האם מותר לעשות שימוש במידע שנשלח אלי במהלך השבת לצורכי עבודתי?

חלק מעמיתי ולקוחותיי אינם שומרים שבת ושולחים לי במהלכה תכתובות בענייני עבודה. האם מותר לי להשיב על טקסטים אלו?

07/05/19 | ב' אייר התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

מותר. כדאי להמתין זמן מה אחרי צאת השבת, לפני קריאת המייל. שיעור זמן ההמתנה צריך להיות פרק הזמן המשוער לכתיבתו. כבר נפסק בשלחן ערוך אורח חיים (סימן שיח סעיף א') כי מי שמבשל בשבת (והרמ"א כותב: או שעושה שאר מלאכות) במזיד, אסור לו לעולם, ואילו לאחרים מותר למוצאי השבת מיד. המשנה ברורה (סק"ה) כותב שההיתר לאחרים לאכול מזה מיד במוצאי השבת הוא גם למי שהוכן המזון עבורו, כי אין צורך להמתין להכנתו אלא במלאכה שנעשית על ידי גוי בשביל ישראל, כדי שלא יהיה קל בעיניו האיסור להגיד לגוי לעשות זאת בעתיד כדי שיהיה מוכן עבורו מיד בצאת השבת. מה שנעשה על ידי ישראל גופא לא צריך לחשוש כי ההיתר לעשות בו שימוש בצאת השבת יקל על האדם לבקש בעתיד מישראל להכין לו בשבת עבור השבת. מה עוד שישראל לא יעשה זאת, ולא יחטא עבור אחר.

ואילו הפרי מגדים (סימן שכה באשל אברהם ס"ק כב) סבור שישראל מומר דינו כגוי, אם בישל בשבת צריך מי שבישל עבורו להמתין אחרי צאת השבת, מחשש שהמומר יחלל שבת עבורו.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (21 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |