האם מותר להשליך ציפורניים על הרצפה לאחר גזירתן?

האם יש בעיה הלכתית בהשלכת ציפורניים על הרצפה לאחר הגזירה? האם חייבים לזרוק אותן לפח?

19/09/19 | י"ט אלול התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

צריך להימנע מלזרוק ציפורניים על הרצפה, וכך נכתב בגמרא במסכת נדה, שאם אישה בהריון דורכת על גבי ציפורניים, היא עלולה להפיל (דף י"ז עמוד א'). על כך אמרו שם, שמי ששורף את ציפורניו נחשב חסיד (שכן בדרך זו אין כל אפשרות שהציפורניים האלו יזיקו לאישה בהריון). ומי שקוברן נחשב לצדיק (כיוון שעדיין יתכן שיחזרו ויתגלו. ראה שם ברש"י) ומי שזורקן נחשב רשע. והובא במשנה ברורה (סימן ר"ס סק"ו).

אם כן, מצד הדין אפשר לזרוק את הציפורניים לפח, אך יש גם מידת חסידות לשרוף אותם או אפשר למלכתחילה לזרוק את הציפורניים לבית הכסא, וזה עדיף לקבור אותן. (ראה מה שהביא בזה בספר פסקי תשובות סימן ר"ס אות ט'. וע"ע בשו"ת להורות נתן חלק ז' סימן קל"ד אות ז', ובספר טובך יביעו חלק ב' עמוד רצ"ג).

חשוב לציין כי שיופי ציפורניים דינם כציפורניים, ומשום כך עליו להימנע מלזורקם על הרצפה, במקום שייתכן ותעבור שם אשה מעוברת.

 

הרב רביד נגר – קטע קצר ומרתק על סוד הציפורניים. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 1 (1 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |