תפילה על עם ישראל דבר תורה מהרב מנדל, לקראת פרשת משפטים

בפרשת השבוע : "ואתה תצוה את בני ישראל"

17/02/19 | י"ב אדר א' התשע"ט

 

 

ביום רביעי הקרוב, ו' תשרי - תיקון הנפטרים הגדול. לפרטים לחצו >>

 

בפרשת השבוע : "ואתה תצוה את בני ישראל" פירש ה'דברי שמואל' זי"ע בדרך רמז, כי הנה תיבת ת'צ'ו'ה' ר"ת צ'עקת ה'דל ת'קשיב ו'תושיע.

ומרמז על מה שאמרו חז"ל 'עשרים ורבע מיני מוכי שחין הן, ונפשו של משה נמוכה מכולן', כלומר, אף לגודל מדרגתו של משה הרגיש עצמו נמוך מכל אלו מוכי השחין, כמו שמעידה התורה על משה 'והאיש משה עניו מאד מכל אדם אשר על פני האדמה'. 

מכל מקום, אפילו שאחז את עצמו השפל והגרוע מכולם  התחזק ולא נמנע משה רבינו מלהתפלל אל ה' מחמת הרגשת שפלותו. אלא כל אימת שהוצרכו לתפילתו היה מתחזק לעמוד בתפילה אל בוראו, עד שביקש אחר חטא העגל  עבור כל עם ישראל 'ואם אין מחני נא מספרך אשר כתבת' ולא רק בתפילה שהיא לצרכי רבים, אלא אף לצורך היחיד, אצל מרים אחותו, נעמד משה רבינו והתפלל 'קל נא רפא נא לה'.

וזהו מה שאומר השם למשה רבינו " ואתה תצוה את בני ישראל," כל איש מבני ישראל, ידע שאף מתוך שפלות מצבו, אביו שבשמים חפץ לשמוע בקול תפילתו, ולא יאמר, דל אנכי מן המצוות, כי ואתה ת'צ'ו'ה' ר"ת  צעקת הדל תקשיב ותושיע. כל יהודי בכל מצב ובאיזה מצב שהוא נמצא השם שומע תפלתיו ונענה לבקשותיו.

שבת שלום ומבורך
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המרחק מהשקר: דבר תורה לפרשת משפטים, מאת הרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

הבחור הוסיף לטעון: "הלוא שנה-שנתיים פחות או יותר, הן דבר שולי ביחס לתכונות ולמידות האדם, ואם כן אולי רצוי שאנמיך מעט את הגיל, כי כשאגלה את גילי האמיתי, היא עלולה להיבהל מגילי המבוגר ולהפסיק את המשך הפגישות..."

סגולות נבחרות


עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ

סגולה לרפואה - מזמור דוד המלך

אמירת תהילים פרק קג': ' מזמור זה היה אומר דוד המלך כשהיה חולה. טוב להתפלל על החולה, ויותר מכך שהחולה יתפלל בעד עצמו, כי אז יוכל לברך לה' בגופו ובנפשו

סגולה לרפואה

סגולה לרפואה, להתפלל על החולה ולקרוא בתהילים פסוקים על פי שמו של החולה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |