האם מותר לשיר או לנגן ליד אבא וגיס?

רציתי לדעת, האם מותר לי לשיר ולנגן ליד אבי/ גיסי/ בעלי? האם מותר להם לשמוע אותי שרה?

14/08/19 | י"ג אב התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

אין בעיה שאב ישמע את בתו שרה (ראה בספר פסקי תשובות חלק א' סימן ע"ה אות י"ג והערה 134, וספר בירור הלכה חלק ה' עמוד ל"ז. וכן העלה בספר לבושה של תורה חלק ב' סימן ע"א אות א-ב). ומשום כך מותר לבת בכל גיל שהוא לשיר בפני אביה, וכל שכן שמותר לו לשמוע אותה מנגנת.

לדעת הגר"ע יוסף זצ"ל, מותר לבעל לשמוע את אשתו בזמן הנידה כשהיא שרה, ואף במקום צורך, למשל כשהיא שרה לתינוק הבוכה שיר ערש על מנת להרגיעו, או כדי להרדימו (טהרת הבית חלק ב' סימן י"ב סעיף כ"ט). ומותר לבעל לשמוע אותה מנגנת (שם עמודים ק"ע-קע"א).

אין לאישה לשיר בפני גיסה, משום שכלפיה הוא נחשב גבר זר, ויש לו איסור לשמוע את קולך מטעם "קול באישה ערווה" (יעויין שלחן ערוך אבן העזר סימן כ"א סעיף א).

לגבי עניין הנגינה בפני הגיס - אין איסור על גבר זר לשמוע אישה מנגנת, משום שאין בכך איסור "קול באישה ערווה" (כמבואר בערוך השלחן סימן ע"ה סעיף ח, ובספר טהרת הבית חלק ב' עמודים ק"ע-קע"א). אלא שלעיתים יש בזה חוסר צניעות כלשהו, ותלוי הדבר לפי העניין.

 

הרב יצחק יוסף - האם מותר לאחים ואחיות לשיר יחד בשולחן שבת? צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (13 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |