ביקשת בגדול? תן תודה בגדול! דבר תורה לפרשת כי תצא – מהרב מנדל, מנהל מוקד תהילים ארצי

כשהמשיכו בדרך פגשו במלאך המוות... שאל אותם: "לאן אתם הולכים?" אמרו לו "לסחורה". אמר להם: "אני מלאך המוות!", ומיד פחדו ונפלו על פניהם

23/08/18 | י"ב אלול התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בפרשת השבוע נאמר "לא יהיה לך בכיסך אבן ואבן גדולה או קטנה". אומר רש"י: שלא יהא נוטל בגדולה, ומחזיר בקטנה.
 
בזוהר הקדוש כתוב שהפה נקרא כיס, וזה מה שאומרת התורה - שלא יהיו בפה שלך שני אבנים. כשאתה מבקש מהקב"ה, כשאתה מתחנן אליו... אל תהא מבקש בגדולה ומחזיר בקטנה. אדם מתפלל על פרנסה, הוא מבקש בכל כוחו. אבל אח"כ כשהקב"ה שמע את התפילה, ומעשיר אותך עושר גדול - אל תודה לו בקטנה... תגיד תודה בגדול, לפחות כמו שביקשת.
 
מספר המדרש: מעשה באדם אחד שהלך לסחורה. ראה אותו אכסנאי, ושאל אותו אם הוא רוצה שיצטרף אליו. הם הלכו בדרך ופגשו באדם סומא שיושב קרוב לעיר. מיד נתן לו הסוחר סלע לצדקה. אמר הסוחר לאכסנאי: תן לו גם אתה... אמר לו האכסנאי: למה שאני אתן לו?! אני לא מכיר אותו. "אם אתה לא רוצה לתת - ההפסד בידך", אמר הסוחר.
 
כשהמשיכו בדרך פגשו במלאך המוות... שאל אותם: "לאן אתם הולכים?" אמרו לו "לסחורה". אמר להם: "אני מלאך המוות!", ומיד פחדו ונפלו על פניהם. אמר מלאך המוות לראשון: "אתה ניצל. הואיל והקדמת צדקה משלך, הוסיפו לך שנות חיים". ולאכסנאי אמר: "סופך בידי והגיעה שעת מיתתך".
 
אמר לו: "חברי ניצל, ואני נשאר למות? הרי שנינו בדרך...". אמר לו המלאך: "הוא עשה צדקה, ואתה לא". אמר לו האכסנאי: "המתן לי, וגם אני אעשה צדקה". אמר לו המלאך: "שוטה שבעולם, אדם מתקן את ספינתו לפני שיוצא לים. ומה יועיל לו לתקנה בזמן שמתרגשים משברי הים?!". אמר לו: "אם כן, תמתין עד שאספר בשבחו של מקום. הריני רוצה להודות לה' יתברך על כל מה שעשה עמדי".
 
אמר לו מלאך המוות: "מאחר ואתה מבקש להודות לה' – יוסיפו שנותיך".
 
מטבעו של אדם, בחודש אלול נאנח וחושב הוא על כל הטרדות והבעיות שהיו במהלך כל השנה. אך ההיפך הוא הנכון - זה הזמן להתבונן בכל החסדים שעשה עמנו השם בשנה זו. רק נתבונן ונראה עד כמה רחמיו וחסדיו עצומים. ואז, כשנודה על החסדים, נזכה ל"יוסיפו שנותיך".
 
שנה טובה ומתוקה, שנת גאולה וישועה, אמן.
 
הרב מנדל
 
תפילה מיוחדת להודות לה'. כנסו - https://www.tehillim-center.co.il/sgula/20
 
זמני כניסת השבת, פרשת כי תצא - https://www.tehillim-center.co.il/article/877
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

כי תצא

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לכל הישועות: פתח אליהו הנביא. לפניך הנוסח המלא

סגולה נפלאה לכל נושא ועניין, פתיחת אליהו הנביא קודם התפילה - פָּתַח אֵלִיָּהוּ (הנביא זכור לטוב) וְאָמַר, רִבּוֹן עָלְמִין דְּאַנְתְּ הוּא חָד וְלָא בְחֻשְׁבָּן, אַנְתְּ הוּא עִלָּאָה עַל כָּל עִלָּאִין, סְתִימָא עַל כָּל סְתִימִין, לֵית מַחֲשָׁבָה תְּפִיסָא בָךְ כְּלָל...

מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |