כיבוד אם חילונית

כבוד הרב שלום, לצערי אמי חילונית מוצאת כי מעמד האישה ביהדות אינו שוויוני ולכן מסרבת לקחת על עצמה מטלות שונות, כגון הגשת האוכל בערב שבת, בעת שאבי אומר דברי תורה. אני מקפיד על כיבוד הוריו ורציתי לדעת האם עלי להימנע מלצער אותה כאשר ההלכה מאפשרת זו, כמו הגשת המאכלים לשולחן השבת בעצמי, או שמא ייטב לנשמתה אם תמלא את מטלות האישה הגם שאין היא חפצה בכך?

19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

שלום רב,

במקרים בהם חל איסור מדאורייתא או מרבנן, אין לשמוע בקול אמך, אלא יש לקיים את המצווה גם כנגד רצונה. הרי גם אמך חייבת בכבוד המקום. יש מקום להסביר לה באופן מכבד  כי זו מצוות ה' ולכן אתה פועל כך.

כאשר מדובר במנהגים שאינם עוברים על איסורי תורה, ראוי ביותר לרצות את אמך בדרך האפשר, הגשת המאכלים לשולחן על ידך בערב שבת היא דרך נפלאה לעשות כן. כמו גם חלוקה שיוויונית של המטלות השונות בבית ובמשפחה.

ראוי להקפיד על יחסים טובים עם האם כך לא ייווצר מצב חלילה בו יהיה ביטול מצוות כיבוד אב ואם.

 

צפו בשיעורו המרתק של הרב יגאל כהן על מצוות כיבוד אב ואם:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (24 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


סגולת פרשת המן לפרנסה

זקוקים לפרנסה? לפניכם סגולה מיוחדת - פרשת המן לפרנסה. ישנה סגולה מיוחדת לומר את פרשת המן (שניים מקרא ואחד תרגום) ביום שלישי בשבוע שקוראים בו את פרשת בשלח
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |