מהו הדבר שבו צריך להרבות בחודש אלול, ומדוע הוא בגדר חידוש? 

רבים מתבלבלים, טועים וחושבים שבחודש אלול צריך להיות עצובים, ולא יודעים שהעצבות היא חטא גדול בעיני ה' יתברך

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

בחודש אלול מקפידים עם האדם ביותר על קיום המצוות ותיקון המעשים המעוותים שעשה במהלך השנה החולפת, ומסיבה זו - ראוי לו לאדם (כל אדם, גם צדיקים ומורמים מעם) שיעשה עבודת הכנה פנימית ורצינית עם עצמו, כדי לחזור בתשובה שלמה כראוי. 

בחודש זה אין מקום לשחוק, קלות דעת וליצנות. בחודש זה מנהיג אותנו ה' יתברך בדרך רצינית והיות ואנו נדרשים להידמות לו במעשיו, גם אנו מחויבים לנהוג רצינות בתפילתנו, במעשינו ובהבטחותינו. 

בגלל אותה רצינות, רבים מתבלבלים, טועים וחושבים שבחודש אלול צריך להיות עצובים, ולא יודעים שהעצבות היא חטא גדול בעיני ה' יתברך והוא שונא אותה יותר מכל דבר אחר ואף מעניש עליה, שכתוב: "תחת אשר לא עבדת את ה' אלוקיך בשמחה...". אם כן חשוב לדעת שבחודש אלול אמנם צריך לקיים מצוות ברצינות, צריך להתפלל ברצינות, צריך להתייחס ברצינות לעבודת החודש - אבל גם צריך לשמוח ברצינות ואף להרבות במידת השמחה. 

יש הבדל תהומי בין רצינות לבין עצבות - ומי שמתהלך עצב בחודש אלול, כלל לא הבין את עבודת החודש ואת התפקיד שלו במהלכו. נכון שאנחנו נדרשים להרגיש סוג של צער ולבכות על גודל חטאינו שהרחיקו אותנו ממקור האור, מהקב"ה, אבל מכאן ועד להיכנס לדכדוך וייאוש - יש מרחק גדול. כן, אנחנו צריכים להיות רציניים ולהתייחס ברצינות לעבודה הפנימית שיש לעשות בימים אלו, אבל לרגע לא לתת לשמחה לברוח מאיתנו. 

ככל שאדם שמח יותר בחודש זה, כך זה מעיד על בנייה טובה יותר. בחודש זה אנחנו בונים את האישיות והמעשים שלנו מחדש, משתפרים ומבקשים להפוך למשהו אחר בשנה הבאה, החל מהרגע הזה. חלק מהבסיס לבנייה אמיתית וארוכת טווח היא אבן השמחה, שבזכותה אפשר לבנות בניין רוחני יציב ונהדר, לדורי דורות. 

 

הרב שמואל אליהו: אלול - חידוש האהבה הגדול

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (169 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)



מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

סגולה לעשירות

הרב חיים פוקס מביא סגולה גדולה לעשירות: להתנהג עם אחרים בדרך של רחמים

סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |