כיבוד אם חילונית

כבוד הרב שלום, לצערי אמי חילונית ומוצאת כי מעמד האישה ביהדות אינו שוויוני, לכן היא מסרבת לקחת על עצמה מטלות שונות, כגון הגשת האוכל בערב שבת, בעת שאבי אומר דברי תורה. אני מקפיד על כיבוד הורים ורציתי לדעת האם עלי להימנע מלצער אותה כאשר ההלכה מאפשרת זו, כמו הגשת המאכלים לשולחן השבת בעצמי, או שמא ייטב לנשמתה אם תמלא את מטלות האישה הגם שאין היא חפצה בכך?

19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

שלום רב,

במקרים בהם חל איסור מדאורייתא או מרבנן, אין לשמוע בקול אמך, אלא יש לקיים את המצווה גם כנגד רצונה. הרי גם אמך חייבת בכבוד המקום. יש מקום להסביר לה באופן מכבד  כי זו מצוות ה' ולכן אתה פועל כך.

כאשר מדובר במנהגים שאינם עוברים על איסורי תורה, ראוי ביותר לרצות את אמך בדרך האפשר, הגשת המאכלים לשולחן על ידך בערב שבת היא דרך נפלאה לעשות כן. כמו גם חלוקה שיוויונית של המטלות השונות בבית ובמשפחה.

ראוי להקפיד על יחסים טובים עם האם כך לא ייווצר מצב חלילה בו יהיה ביטול מצוות כיבוד אב ואם.

 

צפו בשיעורו המרתק של הרב יגאל כהן על מצוות כיבוד אב ואם:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (24 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


סגולה לאריכות ימים

סגולה לאריכות ימים מפי הרב שמואל הלוי וואזנר זצ"ל שזכה לאריכות ימים ונפטר בגיל 102
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |