קטן עליך: 5 סגולות להצלחה במבחן

מתוחים לקראת מבחן? קבלו 5 סגולות בדוקות וידועות להצלחה במבחן, בטסט וכו'

05/07/19 | ב' תמוז התשע"ט

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

כל תלמיד או סטודנט מכיר את הרגשת המתח וההתרגשות לפני מבחן. בין אם זה כתוצאה מהחומר הרב שהוא נדרש לזכור בזמן כה מוגבל, ובין אם מדובר במתח 'מובנה' שקיים בנפש שלו – יש דרך להתמודד עם המתח הזה, ולעבור את המבחן – קשה ככל שיהיה, בהצלחה מרובה.

לפניכם 5 סגולות בדוקות לכך:
1. סגולה להצליח במבחן או בראיון עבודה: להדליק נר עבור ר' יצחק מברדיטשב, לתת כמה פרוטות לצדקה ולהתפלל במילים אלו: "יהי רצון שבזכות רבי לוי יצחק בן שרה סאשע, ירחם עליי הקב"ה ואזכה להצליח במבחן". בנוסף, לפני תחילת המבחן, יכתוב על פתק קטן את הנוסח 'בזכות הצדיק רבי לוי יצחק בן שרה סאשע' (מובא בשם הרב שלמה עופר).
2. על סמך מה שאמרו חז"ל במסכת שבת 'כל המרחם על הבריות, מרחמים עליו מן השמיים' – למדים רבותינו כי טוב לתת צדקה לפני המבחן כדי לזכות לרחמי הקב"ה עלינו. ידוע שהמידה שעמה מנהיג הבורא את עולמו היא 'מידה כנגד מידה', וכשאנחנו נותנים אנחנו בעצם עושים כלי שאליו יכול הקב"ה להגיר את השפע מעולמות עליונים.
3. מומלץ לקרוא לפני המבחן את פרק ס"ה בתהילים, המסוגל להצלחה בכל (מובא בשם הרב משה לוי זצ"ל, בספר 'סגולות רבותינו').
4. יש להתפלל במילים שלנו לפני המבחן, ולבקש מבורא עולם בשפה פשוטה שנעבור את זה בקלות ונחת, ללא מכשול (לדוגמת שכחת החומר).
5.  בהמשך לסעיף 4, לפניכם תפילה בדוקה להצלחה במבחן:
"אנא ה' עזרני להצליח במבחן שאני עומד/ת לעשות. עזרני לזכור היטב את הדברים שלמדתי, שיקבעו חזק במוחי ולא אשכח אותם כלל. אנא עזור לי להיות מרוכז/ת בשעת המבחן, ושלא יקרה לי שום בלבול הדעת ושום תקלה: שלא אתרגש ולא אטעה בתשובותיי. רק אכתוב את הדברים הנכונים מהר ובצורה ברורה, ושאספיק לענות על כל השאלות נכונה בזמן שעומד לרשותי.
"אנא זכני שמבחן זה יהא לעזר לי, להתקדם בחיי ולהביא אותי למקום טוב. למקום שיקדש את שמך ברבים מחד, ויהיה לי לעזר ותועלת מאידך. זכני למצוא חן ושכל טוב בעיניך ובעיני זולתי, ובי יתקיים 'ויהי דוד לכל דרכיו משכיל, וה' עמו'. אמן כן יהי רצון".
 
 

הסגולה להצלחה בכל - הרב יגאל כהן

דרגו את הסגולה: 

ממוצע 4.4 (248 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תפילה סגולית לפני מבחן

תהילים נ"ז הוא פרק המסוגל לתפילה לפני מבחן. לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה: חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |