סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

פורים

סגולות לפורים

עובדות מאלפות על סעודת הפורים, וגם כמה סגולות נפלאות לקבלת הישועות


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

פורים הוא זמן קדוש ומסוגל שחכמינו הפליגו בשבחו, ואף יעצו לנו להשקיע את ליבנו בתפילה ותחנונים לפני הקדוש ברוך הוא, בד בבד למצוות היום: קריאת מגילה, משלוחי מנות, זכר למחצית השקל וסעודת החג.

יום זה הוא בבחינת 'כל הפושט יד נותנין לו', ועל כן חשוב שנבקש ונתפלל על עצמנו ועל קרובינו ועל ישראל אחינו, לישועות ברוחניות וגשמיות. בטרם נמנה מספר סגולות הקשורות לסעודת פורים (ולקוחות מהספרים: 'קב הישר', ה'בן איש חי', החיד"א והזוהר הקדוש),נביא מספר עובדות על הסעודה עצמה.

קצת עובדות על סעודת הפורים 

- חשוב מאוד לקבל את הסעודה בכבוד רב ובשמחה רבה: פרשו מפה לבנה על השולחן, והדליקו שני נרות חגיגיים.

- את הסעודה חוגגים מיד לאחר המנחה ועד לזמן השקיעה, וטוב להרבות בה במעדנים כיד המלך.

- היות והסעודה שקולה כנגד חטא היהודים שאכלו ונהנו מסעודת אחשוורוש – יש הנוהגים לקנות חלה ארוכה, לבצוע את ראשה לאחר נטילת הידיים ולכוון שזה יהיה התיקון על אותה סעודה, שלא זימנו בה ולא בירכו. כמו כן טוב לכוון שיהא זה כנגד כריתת ראשו של עמלק והמן הרשע. 

סגולות לסעודת פורים

- לפני הסעודה, טוב לומר את מזמור כ"גבתהילים (מזמור לדוד, השם רועי לא אחסר),ומיד לאחריו לשטוח לפני הקב"ה את בקשותינו ולהתחנן לפניו שיעזור לנו, העניים הפושטים ידם ומצפים לרחמיו.

- בתוך הסעודה, טוב לומר 'ברוך מרדכי' 120 פעמים, ו'ברוכה אסתר בת אביחיל' – 24 פעמים. זוהי סגולה עצומה להמשכת השפע והאור של מרדכי היהודי ואסתר המלכה עלינו, וניתן להגיד אותה גם אחרי שאוכלים סעודת 'מזונות'.

- 'חייב איניש לבשומא' – בפורים מצווה מן המובחר לשתות יין, היות וחז"ל אומרים שביום זה, היין ממתק את הדינים וקורע את המסכים שמבדילים בינינו לבין ה'. עוד הוסיף על עניין זה ואמר ר' צבי הירש זצ"ל, כי כל מי ששותה יין בפורים, נחשב כאילו התענה משבת לשבת.

- חשוב להדר בכל מצוות היום בשמחה גדולה, ולא לתת ליצר הרע להיכנס אל תוכנו (בפרט יצר העצבות, שכן 'זה כנגד זה עשה השם'). וכפי שנזכה להדר ולקיים את המצוות בשמחה, כך ישמרו עלינו משמיים שלא ניכשל בחמץ, בפסח.

עדיין לא תרמת מתנות לאביונים וזכר למחצית השקל? הקליקו כאן ונשמח להיות השליחים שלכם.


צפו ברב עמנואל מזרחי - סגולה לשעת סעודת פורים

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא פורים

X
  • © כל הזכויות שמורות