מדהים: הבן החייל ניצל בנס בזכות התחזקות אימו בשמירת שבת

קרב סוער מתנהל וחיילים רבים נהרגים. באותה העת הרבי מליובאוויטש פוגש באישה שעוברת על איסור ביום השבת. כיצד משכנע הרבי את האישה לחדול מן האיסור? ומה עולה בגורל בנה שנאבק על חייו בקרב קשה?

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

חמיו של הרבי מליובאוויטש, המהרי"ץ, נשא דרשה בקרב חסידיו וביקש מהם לצאת ולחזק יהודים ברחבי העיר. הרבי מליובאוויטש וחסידים נוספים יצאו מיד על מנת לקיים את דברי הרב. הם הבחינו באישה יהודייה הנושאת תיק יד בעיצומו של יום השבת, והלוא זה נחשב לטלטול באותו מקום בארה"ב.

 

הרבי פנה אל אותה האישה והסביר לה בצורה נעימה מדוע מה שהיא עושה הוא אסור מן ההלכה, וניסה לשכנעה להוריד מעליה את תיקה. למרות בקשותיו של הרבי, האישה סירבה. הרבי ניסה שוב ושוב להסביר לאותה האישה על האיסור שהיא עלולה לעבור בכל צעד נוסף שתצעד עם התיק על זרועה.

 

האישה חייכה, היא אמרה לרבי שהיא מכבדת את דבריו, אך ביקשה שיסלח לה על כך שאינה יכולה להוריד מעליה את תיקה וציינה שהיא ממהרת. לפתע הרבי שאל אותה: "יש לך בן שמשרת בצבא?" האישה הנידה בראשה לחיוב.

 

"עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא. בזכות מה הוא ניצל?"

 

הרבי הוסיף ושאל: "האם הוא משרת בצבא האמריקני?" בשלב הזה האישה החווירה; כיצד יכול להיות שהרבי יודע זאת? זו פעם ראשונה שהיא פוגשת בו. אף כעת האישה השיבה בחיוב, ולא הבינה מה הרבי מנסה לומר לה.

 

המשיך הרבי: "עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא, והנה צבא האויב נלחם נגד הפלוגה שלו וכל החיילים נופלים שדודים חוץ מאחד – הבן שלך. בזכות מה הוא ניצל? בזכות המצווה הזו שאת מקיימת".

 

האישה ההמומה החלה לבכות, ודמיינה לנגד עיניה את בנה היקר בעיצומו של קרב. "אני לוקחת על עצמי לשמור את המצווה הזו ולא לטלטל עוד בשבת. אני מוכנה להשאיר את התיק כאן", אמרה בהחלטיות, אך הוסיפה: "אבל מי ישמור לי אותו עד למוצאי השבת?"

 

"אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה"

 

החסידים התנדבו לשמור על תיקה של האישה במשמרות עד לצאת השבת. וכך הם התחלפו ביניהם ועמדו ליד תיקה של האישה לכל אורך השבת, וכל זאת כדי למנוע מיהודייה לעבור על איסור טלטול בשבת.

 

מיד בצאת השבת בנה של אותה האישה בישר לה כי במהלך השבת התנהל קרב קשה, והוא בין הבודדים שניצלו באופן ניסי. "אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה. חששתי מאוד לחיי כי הרבה מהחברים שלי נהרגו, אבל אז הגיע באופן לא צפוי סיוע מהצבא האמריקני, וניצלתי בנס".

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (87 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ

סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |