איך קוראים תהילים ביחד?

רוצים להתחיל לקרוא תהילים, אך לא יודעים איך בדיוק, ומהן ההלכות שקשורות לכך? לפניכם תשובות לשאלות נפוצות

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

את ספר התהילים שחיבר דוד המלך עליו השלום ברוח קדשו, אפשר לקרוא בלחש או בקול, ביחד או לבד – גם אם לא מבינים את פירוש המילים. ספר זה מיועד לכולם בלי הבדלים של גיל, מין והשקפת עולם, וכל איש ואישה, ילד וילדה – ימצאו עצמם מאחורי המילים הנאמרות, ויתחברו אליהן בנקל.
את פרקי התהילים רצוי לקרוא בשעות היום, ואם בכל זאת חשקה נפשכם לומר אותם בשעת לילה – אם זה עד חצות, עדיף שיהיו אלו פרקים מבוארים. ואם לאחר חצות הלילה, ניתן להגיד גם פרקי תהילים רגילים ללא פירוש.
יש הנוהגים לחלק את פרקי התהילים לימים וקוראים מדי יום את הפרקים השייכים לאותו יום, עד שבסוף השבוע הם מסיימים את הספר כולו. אחרים נוהגים לסיים ספר תהילים אחת לחודש (ביום ראש חודש למשל) והמהדרים מסיימים ספר תהילים מדי יום.
מתי והיכן אסור לקרוא תהילים? פוסקים רבים גורסים כי ביום תשעה באב אין לומר תהילים עד לחצות היום, היות ואמירת התהילים כמו גם לימוד תורה – משמחת את הלב, ולכאורה משכיחה את מצוות האבלות השייכת לאותו יום. בנוסף לכך, אדם שמתאבל ולא עלינו יושב שבעה – אסור לו לקרוא תהילים (גם כאן הטעם הוא משום שזה מכניס שמחה ללב ולנפש, והיות והוא אבל, טוב שיתרחק מדברים המשמחים את הנפש).
המקומות בהם אסור לקרוא תהילים הם מקומות שנודף מהם ריח רע (כגון מול שירותים פתוחים), מקומות שיש בהם תמונות לא צנועות ומקומות אחרים שאינם מכובדים. גם אדם שגופו אינו נקי או כזה הנצרך לנקביו – אסור שיקרא תהילים, וגם אם כבר התחיל – שומה עליו לסיים, אף אם נמצא באמצע הפסוק.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (89 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תהילים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


היכן אומרים תהלים?

פרט למקומות לא נקיים ומטונפים שבהם צריך להיזהר מאוד לא לומר דברי קדושה בכלל - אומרים תהלים ב...

איך קוראים תהילים ביחד?

רוצים להתחיל לקרוא תהילים, אך לא יודעים איך בדיוק, ומהן ההלכות שקשורות לכך? לפניכם תשובות לשאלות נפוצות

סגולות נבחרות


סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ

סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |