פורים

הרב גרשון אלדשטיין שליט''א: "כל מי שציער אדם בפורים – נענש בצורה משונה מאוד"

הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א התייחס בשיחה מיוחדת שנערכה בביתו למנהג הבזוי שאנשים מחכים ליום הפורים בכדי ללעוג לאחרים: "אלו שבפורים עשו ליצנות, או סתם נקמה עם חשבונות - נענשו בצורה משונה מאוד"


20/02/21 | ח' אדר התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

 

לקראת חג הפורים הקרב ובא נשא מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א דברי חיזוק בדרשה שנערכה בביתו. בדבריו הסביא הרב כי פורים זה זמן של אהבת הבריות ותקף בחריפות את האנשים אשר מנצלים יום זה לצער וללעוג לאנשים אחרים.

בפתח דבריו אמר הרב: "יש כאלה שבפורים אם יש איזה קפידא על מישהו ורוצים לצער אותו, אז מחכים לפורים, ועושים איזה כתבה על עיתון קיר, או סתם רוצים לעשות שמח, לשמח את הציבור, שיהיה בשמחה, שמחת פורים, אז עושים הצגה כזאת".

הרב גם תקף את המנהג הבזוי שמקובל אצל רבים: "לוקחים מישהו, אדם חשוב או פחות חשוב ועושים ככה בדחנות, כך מעשים שהיו. אז המציאות הייתה שכל אלו שעסקו בזה נענשו בצורה איומה, בצורה משונה מאד. כשבפורים עשו ליצנות, או סתם נקמה עם חשבונות לחכות לפורים, נענשו בצורה משונה מאוד".

הגרי"ג אדלשטיין הוסיף ואמר כי: "פורים זה זמן של אהבת הבריות, משלוח מנות איש לרעהו, כתוב אורה ושמחה וששון ויקר. פורים כתוב כפורים, יום כיפור זה כמו פורים, זאת אומרת פורים זה יותר מיום כיפור, זה שאלה מה הפשט בזה, על כל פנים זאת אומרת כמו שביום כיפור אדם מקבל מדרגה יותר גדולה על ידי התשובה ביום כיפור והצום, אדם מתעלה, מקבל התעלות, אז גם בפורים אדם מקבל מדרגה, עוד מדרגה, יותר מאשר ביום כיפור, ככה זה".

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא פורים

X
  • © כל הזכויות שמורות