ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

ראש השנה

"תהיי חכמה, לא צודקת" – עצה מופלאה ליום החשוב בשנה

דווקא בתקופה זו, רגע לפני התקדש החג – היצר הרע מרע ומריע. הוא מחכה לנו בסיבוב, בדיוק במקום שבו החלטנו לא לכעוס, לא לצעוק, לא להקפיד


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

בכל שנה בחודש אלול, אנחנו מצפות לרגע הזה שבו יתרחש איזה נס. שנפסיק לדבר ונתחיל לעשות, שנפסיק להיעצב ונתחיל לשמוח באמת – שמחה כזו שתלווה אותנו לכל השנה כולה. איך עושים זאת? אומר ר' נתן בשיחות הר"ן כי "בראש השנה צריכין להיות חכם, שיחשוב רק מחשבות טובות שייטיב ה' יתברך עמנו".

אלא שדווקא בתקופה זו, רגע לפני התקדש החג – היצר הרע מרע ומריע. הוא מחכה לנו בסיבוב, בדיוק במקום שבו החלטנו לא לכעוס, לא לצעוק, לא להקפיד ולפתוח את השנה החדשה ב'דף חלק'. אומר ר' נתן, תלמידו של ר' נחמן מברסלב, כי חכם הוא מי שבראש השנה חושב מחשבות טובות ומרגיש רגשות טובים. מדוע? כי מה שנחשוב ונרגיש בראש השנה, יימשך לכל השנה כולה.

כל מעשה, מחשבה, הרגל, דיבור וכדומה שנעשה בראש השנה, ימשוך את האנרגיות והשפע של אותה שנה וישפיע על כל המהלכים שיקרו לנו בה. לפיכך, חשוב ביותר להיזהר במעשינו ובדיבורינו שכולם יהיו אך טובים, ולפי רבי נחמן – יש להמעיט בדיבורים ביום הראשון של ראש השנה, אם לא מוכרחים לדבר.

ראש השנה הוא בעצם 'יריד' של סחורות יקרות ונדירות, שאותן אפשר לרכוש רק פעם בשנה – אז האם יעלה על הדעת לפספס הזדמנות כה נדירה? בתוכך את יודעת את התשובה, וכעת כל מה שאת צריכה לעשות כדי לוודא שבשנה הזו ישטוף אותך שפע גדול מאוצר מתנת חינם – זה פשוט להתאפק.

לא לומר את כל מה שיושב לך על הלב ורוצה לצאת החוצה. לא לכעוס. לא לקנטר. לא להעליב. לא לפגוע ולא לחכות בסיבוב למי שפגע בך ("חכה תראה מה שיהיה אחרי ראש השנה"). זו ממש לו הדרך.

אישה שתחשוב מחשבות טובות ותדבר דיבורים טובים בראש השנה – תמשוך עליה חסד גלוי מאת הקב"ה, לכל השנה כולה. לא כדאי?

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא ראש השנה

X
  • © כל הזכויות שמורות