סגולה גדולה ונפלאה לכל הישועות: הקדמת קבלת השבת ב-10 דקות

מאותה שבת ואילך הופסקו השמועות הקשות והמצב בשכונת 'רמת אלחנן' חזר למיטבו, והכל בזכות ברכת השבת

17/01/18 | א' שבט התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

היה זה לפני 31 שנה בדיוק, בשנת התשס"ה. איש לא הבין מה עובר על שכונת 'רמת אלחנן' שבבני ברק: אנשים רבים מתייסרים, חלקם במחלות קשות, ואסונות קשים מתרחשים אחד אחרי השני, ואין איש יודע על מה יצא החרון אף בשמיים.

רב השכונה, הרה"ג יצחק זילברשטיין שליט"א, החליט עם עוד כמה מרבני השכונה להיכנס אל מעונו של מרן פאר הדור, הרב יהודה לייב שטיינמן זצ"ל, על מנת לשתפו במתרחש ולבקש עצה וישועה. הרבנים פרסו לפני הרב את המצוקה, או אז שתק הרב שטיינמן קמעא ואמר: "עצתי היא למניעת הצרות המשתוללות ללא הסברלקבל את השבת יותר מוקדם ב-10 דקות מהנכתב בלוח שנה (שהוא מחצית שעה קודם השבת). מיד כינסנו את כל בני הקהילה, והודענו ברבים על קבלת שבת מוקדמת יותר מהשבת הקרובה. כמה ימים לפני אותה שבת, נכנסנו אל מעונו של גדול הדור, מרן הרב אלישיב, וסיפרנו לו על הצרות המשתוללות ועל עצתו של מרן הרב שטיינמן. מיד כששמע זאת הרב הוא בירך ואמר: "אני מברך בחום את כל מי שיקדים את כניסת השבת, ובוודאי שיזכה להינצל מכל מרעין בישין ואסונות".

המקור לדבריהם הוא ב'פרי מגדים) 'אשל אברהם', סי' רנו') הכותב: "המוסיף מחול על הקודש – מוסיפים לו חיים". וכן מביא בעל ה'רמזי שבת' וכותב: "המרחיב גבולות השבת ומצמצם משעות החול – ה' יתברך יצמצם גבול צרותיו".

יותר מכך, הפליג הבן איש חי הקדוש, ואמר כי כל הבטחת הגמרא כי 'המענג את השבת – נותנים לו נחלה בלא מיצרים', מדבר דווקא באדם כזה המכניס את השבת מוקדם יותר.

ואכן כך היה, שמאותה שבת ואילך הופסקו השמועות הקשות והמצב בשכונת 'רמת אלחנן' חזר למיטבו, והכל בזכות ברכת השבת.
 
כה גדולה ועוצמתה של הקדמת קבלת השבת וההכנות לה, עד אשר כתב ה'חפץ חיים' במפורש כי אף אדם שיצטרך לעבור בגיהנום בעולם הבא, טרם כניסתו לגן עדן יוציאו אותו מהגיהנום בכל שבוע מהרגע אשר בו התחיל להתכונן לקראת יום השבת. לדוגמא: אדם שכבר מיום חמישי עשה שטיפה לבית והחל בהכנת הבישולים - כבר מאז יוציאו אותו מהגיהנום, בזכות כבודה של השבת, שבשמיים מחשיבים אותה עד למאד.

"אלא", המשיך הרב זילברשטיין, "כי בבתים רבים כבר נוהגים מזה זמן רב בקבלה הקדושה הזו, וכמוהם ניגש אליי אברך אחד ששאל אותי כי בביתם, הם מקבלים את השבת 31 לפני זמן כבר מספר שנים, והדבר נעשה אצלם כהרגל, ואם כן מה עליהם לעשות על מנת להתחזק יותר בקדושת השבת ולזכות להשפעותיה? השבתי להם כי בבתים מיוחדים שכאלו ישתדלו כי כבר מהשעה 12 בצהרים יפרסו את מפת השבת על השולחן ויניחו את הפמוטות עליה, ובכך יראו להקב"ה את רצונם לכבד את השבת עוד יותר".

חתם הרב זילברשטיין ואמר: "מאז שהפצנו את מעלת הקדמת השבת ב-31 דקות, קיבלנו מכתבים מכל רחבי הארץ על אנשים שהודו ונושעו, והכל בכוחה של הקדמת והעצמת כבוד השבת הקדושה". 

(מתוך עלון קול ברמה)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

שבת סגולה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הלכות שבת - מלאכת מכבה

כיביתי מנורה בשבת האם עברתי איסור מהתורה או מדרבנן? האם מותר להתקשר למכבי אש בשבת כשיש שריפה?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי

תפילה סגולית להחלמה

מי שברך אבותינו ואמותינו אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, דוד ושלמה, שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך וירפא את כל חולינו

סגולה גדולה להצלחה בהכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |