לאחר הפטירה, מה שואלים נשים בבית דין של מעלה?

לאחר הפטירה נשאל האדם אם נשא ונתן באמונה, קבע עיתים לתורה, וציפה למשיח. האם גם את הנשים שואלים כך, ומה לגבי קביעות העיתים לתורה?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

הנשים נשאלות בבית דין של מעלה את אותן השאלות כמו הגברים, מלבד שאלת "קבעת עיתים לתורה", שבמקומה שואלים את האישה על עניין הצניעות.

עד כמה שידוע לא נתבאר אם אכן נשאלת האישה בבית דין של מעלה האם קבעה עיתים לתורה. ומכל מקום, ייתכן שאף אותה שואלים שאלה דומה האם הקפידה ללמוד תורה מדי פעם, בשביל לדעת כיצד לקיים את המצוות שהיא חייבת בהן.

הסיבה לכך היא כי אומנם נשים אינן מחויבות במצוות תלמוד תורה, ועל כן ממילא אינן חייבות לקבוע עיתים לתורה – מכל מקום אף הנשים חייבות ללמוד את הדינים השייכים להן (וכמו שכתב הרמ"א ביורה דעה סימן רמ"ו סעיף ו'. וראה עוד מה שהביא בזה בספר הליכות עולם חלק ח' עמודים שפ"ד-שפ"ה)

 

הרב עובדיה יוסף זצ"ל – קטע קצר ומחזק על מעלת לימוד תורה. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |