מגזין תהילים

"מי שישיג 300,000 ש"ח יזכה לרכוש את הדירה!"

כיצד ברגע אחד התהפך הכל לטובה....


23/03/22 | כ' אדר ב' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>את המעשה הבא סיפר הרב אברהם פ. שליט"א.


לרבי אברהם הייתה דירה באלעד, אותה היה משכיר למשפחה, והוא עצמו התגורר עם בני משפחתו בבני ברק. הזמן חלף, המשפחה כבר גדלה והדירה הקטנה בבני ברק הייתה צרה מלהכיל את כל בני הבית. הרב התייעץ עם רבו האם לעבור להתגורר באלעד בדירה ששייכת לו או לחפש דירה גדולה יותר בבני ברק. תשובתו של הרב הייתה: "להישאר בבני ברק ולחפש דירה גדולה יותר!"


ר' אברהם ורעייתו פתחו במסע חיפושים אחר דירה ההולמת את צרכי משפחתם הגדולה. המשימה הייתה לא פשוטה כלל, התקציב המוגבל שבידיהם והצורך הגדול לדירה מרווחת כמעט לא השאירו הרבה ברירות בידיהם. בכל יום שוטטו ר' אברהם ורעייתו במספר דקות עד שעייפו, אך את מבוקשם הם לא מצאו... החורף כבר חלף, הגיע אחריו הקיץ ודירה אין בנמצא...


לקראת חג הפסח התגלגלה לידיהם הצעה של דירה למכירה, בת ארבעה חדרים, בגדול של 93 מ"ר. המחיר עמד על 1,650,000.


ההצעה נשמעה טובה, המחיר היה מעט יקר עבור ר' אברהם ורעייתו, אולם הם התייעצו עם הורי שני הצדדים והחליטו בשעה טובה לסגור את העסקה ולרכוש את הדירה.


בעל הדירה ביקש תשלום ראשוני על הדירה בסכום של 350,000 ש"ח , אותו ישלמו ר' אברהם ורעייתו במועד חתימת החוזה.


 מאחר ואת דירתם באלעד הם עדיין לא הספיקו למכור, היה להם שבוע אחד לגיוס הסכום הדרוש... לאחר מאמצים רבים ובעזרת ההורים הצליחו בני הזוג להשיג את הסכום הדרוש. הגענו למשרדי עורך הדין במטרה לחתום על החוזה בשעה טובה.


ביום חתימת החוזה, כשעה לפני מועד הפגישה של ר' אברהם במשרד עורך הדין, מצלצל הטלפון הסלולרי בכיסו של ר' אברהם. על הקו היה עורך הדין, שהודיע לו בצער כי המוכר התחרט והוא אינו מעוניין למכור את דירתו....


הצער ועוגמת הנפש של ר' אברהם ומשפחתו היו עצומים. החיפושים כבר הלאו אותם, ומה עוד שהם עמלו רבות כדי להשיג את הסכום הדרוש למועד חתימת החוזה... האכזבה הייתה גדולה ור' אברהם סיים את השיחה בתחושה קשה.


ר' אברהם החליט להיכנס לאחד הרבנים בבני ברק ותינה לפניו את צערו ועוגמת הנפש שחווה. הרב הקשיב לו בסבלנות, ולאחר מכן ייעץ לו: "לך לביתך, אמור בשמחה מספר פרקי תהילים ותישא תודה לבורא עולם על כל מה שנעשה איתך. תאמין כי כל מה שעושה הקדוש ברוך הוא בעולמו- הכל זה לטובתך, גם אם אינך רואה זאת באותו הרגע..."


ר' אברהם הלך לביתו ועשה כעצתו של הרב. למחרת הוא ניסה לחייג לאחד ממספרי הטלפון שהופיעו במודעות ה'מכירה', אשר זה זמן רב הוא מנסה לחייג לשם ללא מענה. למרבה הפלא, הפעם ענתה אישה מבוגרת, שאמרה לו :"אתה יכול להגיע לראות את הדירה".


ר' אברהם ורעייתו הגיעו לכתובת המבוקשת, וגילו כי הדירה המדוברת במצב טוב יותר מן הדירה הקודמת, ובמחיר של 1,550,000. בעלת הדירה ביקשה שנגיע שוב בשעה 21:00 בערב, אז מגיע בנה שמטפל בענייני מכירת הדירה.


המתנו בסבלנות לשעה היעודה, הגענו שוב אל הכתובת, ומה נדהמנו לראות כי מלבדנו היו נוכחים במקום עוד ארבעה אנשים שהיו מעוניינים לרכוש את הדירה...!!


האנשים החלו מתווכחים ביניהם למי מגיע לרכוש את הדירה, מי ראה אותה ראשון ומי יצר קשר קודם... ר' אברהם ורעייתו עמדו מן הצד ושתקו בהלם...


לפתע עצר אותם הבן ואמר להם: "ראו, העמדנו את הדירה למכירה כבר לפני מספר חודשים, אולם לא יכלנו לעסוק בעניין מכיון שאימי הייתה מאושפזת בבית החולים. העניין כרגע הוא, שאנחנו זקוקים בדחיפות לסכום של 300,000 ש"ח עד מחר בבוקר. רכשנו לאמא דירה בדיור מוגן, והם ביקשו להעביר את הסכום הראשוני עד מחר בבוקר... מי שיחזור בעוד כשעה עם הסכום הנ"ל- יזכה לרכוש את הדירה..."


הנוכחים התפזרו מהבית חדורי מטרה. לאחר כשעה שוב התאספו כולם בבית, האחד הצליח להשיג כמאה אלף ש"ח, שניים אחרים השיגו סכום מעט יותר גבוה, אולם אף אחד מהם לא הצליח להשיג את מלוא הסכום, מלמד... ר' אברהם, שהסכום היה בידו עוד מן העסקה שהתבלטלה רק אתמול!! 


שאר האנשים התפזרו מן המקום באכזבה, בעל הביתץ הביא בקבוק והרימו יחד 'לחיים', ובעלת הבית החליטה באותו רגע להוריד את הסכום ל1,500,000 ש"ח...


ר' אברהם ורעייתו שבו לביתם מאושרים ולא מאמינים, כיצד דבר שנראה היה כעוגמת נפש וצער התהפך עליהם ביום אחד לטובה...

 

"מה שרואים משם לא רואים מכאן"- הרב יגאל כהן שליט"א מחזק- 'הכל לטובה!' צפו:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

מפתיע: "לעתים אדם הקורא מעורר על עצמו דינים במקום חסד ורחמים"

מגזין תהילים

כשקבלה ומציאות נפגשים: תהילים לפי שם האדם

מגזין תהילים

מהם פרקי תהילים? לא בטוח שאתם יודעים הכל...

מגזין תהילים

בטוחים שאתם יודעים? והפעם - מה זה תהילים

מגזין תהילים

מפתיע: מי כתב את תהילים?

מגזין תהילים

מצמרר: התינוק היהודי נזרק למים ושרד בזכות ברית המילה

מגזין תהילים

המתאגרף היהודי שהתעקש לעשות מסיבת סיום על דף גמרא יחיד

מגזין תהילים

מעניין: הייתם מתערבים על זה?

מגזין תהילים

מדהים: בזכות השתיקה וההבלגה, ניצלו חיי היולדת והתינוק

מגזין תהילים

נחשף: הסודות של התהילים

מגזין תהילים

עוגה שהצילה ממוות

מגזין תהילים

"היהודי הביט בו משתומם. האם הרב לא הבין את אשר אמר לו?"

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות