צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

התנא "שאין בדורו כמותו" – על מי מדובר?

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

"היא הייתה בטוחה שכבר אין סיכוי" – הניסים שיוצרת סגולת ר' מאיר בעל הנס

ראש השנה

חיזוק קצר לקראת ראש השנה, מאת הרב מנדל

נאנח השמש ואמר: "הוי, כמה הדור פרוץ, באשמורת הבוקר של ערב ראש השנה יושבים פושעי ישראל אלה, שותים ומשתכרים". "אסור להוציא לעז על בני ישראל!", נזף בו הצדיק רבי לוי יצחק


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

צדיקים הזכירו סגולה מיוחדת - להזכיר את שמו של סניגורם של ישראל, רבי לוי יצחק מברדיטשוב, בימי הדין. הדבר מעורר זכויות על עם ישראל, כשם שבחיותו הקפיד לסנגר על עם ישראל, בכל זמן ובכל מצב.
מעשה ברבי לוי יצחק מברדיטשוב שהשכים לסליחות בערב ראש השנה. הוא הלך לבית הכנסת ומשמשו עמו. התחילו גשמים יורדים. הלכו והסתתרו שניהם תחת גג של בית אחד. הציץ השמש בחלון, וראה חבורה של ריקים ופוחזים מסביב לשולחן, זוללים וסובאים.
נאנח השמש ואמר: "הוי, כמה הדור פרוץ, באשמורת הבוקר של ערב ראש השנה יושבים פושעי ישראל אלה, שותים ומשתכרים". "אסור להוציא לעז על בני ישראל!", נזף בו הצדיק רבי לוי יצחק. "חזקה על בני ישראל שאינם נהנים מהעולם הזה בלא ברכה. אוכלים הם ושותים, ומברכים לפני אכילה ושתיה ולאחריה. ותבוא עליהם הברכה".
הטה השמש אזנו, ושמע כי מתלחשים הם על דבר גנבה שהוציאו לפועל באותו הלילה. "עתה ישמע רבינו", אמר השמש לרבי לוי יצחק, "וידע כי האנשים האלה שכבוד תורתו מלמד עליהם זכות, הם גנבים פשוטים".
"כן", החזיר רבי לוי יצחק ופניו נהרו, "הם הרי בעלי תשובה. יודעים הם כי יום הדין ממשמש ובא, ומתוודים זה בפני זה על חטא שחטאו בגניבה, כדי שיכנסו לימים הנוראים נקיים מכל חטא".
נרבה בלימוד זכות אחד על השני, נזכיר שמו ונדליק נר לזכותו של הצדיק רבי לוי יצחק בן שרה שאשא, ונבקש שנזכה כולנו לשנה טובה ומתוקה, שנת גאולה וישועה.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא ראש השנה

X
  • © כל הזכויות שמורות