סגולה להינצל מעין הרע

מדוע נאמר על בני יוסף נאמר שאין עין הרע שולטת בהם ואיך יכול כל יהודי להינצל מעין הרע

08/03/21 | כ"ד אדר התשפ"א

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

הגמרא מסביר כי עין הרע אינה שולטת ביוסף הצדיק משום "עין שלא רצתה לזון ממה שאין שלו (רש"י מפרש: ליהנות מאשת אדוני) אין עין הרע שולטת בו". ומפרשים זאת בבחינת מידה כנגד מידה, אם אדם מתאווה למה שיש לאחרים, אז תשלוט גם בו עינם של אחרים שירצו להזיק ולקחת את מה שיש לו. ולעומתו, אם לאדם יש עין טובה והוא אינו חומד את מה שאינו שלו, אין עין הרע שולטת בו.

בגמרא נכתב כי רבי יוחנן לא חשש מעין הרע והסביר זאת בהיותו מזרע יוסף הצדיק. וכל מי שחושש מעין הרע, מציעה הגמרא שיאמר כי הוא מזרע יוסף אשר לא שולטת בו עין הרע, כך ינצל ממנה (ברכות נ"ה).

 הגאון הקדוש החיד"א זצ"ל כתב בספרו "דבש לפי" (מערכת ע' סימן יט) כי אין מניעה שכל יהוד יראה עצמו כזרע יוסף ולא מדובר בשקר: "ולכאורה יש לחקור דדבר שקרים לא יכון, וכתיב מדבר שקר תרחק, ואיך ילמדו לשקר, ותו איך יועיל לשקר" והסביר כי בזכות העובדה שיוסף כלכל את אחיו במצרים הוא זכה כי ישראל יקראו על שמו כמו שהם נקראים על שם יעקב: "גָּאַלְתָּ בִּזְרוֹעַ עַמֶּךָ בְּנֵי יַעֲקֹב וְיוֹסֵף סֶלָה." (תהילים, ע"ז, ט"ז), וכך נמצא כי כל יהודי הוא אכן מזרעו של יוסף שישראל נקראים על שמו.

על כן סגולה ידועה ובדוקה להישמר מעין הרע היא לומר: "אנא מזרעא דיוסף, שלא שלטה ביה עינא בישא".
הרב פנגר: עד כמה אתם מכירים את הטלפון שלכם?

דרגו את הסגולה: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לזכות לבנים

סגולה ממרן החיד"א, ביום שתטבול האישה תתן שמן לעילוי נשמת רבי מאיר ותאמר קודם את הנוסח הבא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |