מדהים: הבן החייל ניצל בנס בזכות התחזקות אימו בשמירת שבת

קרב סוער מתנהל וחיילים רבים נהרגים. באותה העת הרבי מליובאוויטש פוגש באישה שעוברת על איסור ביום השבת. כיצד משכנע הרבי את האישה לחדול מן האיסור? ומה עולה בגורל בנה שנאבק על חייו בקרב קשה?

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

חמיו של הרבי מליובאוויטש, המהרי"ץ, נשא דרשה בקרב חסידיו וביקש מהם לצאת ולחזק יהודים ברחבי העיר. הרבי מליובאוויטש וחסידים נוספים יצאו מיד על מנת לקיים את דברי הרב. הם הבחינו באישה יהודייה הנושאת תיק יד בעיצומו של יום השבת, והלוא זה נחשב לטלטול באותו מקום בארה"ב.

 

הרבי פנה אל אותה האישה והסביר לה בצורה נעימה מדוע מה שהיא עושה הוא אסור מן ההלכה, וניסה לשכנעה להוריד מעליה את תיקה. למרות בקשותיו של הרבי, האישה סירבה. הרבי ניסה שוב ושוב להסביר לאותה האישה על האיסור שהיא עלולה לעבור בכל צעד נוסף שתצעד עם התיק על זרועה.

 

האישה חייכה, היא אמרה לרבי שהיא מכבדת את דבריו, אך ביקשה שיסלח לה על כך שאינה יכולה להוריד מעליה את תיקה וציינה שהיא ממהרת. לפתע הרבי שאל אותה: "יש לך בן שמשרת בצבא?" האישה הנידה בראשה לחיוב.

 

"עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא. בזכות מה הוא ניצל?"

 

הרבי הוסיף ושאל: "האם הוא משרת בצבא האמריקני?" בשלב הזה האישה החווירה; כיצד יכול להיות שהרבי יודע זאת? זו פעם ראשונה שהיא פוגשת בו. אף כעת האישה השיבה בחיוב, ולא הבינה מה הרבי מנסה לומר לה.

 

המשיך הרבי: "עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא, והנה צבא האויב נלחם נגד הפלוגה שלו וכל החיילים נופלים שדודים חוץ מאחד – הבן שלך. בזכות מה הוא ניצל? בזכות המצווה הזו שאת מקיימת".

 

האישה ההמומה החלה לבכות, ודמיינה לנגד עיניה את בנה היקר בעיצומו של קרב. "אני לוקחת על עצמי לשמור את המצווה הזו ולא לטלטל עוד בשבת. אני מוכנה להשאיר את התיק כאן", אמרה בהחלטיות, אך הוסיפה: "אבל מי ישמור לי אותו עד למוצאי השבת?"

 

"אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה"

 

החסידים התנדבו לשמור על תיקה של האישה במשמרות עד לצאת השבת. וכך הם התחלפו ביניהם ועמדו ליד תיקה של האישה לכל אורך השבת, וכל זאת כדי למנוע מיהודייה לעבור על איסור טלטול בשבת.

 

מיד בצאת השבת בנה של אותה האישה בישר לה כי במהלך השבת התנהל קרב קשה, והוא בין הבודדים שניצלו באופן ניסי. "אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה. חששתי מאוד לחיי כי הרבה מהחברים שלי נהרגו, אבל אז הגיע באופן לא צפוי סיוע מהצבא האמריקני, וניצלתי בנס".

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (87 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית להחלמה

מי שברך אבותינו ואמותינו אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, דוד ושלמה, שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך וירפא את כל חולינו

סגולה לכפרת עוונות

לֹא שָׁמַעְנוּ "סְגֻלּוֹת" לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת, אוּלָם סְגֻלָּה אַחַת גְּדוֹלָה מָצִינוּ בַּחֲזַ"ל לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת

תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |