יחיד ורבים: דבר תורה לקראת פרשת משפטים - מהרב מנדל

כוחו של ציבור, שתפילתם נשמעת תמיד. ואפילו אם הם לא ראוים – ה' שומע ומקבל את התפילות

23/02/17 | כ"ז שבט התשע"ז

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בפרשת השבוע כתוב "ועבדתם את ה' אלוקיכם, וברך את לחמך ואת מימך". לכאורה, הפסוק מתחיל בלשון רבים - "ועבדתם את השם אלוקיכם" - ומסיים בלשון יחיד, "וברך את לחמך".
 
מפורש בספר המאור ושמש, שאם האדם מקפיד להתפלל עם הציבור בתפילת הרבים ולא ביחידי – אזי מובטח לו שמזונותיו יהיו מצויים, וגם יוכל לבטל ממנו גזירות קשות ורעות.
 
כוחו של ציבור, שתפילתם נשמעת תמיד. ואפילו אם הם לא ראוים – ה' שומע ומקבל את התפילות! וזהו מה שאומר הפסוק. באם "ועבדתם את השם אלוקיכם " ברבים,  אז "וברך את לחמך " הפרנסה תהיה בשפע רב לכל יחיד ויחיד.
 
עומדים אנו בשבת שמברכים בה את חודש אדר - חודש שמרבים בו בשמחה. גם נס הפורים היה ע"י "לך וכנוס את כל היהודים באחדות לבבות. בתפילת הרבים אפשר לשבור מחיצות ולפתוח שערי שמים, לקבת תפלתנו לרחמים ולרצון.
 
שבת שלום וחודש טוב ומבורך.
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (87 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המרחק מהשקר: דבר תורה לפרשת משפטים, מאת הרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

הבחור הוסיף לטעון: "הלוא שנה-שנתיים פחות או יותר, הן דבר שולי ביחס לתכונות ולמידות האדם, ואם כן אולי רצוי שאנמיך מעט את הגיל, כי כשאגלה את גילי האמיתי, היא עלולה להיבהל מגילי המבוגר ולהפסיק את המשך הפגישות..."

סגולות נבחרות


סגולה להינצל ממות סמוך ומאיים

הַמַּפְרִישׁ צְדָקָה מִמָּמוֹנוֹ כְּאִלּוּ וְנוֹתֵן מֵחַיָּיו, וְלָכֵן מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יָשׁוּבוּ לוֹ חַיָּיו

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |