האם מותר לגבר לטפח את עצמו?

האם מותר לגבר להשקיע במראה החיצוני, ולטפח את עצמו? אשמח לקבל הסבר

01/09/19 | א' אלול התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

מותר לגבר להשקיע ולטפח את עצמו בצורה המקובלת אצל גבר, כשמדובר בתספורת, בגדים נאים ומכובדים וכדומה, אך אסור לו לעסוק באופניי ההתייפות הנהוגים דווקא אצל נשים כדוגמת איפור ותכשיטים. 

וודאי שלבריאות הגוף וכבודו יש תועלת בעבודת ה’, ואף בדברי חז”ל ראינו שאמרו “מאני מכבדותיה” והכוונה כי כבודו של האדם וגם הנהגותיו מונעות בין היתר על ידי מראהו וטיפוחו החיצוני. 

ידוע כי כך הייתה דרכה של ישיבת סלבודקא בליטא שהיוותה ספינת הדגל של עולם הישיבות קודם תקופת השואה, לטפח את המראה החיצוני באופן נאה ומכובד, ועל ידי כך לייקר את מעמדו של התלמיד חכם גם בעיני עצמו וגם בעיני הבריות.

 

הרב משה פינטו – האם לחפש יופי בשידוך?

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (7 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |