סגולות יקרות לראש השנה

כתב ה'פלא יועץ' על ראש השנה: "גם אדם שעבר עבירות המעכבות את התשובה, אם יתעורר לחזור עליהם בתשובה שלימה בראש השנה – ה' יתברך יכפר לו עליהם ויטהרו מהם"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

1. כתב ה'נפש יוסף': "קבלה בידינו כי כל הקורא בערב ר"ה את הפסוקים בספר דברים פרק כ"ו, מפסוק א' ועד פסוק י"א, הקב"ה מעביר כרוז ברקיע ואומר: "גביתי מאדם זה כל חובותיו" ומוחל על חטאיו.

2. כתב בספר חסידים (סימן ק"ל): "ישנה הבטחה כי כל אדם שיבקש בימים הנוראים דבר שהוא שבח לבורא, כגון על לימוד תורה או כל דבר מחפצי שמיים ושופך נפשו עליו – ה' שומע תפילתו.

3. כתב ה'פלא יועץ' על ראש השנה: "גם אדם שעבר עבירות המעכבות את התשובה, אם יתעורר לחזור עליהם בתשובה שלימה בראש השנה – ה' יתברך יכפר לו עליהם ויטהרו מהם".

4. כתב ה'תורת אבות': "אע"פ שר"ה הוא יום הדין לכל באי עולם, ואין אדם היודע מה יפסק בדינו. מכל מקום יזהר שלא להעלות במחשבתו שום פסק דין רע כחולי או מיתה, עוני וכדומה - שלא ימשיך עליו דינים רעים אלו ח"ו, אלא יבטח בחסדי ה' יתברך".

5. כתב ה'מועד לכל חי': "הרוכש לבני ביתו מחזורים עם אותיות ברורות - תקובל תפילתו". מתוך סידור 'תתקבל' על ר"ה ויוה"כ.
 
העיקר אצל השם הגדול הלב השבור הלב שרוצה לחזור בתשובה.
 
מסופר על קודש הקדשים הארי זי"ע, שפעם אחת התפלל בכוונה מאוד בימים נוראים וכו', והראו לו מן השמים שיש אחד בעיר פלונית שמתפלל יותר בטוב ממנו. ונסע לעיר הנ"ל. וקרא לאיש ושאל אותו "האם אתה בן תורה?". אמר לו לאו. שאל: "האם יכול אתה להתפלל?". אמר לו: לאו. שאל: "מה עשית בימים הנוראים?". אמר לו: "רבי, אני איני יכול אפילו כל הא"ב רק מא' עד י', וכשבאתי לבית הכנסת וראיתי כי כל העולם מתפללים בכוונה ובקול ואני איני יכול כלל, ונשבר ליבי בקרבי, ואמרתי "א' ב' ג' ד' ה' ו' ז' ח' ט' י' וכו' - ריבונו של עולם, עשה מזה שמות וצירופים ויעלו לפניך לריח ניחוח", כן אמרתי בלב נשבר ובכל כוחי, וחזרתי חלילה. ודיבוריו פעלו למעלה יותר מתפילת האר"י זי"ע,
 
סיפר תלמידו של "החפץ חיים" שהתארח אצלו בליל ראש השנה, ובעת אכילת הסימנים הסביר ה"חפץ חיים" על פי מה שמובא בחז"ל שיש תוקף וחוזק לסימן טוב שאדם עושה ומשום כך נוהגים לאכול דברים מתוקים כתפוח בדבש וכ"ו  שתבוא שנה טובה ומתוקה וכן ראש של כבש כדי שנהיה לראש ולא לזנב. ובזה אנו עושים תוקף וחוזק שסימנים אלו ישארו בידו לכל השנה כולה. המשיך החפץ חיים ואמר "הרי אין סימן נאה ויאה יוצתר מהארת פנים לזולת, חיוך וסבלנות. ואין סימן לא טוב יותר מכעס והקפדה".
ובכלל הארת פנים לזולת, חיוך, ברכה ועידוד, הרי הם סגולה בדוקה לזכייה בדין, שכן אמרו חז"ל "כל המרחם על הבריות - מרחמים עליו משמים". ועוד אמרו "כל המעביר על מידותיו, מעבירין לו על כל פשעיו. ובמידה שאדם מודד - מודדים לו". אם כן, המחייך לזולת - יחייכו לו משמים! המאיר פנים יזכה להארת פנים.
 
על כן לקראת ימי הדין נקפיד לעשות סימנים יפים של הארת פנים ,חיוך סבלנות, בכדי שהם ישיפעו לנו לכל השנה לקבלת הארת פנים מהשם יתברך.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (100 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

ראש השנה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תפילה חזקה לראש השנה

לפני ראש השנה, כשעומדים בפני בורא עולם במשפט, חשוב להתפלל לפני מלך מלכי המלכים שירחם עלינו. הנה תפילה מר' נתן מברסלב מתוך ספר ליקוטי הלכות

הלכות ראש השנה - הדלקת נרות

הדלקת נרות יום טוב ראש השנה, נוסח הברכה, מתי מדליקים נרות, האם מברכים שהחיינו בזמן ההדלקה?  "ברוך אתה השם אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר של יום טוב", ואז מיד מדליקים

סגולות יקרות לראש השנה

כתב ה'פלא יועץ' על ראש השנה: "גם אדם שעבר עבירות המעכבות את התשובה, אם יתעורר לחזור עליהם בתשובה שלימה בראש השנה – ה' יתברך יכפר לו עליהם ויטהרו מהם"

תפילה מסוגלת לערב ראש השנה

"אָבִי שֶׁבַּשָׁמַים, מָה אֶעֱשֶׂה לְמָחָר, בְּיוֹם רֹאשׁ הַשָּׁנָה הַקָּדוֹשׁ, בּוֹ אַתָּה יוֹשֵׁב לִשְׁפֹּט אֵת עוֹלָמְךָ? שֶׁהַרֵי אֲפִלּוּ מַלְאָכֶיךָ הַקְּדוֹשִׁים אֲשֶׁר בַּשָׁמַיִם חָלִים וְרוֹעֲדִים מֵאֵימַת דִּינְךָ – קַל וָחֹמֶר נֶפֶשׁ חוֹטֵא כָּמוֹנִי, שֶׁחָטָאתִי נֶגְדְּךָ וְהִכְעַסְתִּיךָ בְּכָל רֶגַע". תפילה מיוחדת לראש השנה - הנוסח המלא בפנים

עצה מחז"ל במסכת ראש השנה: סגולה להמתקת הדינים

מהם ארבעת הדברים שבכוחם לקרוע גזר דינו של אדם, ולזכות אותו בחיים מאושרים וטובים? הרב עמנואל מזרחי עם סגולה שתסיר את כל האנרגיות השליליות, ותקרע את כל המסכים הרוחניים השליליים, שחוצצים בין אדם לבין בוראו

חיזוק קצר לקראת ראש השנה, מאת הרב מנדל

נאנח השמש ואמר: "הוי, כמה הדור פרוץ, באשמורת הבוקר של ערב ראש השנה יושבים פושעי ישראל אלה, שותים ומשתכרים". "אסור להוציא לעז על בני ישראל!", נזף בו הצדיק רבי לוי יצחק

סגולות נבחרות


סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |