תפילה על עם ישראל דבר תורה מהרב מנדל, לקראת פרשת משפטים

בפרשת השבוע : "ואתה תצוה את בני ישראל"

17/02/19 | י"ב אדר א' התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בפרשת השבוע : "ואתה תצוה את בני ישראל" פירש ה'דברי שמואל' זי"ע בדרך רמז, כי הנה תיבת ת'צ'ו'ה' ר"ת צ'עקת ה'דל ת'קשיב ו'תושיע.

ומרמז על מה שאמרו חז"ל 'עשרים ורבע מיני מוכי שחין הן, ונפשו של משה נמוכה מכולן', כלומר, אף לגודל מדרגתו של משה הרגיש עצמו נמוך מכל אלו מוכי השחין, כמו שמעידה התורה על משה 'והאיש משה עניו מאד מכל אדם אשר על פני האדמה'. 

מכל מקום, אפילו שאחז את עצמו השפל והגרוע מכולם  התחזק ולא נמנע משה רבינו מלהתפלל אל ה' מחמת הרגשת שפלותו. אלא כל אימת שהוצרכו לתפילתו היה מתחזק לעמוד בתפילה אל בוראו, עד שביקש אחר חטא העגל  עבור כל עם ישראל 'ואם אין מחני נא מספרך אשר כתבת' ולא רק בתפילה שהיא לצרכי רבים, אלא אף לצורך היחיד, אצל מרים אחותו, נעמד משה רבינו והתפלל 'קל נא רפא נא לה'.

וזהו מה שאומר השם למשה רבינו " ואתה תצוה את בני ישראל," כל איש מבני ישראל, ידע שאף מתוך שפלות מצבו, אביו שבשמים חפץ לשמוע בקול תפילתו, ולא יאמר, דל אנכי מן המצוות, כי ואתה ת'צ'ו'ה' ר"ת  צעקת הדל תקשיב ותושיע. כל יהודי בכל מצב ובאיזה מצב שהוא נמצא השם שומע תפלתיו ונענה לבקשותיו.

שבת שלום ומבורך
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המרחק מהשקר: דבר תורה לפרשת משפטים, מאת הרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

הבחור הוסיף לטעון: "הלוא שנה-שנתיים פחות או יותר, הן דבר שולי ביחס לתכונות ולמידות האדם, ואם כן אולי רצוי שאנמיך מעט את הגיל, כי כשאגלה את גילי האמיתי, היא עלולה להיבהל מגילי המבוגר ולהפסיק את המשך הפגישות..."

סגולות נבחרות


סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 

סגולה למי שנודע לו על חולי מסוים שתקף אותו

הַאי מַאן דְּחָלִישׁ, יוֹמָא קַמָּא לָא לְגָלֵי, כִּי הֵיכֵי דְּלָא לִתְרַע מַזָּלֵיהּ. דְּהַיְנוּ שֶׁלֹּא מִיָּד יְגַלֶּה חָלְיוֹ כְּדֵי שֶׁלֹּא יִשָּׁבֵר וְיִפֹּל מַזָּלוֹ

תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם

סגולות נגד חלומות רעים

"אם חלם אדם חלום רע, טוב לעשות קצת מעניין החלום, ובזה יתבטל" -  סגולות כנגד חלומות רעים, שלא כדאי לפספס
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |