לאחר הפטירה, מה שואלים נשים בבית דין של מעלה?

לאחר הפטירה נשאל האדם אם נשא ונתן באמונה, קבע עיתים לתורה, וציפה למשיח. האם גם את הנשים שואלים כך, ומה לגבי קביעות העיתים לתורה?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

הנשים נשאלות בבית דין של מעלה את אותן השאלות כמו הגברים, מלבד שאלת "קבעת עיתים לתורה", שבמקומה שואלים את האישה על עניין הצניעות.

עד כמה שידוע לא נתבאר אם אכן נשאלת האישה בבית דין של מעלה האם קבעה עיתים לתורה. ומכל מקום, ייתכן שאף אותה שואלים שאלה דומה האם הקפידה ללמוד תורה מדי פעם, בשביל לדעת כיצד לקיים את המצוות שהיא חייבת בהן.

הסיבה לכך היא כי אומנם נשים אינן מחויבות במצוות תלמוד תורה, ועל כן ממילא אינן חייבות לקבוע עיתים לתורה – מכל מקום אף הנשים חייבות ללמוד את הדינים השייכים להן (וכמו שכתב הרמ"א ביורה דעה סימן רמ"ו סעיף ו'. וראה עוד מה שהביא בזה בספר הליכות עולם חלק ח' עמודים שפ"ד-שפ"ה)

 

הרב עובדיה יוסף זצ"ל – קטע קצר ומחזק על מעלת לימוד תורה. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"

תפילה סגולית לחיילים

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ וְאִמּוֹתֵינוּ הוּא יבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |