מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

ביום שישי בציון הרמב"ם בטבריה - תיקון מיוחד לרפואה, ביום הילולת הרמב"ם. לפרטים לחצו

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו


רופא ווינאי ידוע ששהה באושוויץ במשך כשלוש שנים, נשאל לאחר המלחמה: "מדוע מבין האסירים אשר שימשו בתפקיד "קאפו" (היהודים שהיו ממונים על האסירים במחנות הריכוז) בגיא ההריגה, לא היה אפילו רב אחד? מה היה סוד חסינותם של אותם אנשים, בו בזמן שאנשים משכילים אחרים שיתפו פעולה עם הנאצים בנסיונם להישאר בחיים?"
 
השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."
 
לעתים נדמה לנו שאילו היינו רואים במוחש את ידו הגדולה של הקב"ה היו חיינו קלים יותר. נדמה לנו שאילו הייתה הנהגת הבורא גלויה היו אמונתנו והשקפותינו בהירות יותר.
 
מטרתנו בעולם היא לבחור בטוב ולברוח מפני הרע. הבחירה היא יסוד חיינו, לשקול בין שתי אפשרויות הניצבות לפנינו ולבחור בטוב - "ובחרת בחיים". לו בורא עולם היה מתגלה אלינו בכל צעד הייתה נמנעת מאיתנו הבחירה, עבודת הבורא הייתה קלה יותר, אך השכר עליה היה מזערי וללא ערך.
 
מגילת אסתר מלאה הסתר פנים, אך אם אדם קורא בה שלב אחר שלב הוא רואה במוחש איך ידו של הבורא מסובבת את הכל.
 
במילים "מגילת אסתר" חבויות שתי מילים מנוגדות - "מגילה" - מלשון גילוי, "אסתר" - מלשון הסתר.
 
גם בחיינו הכל מוסתר, בורא עולם מסתיר את עצמו, אך הוא קיים בכל פעולה, בכל צעד, משגיח על כל בריה, צומח ודומם. תפקידנו לגלות אותו בכל דבר, להבין שכל הקורה בחיינו מושגח עד לפרט האחרון.
 
עלינו להכניס לראשנו את העובדה שדווקא חוסר הבהירות הוא המקנה לחיינו את מימד הבחירה, והוא המאזן את העבודה הרוחנית שלנו.
 
כשנעשה זאת נוכל לעבור כל מכשול, לשמוח גם כשמעט קשה, לצחוק גם כשעצוב, לברך על הרעה שלא תבוא, כשם שמברכים על הטובה.
 
בורא עולם נמצא איתך גם עכשיו, הוא לא יעזוב אותך לעולם, הוא מנווט את חייך בדרך שהכי טובה לך...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (195 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

תענית אסתר - כל ההלכות וההנהגות בתענית אסתר

ברוב רחמיו וחסדיו של השם יתברך עלינו, ביטל את גזרתו של המן הרשע, ששלח אגרות למאה ועשרים ושבע מדינות, להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן טף ונשים ביום אחד, בשלשה עשר לחודש אדר וזכר לנס נהגו להתענות כל שנה בתאריך זה

סגולות נבחרות


מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה

סגולה לזרע בר קיימא

סגולה לזרע בר קיימא להדליק 3 נרות לנשמת יעקב אבינו, יששכר בן יעקב, לאה אמנו ולתת צדקה ליד כל נר. לאחר מכן לקרוא פסוקים י"ב-י"ח מפרק ל' בספר בראשית
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |