מבחר סגולות מיוחדות לחג חנוכה

ימי החנוכה הקדושים מסוגלים מאוד לניסים, יש בהם כוח להפוך את החושך לאור, את היגון לישועה ואת האנחה לניסים. בימים אלו, של עת רצון עצומה, נהגו ישראל בסגולות רבות. לפניכם מבחר סגולות מיוחדות לחג החנוכה

26/11/18 | י"ח כסלו התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

סגולה נפלאה לזיווג

הרבי מסלונים אמר שכדי לזכות בזיווג הגון, יש להתבונן בערב שבת חנוכה בנרות השבת ובנרות החנוכייה ולבקש מהקב"ה: "שמחם בבניין שלם".

סגולה להיפקד בילדים

הרבי מרוז'ין מביא סגולה נפלאה לזרע בר קיימא: בנר שמיני של חנוכה להגיד "כשם שדולקים פה שמונה נרות, כך אזכה למול את בני ביום השמיני". על הקשר בין נר חנוכה לזרע בר קיימא ניתן לראות בפסוק "הרגיל בנר יהיו לו בנים". "הרגיל" – גימטרייה רמ"ח, כאיברי הגבר. "בנר" – גימטרייה רנ"ב, כאיברי האישה.

סגולה לפרנסה

בספר "יקרא דעלמא" מובאת סגולה לפרנסה בשם הקדמונים: "מי שיקנה ביום האחרון של חנוכה את העלייה של 'וזאת חנוכת המזבח', שמובא בה סך נדבת נשיאי ישראל לתרומת המשכן, זוכה בברכת שמיים, עד כדי שהוא וזרעו אחריו ירבה ממונם ורכושם כדי להספיק לזקוקים לכך כל צרכיהם מעתה ועד עולם".
רמז לכוח הפרנסה הטמון בחג חנוכה ניתן לראות בפסוק "לֶחֶם לְפִי הַטָּף" (בראשית מז, יב) – טָּף (89) בגימטרייה חנוכה (89).

סגולה לרפואת הגוף והנפש

לשחק עם הילדים בסביבון! כותב ר' שלמה זלמן אוירבעך: "כיוון שהיה כתוב על הסביבון: נ' ,ג', ה' ,ש' – יזכה שיהיו ילדיו בריאים ב: נ-נפש, ג-גוף, ה-השגחה, ש-שכל". תהיה להם השגחה מיוחדת בבריאות הגוף והנפש.
סגולה לרפואת הנפש: לתמוך בלומדי תורה בכל השנה, ובפרט בימי החנוכה. על ידי זאת זוכה האדם לתקן את פגמי הנפש.
סגולה לאדם שסובל מחרדה או מדיכאון לעמוד מול הנרות ולהתבונן בהם. המילה "נפש" היא ראשי תיבות: נר, פתילה, שמן. לקרוא ליד הנרות את פרק ל בתהילים – נגד פחדים, "ה' העלית משאול נפשי".

 סגולה ליישוב הדעת

בעל ה"חוות יאיר" מבטיח: "מי שיושב חצי שעה מול החנוכייה ומתבונן בנרות, יזכה ליישוב הדעת כל השנה".

סגולה לבנים תלמידי חכמים

רבי חיים פלאג'י הביא סגולה נפלאה לבנים תלמידי חכמים, והיא שהאישה תכין את פתילות החנוכייה, כפי שנאמר: "הרגיל בנר הווין ליה בנים תלמידי חכמים". סגולה זו נאמרה הן לגבי נר שבת והן לגבי נר חנוכה. כשם שסגולת נרות שבת שייכת לאישה, כך גם היא יכולה לסייע בידי בעלה לתקן את פתילות החנוכייה ולזכות בסגולה גם במצווה זו.

סגולה לקבלת התפילות ב"זאת חנוכה"

כל ימי החנוכה קדושים ומסוגלים מאוד לקבלת התפילות, ובפרט בזמן הדלקת הנר השמיני, לאורם של שמונת נרות החנוכייה – שערי שמיים פתוחים והתפילות מתקבלות ביותר. הרבי מרוז'ין אמר דברים מרגשים מאוד על היום הקדוש הזה: "אותה הפעולה שצדיקי הדור הגדולים ביותר אינם יכולים לפעול בתפילת נעילה ביום כיפור, יכול כל יהודי פשוט לבקש ולפעול בדמעות שיזיל מול הנרות ביום זאת חנוכה".

סגולה לזכות לניסים

לא להתלונן בחנוכה –  רבי חיים פלאג'י כתב שמי שלא מתלונן בחנוכה יזכה לראות ניסים. מאחר שזה קשה מאוד ומעל הטבע, יזכה לנס מעל הטבע. אוי=17 טוב=17.
 

צפו בשיעורו המרתק של הרב יצחק פנגר שליט"א לחנוכה - לאור נרות

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


נס: הנער התעורר רגע לפני שאיבריו נתרמו

טרנטון מקינלי, נער בן 13, שהה בתרדמת בבית חולים באלבמה. הרופאים החליטו לתרום את איבריו, אך רגע לפני שניתקו אותו ממכשיר ההנשמה לצורך כך – התחרחש הנס המופלא והנער פקח את עיניו

תפילה נפלאה לחנוכה

בימי החנוכה, ימי האור, יש עת רצון עצומה לקבלת התפילות, ובפרט בחצי השעה לאחר ההדלקה. אמרו רבותינו שראוי לשבת בזמן הזה מול הנרות ולהעתיר בתפילה לבורא עולם. הבאנו לפניכם תפילה נפלאה שנכתבה במיוחד לחנוכה מאת הרב הגאון יאשיהו פינטו

נרות חנוכה – לא מה שחשבתם

חג חנוכה ניחן בסגולות רבות, ביניהן סגולה לילדים מחונכים ויראי שמיים. אך מעבר לסגולה, נרות חנוכה מהווים עבורנו הדרכה נפלאה לחינוך ילדים

מבחר סגולות מיוחדות לחג חנוכה

ימי החנוכה הקדושים מסוגלים מאוד לניסים, יש בהם כוח להפוך את החושך לאור, את היגון לישועה ואת האנחה לניסים. בימים אלו, של עת רצון עצומה, נהגו ישראל בסגולות רבות. לפניכם מבחר סגולות מיוחדות לחג החנוכה

בימים ההם, בזמן הזה - קבלו כמה רעיונות שיאירו לכם את החג

חג חנוכה חל בתקופה החשוכה ביותר בשנה, כאשר גנרל חורף משרה אווירה של דכדוך ועצבות. דווקא בתקופה זו עשה עמנו השם ניסים נפלאים, שהאירו את חיינו אז וממשיכים להאיר את חיינו גם כיום. חג חנוכה מלא במשמעות ותוכן רוחני, שכדאי לשתף בו את המשפחה. לפניכם כמה רעיונות שיאירו לכם את החג

סגולות נבחרות


סגולה להינצל מכל צרה

ארבעים ימי תפילה בבית הכנסת - סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב משה שטרנבוך להינצל מכל צרה

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם

סגולה להצלחה

סגולה גדולה להצלחה בגשמיות וברוחניות, וגם למשפחה: לומר בכל 'שבת מברכים' (שבת לפני ראש חודש), את כל התהילים.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |