פורים

העובדה הזו תדהים אתכם: מדוע זכה המן הרשע שצאצאיו לימדו תורה?

המן רצה להשמיד את עם ישראל, ובמקום זאת צאצאיו לימדו תורה בבני ברק. כיצד זכה לכך הרשע?


15/03/22 | י"ב אדר ב' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>


"משנכנס אדר מרבים בשמחה"- את המשפט המוכר הזה על חודש אדר אמר לא אחר מאשר צאצא של המן הרשע...!!! הגמרא אומרת שחלק מצאצאיו  של המן הרשע, צורר היהודים הגדול בהיסטוריה, היו תנאים קדושים ולימדו תורה בעיר בני ברק.


הדבר אינו מתקבל על הדעת: כיצד זכה האדם שרצה להשמיד את העם היהודי לצאצאים כה קדושים העוסקים בתורה ומלמדים אותה לאחרים?


הסוד טמון ברגע שבו הרכיב המן את מרדכי על הסוס. ברגע אחד הוא צנח ממרומי הפסגה לתהומות עמוקים, הבושה הייתה עצומה וקשה מנשוא. מרדכי היה האדם שבז לכל גחמותיו של המן ודרישותיו לרכוע ולההשתחוות בפניו, וכעת כולם רואים את המפלה שנחל המן. אומרת הגמרא, כי באותו הרגע חחלף בראשו של צורר היהודים פסוק מספר התהילים: "ואני אמרתי בשלוי בל אמוט לעולם, ה' ברצונך העמדת להררי עז, הסתרת פניך הייתי נבהל". המן לא התכוון  לכך, אבל הפסוק שחלף במוחו זיכה אותו לרגע אחד של תפילה, והוא קיבל את התשובה: הוא זכה שצאצאיו ילמדו ויילמדו תורה.


מכאן לומדים אנו על חשיבות וכח התפילה, אם פסוק אחד שעובר במוחו של הרשע הקב"ה מחשיב לו כתפילה, אל אחת כמה וכמה יהודי שמתפלל בכוונה ובמתק שפתיים, מה רבה הטובה שממתינה לו, ולדורות שאחריו!!!

 

מדהים: אל תפסיקו להתפלל לעולם! הרב יגאל כהן שליט"א:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא פורים

X
  • © כל הזכויות שמורות