מה עושים עם מוצר שהגיע באיחור וכבר הזדכתי עליו?

מכירים את התופעה? אתם מזמינים חפץ מסויים באינטרנט, המשלוח מתעכב ואתם מבטלים את ההזמנה ומקבלים את הכסף בחזרה. לאחר מס' ימים המוצר שהזמנתם - הגיע. מה תעשו אז? ומה ההלכה אומרת על זה?

01/02/21 | י"ט שבט התשפ"א

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

 

שאלה:

הזמנתי מוצר מסויים בחנות אינטרנטית שהיה אמור להגיע תוך 14 יום. לאחר שעברו כבר 20 יום והמוצר עדיין לא הגיע, ביטלתי את ההזמנה וקיבלתי את כספי בחזרה. לאחר יומיים קבלתי את המוצר בדואר. מה עלי לעשות עכשיו? האם לשלם שוב? להחזיר את המוצר לשולח?

 

תשובה:

אם מדובר בהזמנה מאתר שבבעלות גויים דין המוצר כ''אבדת גוי'' שאסור להחזירה ואתה יכול לקחת לעצמך. אם מדובר באתר בבעלות של יהודי, חובה להשיב את המוצר, או לשאול אותם אם אתה יכול לקחת לעצמך. יכול להיות שקיימת אצלם מדיניות שאחרי זמן מסוים הם מפצים את הלקוח גם אם הגיע המוצר באיחור.

 

גזל פוגע בפרנסה, צפו:

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |