סגולות לפורים

עובדות מאלפות על סעודת הפורים, וגם כמה סגולות נפלאות לקבלת הישועות

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

פורים הוא זמן קדוש ומסוגל שחכמינו הפליגו בשבחו, ואף יעצו לנו להשקיע את ליבנו בתפילה ותחנונים לפני הקדוש ברוך הוא, בד בבד למצוות היום: קריאת מגילה, משלוחי מנות, זכר למחצית השקל וסעודת החג.

יום זה הוא בבחינת 'כל הפושט יד נותנין לו', ועל כן חשוב שנבקש ונתפלל על עצמנו ועל קרובינו ועל ישראל אחינו, לישועות ברוחניות וגשמיות. בטרם נמנה מספר סגולות הקשורות לסעודת פורים (ולקוחות מהספרים: 'קב הישר', ה'בן איש חי', החיד"א והזוהר הקדוש), נביא מספר עובדות על הסעודה עצמה.

קצת עובדות על סעודת הפורים 

- חשוב מאוד לקבל את הסעודה בכבוד רב ובשמחה רבה: פרשו מפה לבנה על השולחן, והדליקו שני נרות חגיגיים.

- את הסעודה חוגגים מיד לאחר המנחה ועד לזמן השקיעה, וטוב להרבות בה במעדנים כיד המלך.

- היות והסעודה שקולה כנגד חטא היהודים שאכלו ונהנו מסעודת אחשוורוש – יש הנוהגים לקנות חלה ארוכה, לבצוע את ראשה לאחר נטילת הידיים ולכוון שזה יהיה התיקון על אותה סעודה, שלא זימנו בה ולא בירכו. כמו כן טוב לכוון שיהא זה כנגד כריתת ראשו של עמלק והמן הרשע. 

סגולות לסעודת פורים

- לפני הסעודה, טוב לומר את מזמור כ"ג בתהילים (מזמור לדוד, השם רועי לא אחסר), ומיד לאחריו לשטוח לפני הקב"ה את בקשותינו ולהתחנן לפניו שיעזור לנו, העניים הפושטים ידם ומצפים לרחמיו.

- בתוך הסעודה, טוב לומר 'ברוך מרדכי' 120 פעמים, ו'ברוכה אסתר בת אביחיל' – 24 פעמים. זוהי סגולה עצומה להמשכת השפע והאור של מרדכי היהודי ואסתר המלכה עלינו, וניתן להגיד אותה גם אחרי שאוכלים סעודת 'מזונות'.

- 'חייב איניש לבשומא' – בפורים מצווה מן המובחר לשתות יין, היות וחז"ל אומרים שביום זה, היין ממתק את הדינים וקורע את המסכים שמבדילים בינינו לבין ה'. עוד הוסיף על עניין זה ואמר ר' צבי הירש זצ"ל, כי כל מי ששותה יין בפורים, נחשב כאילו התענה משבת לשבת.

- חשוב להדר בכל מצוות היום בשמחה גדולה, ולא לתת ליצר הרע להיכנס אל תוכנו (בפרט יצר העצבות, שכן 'זה כנגד זה עשה השם'). וכפי שנזכה להדר ולקיים את המצוות בשמחה, כך ישמרו עלינו משמיים שלא ניכשל בחמץ, בפסח.

עדיין לא תרמת מתנות לאביונים וזכר למחצית השקל? הקליקו כאן ונשמח להיות השליחים שלכם.


צפו ברב עמנואל מזרחי - סגולה לשעת סעודת פורים

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (140 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פורים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כך תכינו משלוח מנות יוקרתי

מדי שנה אנו שולחים משלוחי מנות ובכל שנה אנחנו רוצים להעניק להם ייחוד מחדש, הסרטון הבא מציע רעיון מקורי לשדרג את המראה שלהם

8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

סגולות נבחרות


סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

סגולה לשלום בית

הרב יגאל כהן מביא סגולה נפלאה לשלום בית ולמציאת זיווג: מחשבה על טובת האחר
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |