לאחר הפטירה, מה שואלים נשים בבית דין של מעלה?

לאחר הפטירה נשאל האדם אם נשא ונתן באמונה, קבע עיתים לתורה, וציפה למשיח. האם גם את הנשים שואלים כך, ומה לגבי קביעות העיתים לתורה?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

הנשים נשאלות בבית דין של מעלה את אותן השאלות כמו הגברים, מלבד שאלת "קבעת עיתים לתורה", שבמקומה שואלים את האישה על עניין הצניעות.

עד כמה שידוע לא נתבאר אם אכן נשאלת האישה בבית דין של מעלה האם קבעה עיתים לתורה. ומכל מקום, ייתכן שאף אותה שואלים שאלה דומה האם הקפידה ללמוד תורה מדי פעם, בשביל לדעת כיצד לקיים את המצוות שהיא חייבת בהן.

הסיבה לכך היא כי אומנם נשים אינן מחויבות במצוות תלמוד תורה, ועל כן ממילא אינן חייבות לקבוע עיתים לתורה – מכל מקום אף הנשים חייבות ללמוד את הדינים השייכים להן (וכמו שכתב הרמ"א ביורה דעה סימן רמ"ו סעיף ו'. וראה עוד מה שהביא בזה בספר הליכות עולם חלק ח' עמודים שפ"ד-שפ"ה)

 

הרב עובדיה יוסף זצ"ל – קטע קצר ומחזק על מעלת לימוד תורה. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |