מגזין תהילים

אסון מירון: הרב רביד נגר: לפני ביאת גואל צדק, לפני הגאולה, הקדוש ברוך הוא יעשה בירור גדול

קשה מאוד להתחזק באמונה, אבל חייבים להחזיק מעמד באמונה. איפה יש עוד עם כמו עם ישראל?


06/05/21 | כ"ד אייר התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

מדברי הרב בסרטון:

קשה מאוד להתחזק באמונה

לפני ביאת גואל צדק, לפני הגאולה, הקדוש ברוך הוא יעשה בירור גדול: "וּצְרַפְתִּים כִּצְרֹף אֶת הַכֶּסֶף וּבְחַנְתִּים כִּבְחֹן אֶת הַזָּהָב" (זכריה, יג, ט). אומר רבי נחמן: להאמין בקדוש ברוך הוא יהיה קשה, כמו לטפס על קיר, מרוב שנראה מקרים מזעזעים. ממש כמו בשואה. מקרים שיהיה קשה מאוד להאמין בקדוש ברוך הוא, יהיה קשה מאוד להתחזק באמונה. כמו המקרה הזה שראינו עכשיו ברשב"י עם 45 הרוגים, השם יתמלא עליהם ברחמים. אין לי ספק קל שבקלים שרבי שמעון הוביל אותם למקומם בגן עדן.


חייבים להחזיק מעמד באמונה

יהיה כל כך קשה להחזיק מעמד באמונה, אבל אומר רבי נחמן: התלמידים שלנו יחזיקו מעמד, למה? כי אמרתי את זה לפני. הם ראו שמה שהרב אמר, התקיים. הם מוכנים כבר לגרוע מכל. הם רק צריכים להחזיק באמונה. בה חבקוק והעמידם על אחת: "וְצַדִּיק בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה" (חבקוק, ב, ד). חייבים להחזיק מעמד באמונה. מי שיש לו שיעור קבוע - הוא ישרוד. מי שכל הזמן מחזק את האמונה, אמונה מלשון אימונים, אדם שמתאמן הוא חזק, יכול להרים משקל כבד. גם אדם שבא לשיעור ועוד שיעור. עוד תפיל, ועוד תפילה ועוד תפילה, עוד פרק תהילים ועוד פרק תהילים ועוד פרק תהילים, ועוד מוסר ועוד מוסר ועוד מוסר, ועוד חיזוק ועוד דקה תורה. זה אימונים, זה מאמן את השריר הרוחני שלנו, לשרוד גם משקל כבד,. גם אסונות כבדים, גם דברים קשים, מבית ומחוץ. 


אנשים ישתגעו ממה שהם יראו

כתוב בקללות: "וְהָיִיתָ מְשֻׁגָּע מִמַּרְאֵה עֵינֶיךָ אֲשֶׁר תִּרְאֶה" (דברים, כח, לד),אנשים ישתגעו ממה שהם יראו. התקשרו אלי תלמידים, מרוסקים, תלמידות בוכות. ידעתי שזה יבוא, אבל זו שעת המבחן. אם אני רואה מקרה ואני בוחר לברוח, בגלל צרה או רעה שפקדה את עם ישראל, או שאני בוחר להדבק במידותיו של אהרון: "הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא-יִדֹּם" (עמוס, ה, יג). אהרון מאבד שני בנים, מה הוא בוחר לעשות? מה אנחנו אומרים כל יום בוידו? "אֱמֶת עָשִׂיתָ. וַאֲנַחְנוּ הִרְשָׁעְנוּ" (נחמיה, ט, לג). אני יכול לנצל את הנפילה כתנופה לעליה, ירידה לצורך עליה. אני בירידה, אני מתרסק, אבל אני אנצל את התנופה הזו לעליה. אני יכול לקחת את הירידה לאבדון, לדיכאון, למרה שחורה, להתרחק מהשם וללכת לאבדי אבדון.

איפה יש עם כזה?

היה אחד שאמר: "אני רואה בן אדם, שרוע על הרצפה, ממלמל הריני מוחל וסולח לכל מי שדורך עלי, וגם אם אני אמות מזה, הריני מוחל וסולח לכל מי שדורך עלי". זה עם ישראל, זה קודש קודשים, זו נשמה שתגיע כיסא הכבוד בליווי רשב"י. איפה תמצאו נשמות כאלו? איפה תמצאו ילד מתחת לגיל 13 שאומר: "ריבוו של עולם, אני מקבל על עצמי עול מלכות שמים, אני מוכן למסור את נשמתי על קידוש השם, שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד". איפה יש עם כזה?

ניסיון חזק באמונה

לא היו צרחות, היו רגעים של צרחות ואחר כך, כולם מעידים, היה שקט, כאילו כולם קיבלו את הדין באהבה. שקט. כבר מבינים שאין מה לעשות. נכון, זה קשה. נכון, זה מצמרר. נכון, זה משבר, זה ניסיון חזק באמונה. אנחנו יכולים לקחת אותו ולהתרסק, ולקחת אותו ולהתעלות. כל אחד שיבחר.אין אדם שלא חווה צרות, מבית ומחוץ. השאלה מה אתה עושה. צדיק? תבוא עליו עוד צרה ועוד צרה ועוד צרה, והוא ישרוד את כולן, כי הוא אחוז בעץ החיים. רשע? מכה אחת תמוטט אותו. על זה נאמר: "תְּמוֹתֵת רָשָׁע רָעָה" (תהילים, לד, כב). ועל הצדיק מה נאמר? "רַבּוֹת רָעוֹת צַדִּיק וּמִכֻּלָּם יַצִּילֶנּוּ יְהוָה" (תהילים, לד, כ).

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

מפתיע: "לעתים אדם הקורא מעורר על עצמו דינים במקום חסד ורחמים"

מגזין תהילים

כשקבלה ומציאות נפגשים: תהילים לפי שם האדם

מגזין תהילים

מהם פרקי תהילים? לא בטוח שאתם יודעים הכל...

מגזין תהילים

בטוחים שאתם יודעים? והפעם - מה זה תהילים

מגזין תהילים

מפתיע: מי כתב את תהילים?

מגזין תהילים

מצמרר: התינוק היהודי נזרק למים ושרד בזכות ברית המילה

מגזין תהילים

המתאגרף היהודי שהתעקש לעשות מסיבת סיום על דף גמרא יחיד

מגזין תהילים

מעניין: הייתם מתערבים על זה?

מגזין תהילים

מדהים: בזכות השתיקה וההבלגה, ניצלו חיי היולדת והתינוק

מגזין תהילים

נחשף: הסודות של התהילים

מגזין תהילים

עוגה שהצילה ממוות

מגזין תהילים

"היהודי הביט בו משתומם. האם הרב לא הבין את אשר אמר לו?"

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות