, ביחד או לבד – גם אם לא מבינים את פירוש המילים. ספר זה מיועד לכולם בלי הבדלים של גיל, מין והשקפת עולם, וכל איש ואישה, ילד וילדה – ימצאו עצמם מאחורי המילים הנאמרות, ויתחברו אליהן בנקל.
את פרקי התהילים רצוי לקרוא בשעות היום, ואם בכל זאת חשקה נפשכם לומר אותם בשעת לילה – אם זה עד חצות, עדיף שיהיו אלו פרקים מבוארים. ואם לאחר חצות הלילה, ניתן להגיד גם פרקי תהילים רגילים ללא פירוש.
יש הנוהגים לחלק את פרקי התהילים לימים וקוראים מדי יום את הפרקים השייכים לאותו יום, עד שבסוף השבוע הם מסיימים את הספר כולו. אחרים נוהגים לסיים ספר תהילים אחת לחודש (ביום ראש חודש למשל) והמהדרים מסיימים ספר תהילים מדי יום.
מתי והיכן אסור לקרוא תהילים? פוסקים רבים גורסים כי ביום תשעה באב אין לומר תהילים עד לחצות היום, היות ואמירת התהילים כמו גם לימוד תורה – משמחת את הלב, ולכאורה משכיחה את מצוות האבלות השייכת לאותו יום. בנוסף לכך, אדם שמתאבל ולא עלינו יושב שבעה – אסור לו לקרוא תהילים (גם כאן הטעם הוא משום שזה מכניס שמחה ללב ולנפש, והיות והוא אבל, טוב שיתרחק מדברים המשמחים את הנפש).
המקומות בהם אסור לקרוא תהילים הם מקומות שנודף מהם ריח רע (כגון מול שירותים פתוחים), מקומות שיש בהם תמונות לא צנועות ומקומות אחרים שאינם מכובדים. גם אדם שגופו אינו נקי או כזה הנצרך לנקביו – אסור שיקרא תהילים, וגם אם כבר התחיל – שומה עליו לסיים, אף אם נמצא באמצע הפסוק.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (89 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תהילים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


היכן אומרים תהלים?

פרט למקומות לא נקיים ומטונפים שבהם צריך להיזהר מאוד לא לומר דברי קדושה בכלל - אומרים תהלים ב...

איך קוראים תהילים ביחד?

רוצים להתחיל לקרוא תהילים, אך לא יודעים איך בדיוק, ומהן ההלכות שקשורות לכך? לפניכם תשובות לשאלות נפוצות

סגולות נבחרות


סגולה לרפואה

אמירת תהילים פרק ו': 'תפלה נוראה לכל אדם להתפלל בחליו, שהשם יתברך ירפא אותו רפואת הנפש ורפואת הגוף. וכל חולה המתפלל תפלה זו בכוונה ובלב נשבר ונדכה, בטוח הוא שהקב"ה יקבל תפלתו.'

סגולה לעזור לאדם קרוב

'מי שיש לו אוהב או קרוב באיזה צרה אף שהוא רחוק ממנו ולא יכול לעזור לו, יעשה זו התפלה בכוונה עליו':- תהילים פרק כ'

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |