לאחר הפטירה, מה שואלים נשים בבית דין של מעלה?

לאחר הפטירה נשאל האדם אם נשא ונתן באמונה, קבע עיתים לתורה, וציפה למשיח. האם גם את הנשים שואלים כך, ומה לגבי קביעות העיתים לתורה?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

הנשים נשאלות בבית דין של מעלה את אותן השאלות כמו הגברים, מלבד שאלת "קבעת עיתים לתורה", שבמקומה שואלים את האישה על עניין הצניעות.

עד כמה שידוע לא נתבאר אם אכן נשאלת האישה בבית דין של מעלה האם קבעה עיתים לתורה. ומכל מקום, ייתכן שאף אותה שואלים שאלה דומה האם הקפידה ללמוד תורה מדי פעם, בשביל לדעת כיצד לקיים את המצוות שהיא חייבת בהן.

הסיבה לכך היא כי אומנם נשים אינן מחויבות במצוות תלמוד תורה, ועל כן ממילא אינן חייבות לקבוע עיתים לתורה – מכל מקום אף הנשים חייבות ללמוד את הדינים השייכים להן (וכמו שכתב הרמ"א ביורה דעה סימן רמ"ו סעיף ו'. וראה עוד מה שהביא בזה בספר הליכות עולם חלק ח' עמודים שפ"ד-שפ"ה)

 

הרב עובדיה יוסף זצ"ל – קטע קצר ומחזק על מעלת לימוד תורה. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'

סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |