איך נוכל להגיע ליום הכיפורים מוכנים לתשובה

וידוי, סליחות ותפילה צריכים להאמר ביום הכיפורים במתינות לאחר שעשינו עבודת הכנה

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

לכפרי אחד היה בן בור ועם הארץ, שלא יצא מימיו מתחומי הכפר. כשהגיע הבן לפרקו, דיבר עליו אביו נכבדות אצל משפחה מכובדת מהעיר הגדולה. ביקשו בני המשפחה לתהות על קנקנו של החתן, והזמינהו לביקור בביתם. אביו, שידע שבנו אינו בקי במקרא, במשנה ובדרך ארץ, ואשר בילה את ימיו במחיצת פרות ותרנגולים, החל ללמדו הליכות ונימוסים:

"ראה, בני - כשתפגוש בבני הבית לבטח הם יקדמו את פניך בברכת שלום עליכם, לכן תושיט את ידך ותשיב: 'עליכם השלום, מה שלומכם?'

כשישאלו אותך 'כיצד עברה הנסיעה?' תשיב: 'ברוך השם'.

וכשיראו לך את החדר שהקצו בעבורך תאמר: 'תודה רבה'.

כשתלך לנוח תאמר: 'לילה טוב לכולכם'

כשתקום תאמר: 'בוקר טוב, הערבה עליכם השינה?'

אנא, חזור על הדברים כדי שיהיו שגורים בפיך".

שינן הבן את הדברים ונסע אל העיר הגדולה, שם חיכו לו בני המשפחה וקרוביהם, סקרנים לתהות על החתן המיועד. כולם הסבו ליד השולחן הערוך, והכפרי הצעיר ניגש אל המחותן, בעל הבית, הושיט ידו ואמר בביטחון: "עליכם השלום, מה שלומכם, ברוך השם, תודה רבה, ערב טוב לכולכם, בוקר טוב, הערבה עליכם שנתכם?"

פני המחותן החווירו, ואילו הנער כבר הושיט ידו לזה שמימינו, וחזר על הפיזמון, ולזה שלידו וחזר עליו שוב.  בני המשפחה נחלקו לשניים, יש שבכו ויש שפרצו בצחוק מתגלגל.(הרב יעקב גלינסקי)

 

"שׁוּבָה יִשְׂרָאֵל עַד ה' אֱלֹקיךָ כִּי כָשַׁלְתָּ בַּעֲו‍ֹנֶךָ: קְחוּ עִמָּכֶם דְּבָרִים וְשׁוּבוּ אֶל ה' אִמְרוּ אֵלָיו כָּל תִּשָּׂא עָו‍ֹן וְקַח טוֹב וּנְשַׁלְּמָה פָרִים שְׂפָתֵינוּ" (הושע יד', א' - ב')

הנביא הושע נותן לנו עצה טובה לימים הללו - שובה ישראל עד לבורא עולם, קחו עמכם דברים טובים, מצוות ומעשים, כדי שתוכלו להתייצב ממש אל מול בורא עולם. לחזור בתשובה הוא דבר קל מאד וקשה מאד, הוא קל, כי בהרהור תשובה קטן אתה הופך לאדם אחר, קרוב יותר, אהוב יותר. והוא קשה, כי לא קל לעזוב את העבר המתוק, להתנער מכל סיג של עוון ולהיות אמיתי ושלם.

כדי לחזור בתשובה צריכים אנו לקרוא את הוידוי, את הסליחות, את התפילה כאדם המונה מעות - לאט ובמתינות  לא סתם ניתנו לנו ימים רבים כדי לסגל לעצמנו כוחות, כדי לנסות מעט ולשבור את לב האבן שלנו, ולהתקרב עוד קצת אל מקור החיים שלנו. אם חושבים אנו לבוא ביום הכיפורים ולשפוך את ליבנו בתפילות, להריץ את הוידויים והסליחות, נהיה כאותו נער כפרי שאמר בנשימה אחת: "עליכם שלום, ערב טוב, בוקר טוב..."

ננסה בזמן המועט שנשאר לנפץ את לב האבן, לרכך אותו, להכניס בו מעט יראת שמים, לקחת על עצמנו מעט מצוות ומעשים טובים ולעמוד בהם, ולהיכנס ליום הקדוש עם יותר כוונה, יותר רגש והמון אורך רוח.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כפרות: סדר פדיון כפרות הנוסח המלא

רוצים לקרוא את סדר פדיון כפרות הנוסח המלא? עושים סדר כפרות עם כסף? היכנסו לאתר תהילים וקראו: אלו המעות חליפתי, תמורתי, כפרתי. אלו המעות ינתנו לצדקה. לברכה המלאה היכנסו

סגולות נבחרות


סגולה לעזור לאדם קרוב

'מי שיש לו אוהב או קרוב באיזה צרה אף שהוא רחוק ממנו ולא יכול לעזור לו, יעשה זו התפלה בכוונה עליו':- תהילים פרק כ'

תפילה סגולית חזקה נגד עין הרע

תפילה נגד עין הרע. מַשְׁבִּיעַ אֲנִי עֲלֵיכֶם כָּל מִין עֵינָא בִישָׁא, עֵינָא אוּכְמָא, עֵינָא צָרוֹבָא, עֵינָא תִכְלְתָא, עֵינָא יָרוֹקָא, עֵינָא אֲרוּכָה, עֵינָא קְצָרָה, עֵינָא רְחָבָה, עֵינָא צָרָה, עֵינָא יְשָׁרָה, עֵינָא עֲקוּמָה

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |