מדהים: הבן החייל ניצל בנס בזכות התחזקות אימו בשמירת שבת

קרב סוער מתנהל וחיילים רבים נהרגים. באותה העת הרבי מליובאוויטש פוגש באישה שעוברת על איסור ביום השבת. כיצד משכנע הרבי את האישה לחדול מן האיסור? ומה עולה בגורל בנה שנאבק על חייו בקרב קשה?

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

חמיו של הרבי מליובאוויטש, המהרי"ץ, נשא דרשה בקרב חסידיו וביקש מהם לצאת ולחזק יהודים ברחבי העיר. הרבי מליובאוויטש וחסידים נוספים יצאו מיד על מנת לקיים את דברי הרב. הם הבחינו באישה יהודייה הנושאת תיק יד בעיצומו של יום השבת, והלוא זה נחשב לטלטול באותו מקום בארה"ב.

 

הרבי פנה אל אותה האישה והסביר לה בצורה נעימה מדוע מה שהיא עושה הוא אסור מן ההלכה, וניסה לשכנעה להוריד מעליה את תיקה. למרות בקשותיו של הרבי, האישה סירבה. הרבי ניסה שוב ושוב להסביר לאותה האישה על האיסור שהיא עלולה לעבור בכל צעד נוסף שתצעד עם התיק על זרועה.

 

האישה חייכה, היא אמרה לרבי שהיא מכבדת את דבריו, אך ביקשה שיסלח לה על כך שאינה יכולה להוריד מעליה את תיקה וציינה שהיא ממהרת. לפתע הרבי שאל אותה: "יש לך בן שמשרת בצבא?" האישה הנידה בראשה לחיוב.

 

"עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא. בזכות מה הוא ניצל?"

 

הרבי הוסיף ושאל: "האם הוא משרת בצבא האמריקני?" בשלב הזה האישה החווירה; כיצד יכול להיות שהרבי יודע זאת? זו פעם ראשונה שהיא פוגשת בו. אף כעת האישה השיבה בחיוב, ולא הבינה מה הרבי מנסה לומר לה.

 

המשיך הרבי: "עכשיו תתארי לעצמך שבנך לוחם בצבא, והנה צבא האויב נלחם נגד הפלוגה שלו וכל החיילים נופלים שדודים חוץ מאחד – הבן שלך. בזכות מה הוא ניצל? בזכות המצווה הזו שאת מקיימת".

 

האישה ההמומה החלה לבכות, ודמיינה לנגד עיניה את בנה היקר בעיצומו של קרב. "אני לוקחת על עצמי לשמור את המצווה הזו ולא לטלטל עוד בשבת. אני מוכנה להשאיר את התיק כאן", אמרה בהחלטיות, אך הוסיפה: "אבל מי ישמור לי אותו עד למוצאי השבת?"

 

"אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה"

 

החסידים התנדבו לשמור על תיקה של האישה במשמרות עד לצאת השבת. וכך הם התחלפו ביניהם ועמדו ליד תיקה של האישה לכל אורך השבת, וכל זאת כדי למנוע מיהודייה לעבור על איסור טלטול בשבת.

 

מיד בצאת השבת בנה של אותה האישה בישר לה כי במהלך השבת התנהל קרב קשה, והוא בין הבודדים שניצלו באופן ניסי. "אני מבקש ממך להודות לאלוקים על הנס הגלוי הזה. חששתי מאוד לחיי כי הרבה מהחברים שלי נהרגו, אבל אז הגיע באופן לא צפוי סיוע מהצבא האמריקני, וניצלתי בנס".

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (88 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אביב גפן: "עזבו את בני ברק, הם לא אשמים"

במגזר הכללי אביב גפן הוא דמות מוכרת מתחום השירה שקנתה את פרסומה גם בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת לאורך השנים, מגיפת הקורונה הובילה אותו שוב להתבטא באופן שנוי במחלוקת והפעם על המגזר החרדי אשר במשך שנים נתפס אצלו באופן שלילי

נס רפואי -שב להכרה שבוע לאחר שהוכש על ידי נחש

שבועיים לאחר שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם עקב הכשת נחש, נראה כי תלמיד הישיבה רפאל חיים מנחם מנדל פוגל חזר לאיתנו והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בקרוב. לאביו של רפאל חיים מנחם מנדל אין ספק כי התפילות הן שהובילו להחלמתו הפלאית של בנו

"גם אם בנותינו היו יכולות להיוולד מחדש, לא היינו רוצים שהן תהיינה אחרות"

הסיכוי ללידת תאומים זהים עם תסמונת דאון הוא אחד למיליון, הזוג ג'ודי ומאט פרי גילו זאת כשהרופא שלהם בישר להם: מזל טוב אתם בהריון עם תאומות, לשתיהן יש תסמונת דאון. מאז עסוקים השניים בהפרכת המיתוסים השליליים הנלווים לתסמונת

מלאך שהציל מאות אנשים: ראיון עם הרב ישעיהו הבר זצ"ל, שנערך לפני פטירתו

הוא עבר השתלת כליה בעבר, ומאז מדובר בפרויקט חייו. הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", בשיחה מרתקת על תקופת המחלה, על ההחלמה ועל ההחלטה הנועזת להקמת ארגון שמטרתו לעודד מודעות להשתלות כליה. אז מה מביא אדם מן השורה להקים ארגון מהפכני להצלת חיים? ראיון מעורר השראה

הכל מאת השם

הסיפורים הבאים לקוחים מן הספר "מנורת המאור", הספר "מבחר הפנינים" ומדברי בעל הנתיבות שלום מסלונים, ועיקרם אמונה שהכל מהשם יתברך

פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

אנחנו אור לגויים

מדינת ישראל מקדישה זמן ומאמצים לסייע לאנשים במוקדי אסון רבים ברחבי העולם, והדברים מטביעים חותם

"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

סגולות נבחרות


סגולה לרפואה

אמירת תהילים פרק ו': 'תפלה נוראה לכל אדם להתפלל בחליו, שהשם יתברך ירפא אותו רפואת הנפש ורפואת הגוף. וכל חולה המתפלל תפלה זו בכוונה ובלב נשבר ונדכה, בטוח הוא שהקב"ה יקבל תפלתו.'

סגולה נגד מלשינים

סגולה נגד מלשינים לומר תהילים פרק ק"מ שחיבר דוד המלך על המלשינים, בפרט על דואג שהיה ראש הקושרים

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |