ארבעת הימים הכי גבוהים בשנה

הרב רפאל אביטן מבאר מדוע לארבעת הימים שבין יום הכיפורים לחג הסוכות יש כוח עצום כל כך

22/09/21 | ט"ז תשרי התשפ"ב

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

חז"ל אומרים כי ארבעת הימים שבין יום הכיפורים לחג הסוכות, הם הימים הגבוהים בשנה. מדוע? הזוהר הקדוש אומר כי שלושה ימים אחרי יום הכיפורים עדין נשארת ההארה של יום הכיפורים. והגמרא אומרת שמיום הכיפורים ועד ליום הראשון בחג הסוכות לא מחשבים עוונות. מבאר הרב רפאל אביטן: ביום הכיפורים מחקו לנו את העבירות והתחלנו דף חדש, ובארבעת הימים הללו גם אם אדם טעה בשוגג, לא מחשבים לו את העבירות. החשבון מתחיל ביום הראשון של חג הסוכות.

ובארבעת הימים הללו, שאדם נקי מעבירות לגמרי, הוא יכול לפעול ישועה בתפילות שלו. בארבעת הימים הללו, כל אדם הוא 'צדיק גוזר וה' מקיים'. בכל השנה אדם פונה לצדיקים שיברכו אותו משום שהצדיקים מזוככים, נקיים. בארבעת הימים הללו, בין יום הכיפורים לסוכות, כולנו נחשבים כמו 'תינוקות של בית רבן שלא חטאו'. הימים הללו גדולים כל כך שאדם חייב לפעול בהם ישועות.הוא חייב לטרוח במצוות הסוכה וארבעת המינים וכו', אבל בכל יום כזה לפנות מספר דקות ולבקש כל מה שחסר לו. בגלל שהאדם נקי, כל תפילה שלו מתקבלת מיד. לכן צריך לנצל את הימים הללו.

נאמר כי השטן, 364, פועל 364 ימים ויום אחד, יום הכיפורים, הוא לא מקטרג. ושואל רבי יונתן אייבשיץ': הרי 'השטן' עם ה', ולא קוראם לו השטן, קוראים לו שטן'. ה' זו התוספת שלפני. ומבאר כי האות ה' הזו, מראה על כל חמשת הימים של כיפור וארבעת הימים עד חג הסוכות, בימים הללו לשטן אין כוח לקטרג על האדם. בימים הללו האדם יכול לפעול ישועות גדולות מאוד שהוא לא יכול לפעול כל השנה.

החתם סופר אומר 'מיד אחר יום הכיפורים וכשזכינו להיות טובים וגדולים, נעשה זה לעומת זה. שכל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו ולכן זה לעומת זה, בימים הללו שבין יום הכיפורים לסוכות ויום הראשון של חג הסוכות, אין לו רשות להסתיר על האדם'. מבאר הרב רפאל אביטן כי היצר הרע רוצה להתגבר על האדם אחרי יום הכיפורים, אבל לא לאפשר לו את זה אלא להיפך, ללכת מחיל אל חיל. להודות לבורא עולם על כך שאנו נקיים לגמרי, ללא חטאים, בלי עוונות. לא חללתם שבת מעולם, לא פגמת בברית מעולם, לא חיללתם יום טוב מעולם, לא עשית שום עוון. נקי לגמרי ועוד הוסיפו לך ארבעה ימים נוספים בהם אתה נקי וממילא, אומר הרב רפאל אביטן, זה הזמן לנצל לתפילות, לבקשות. לדעת כי כעת שערי שמים פתוחים עבורינו, כי אנו צדיקים, נקיים לגמרי מעוונות.

לכן, אל תתנו לימים הללו לעבור. תהיו חזקים ולדעת כי אחר כיפור נוסיף ישועה אחרי ישועה, אור על גבי אור, עד שאדם יזכה לקבל את הישועה שחיכה לה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פתקא טבא - הושענא רבא

בליל הושענא רבא, גזר דינינו אשר נחתם ביום הכיפורים נמסר למלאכים. המקובלים אומרים שרגע לפני הוא הזמן להתפלל לישועות שאתם רוצים שיקרו השנה

סוכה או שמחה?

הרב הרצל חודר בסיפור מעורר מחשבה על חג הסוכות ושמחת החג אצל ה'חפץ חיים'

איך בונים סוכה כשרה?

מהי סוכה כשרה? על מה יש להקפיד כשבונים סוכה והאם מותר לקחת קרשים ללא רשות לשם מצוות סוכה? כל התשובות בפנים

סגולות נבחרות


סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

סגולה לברכה והצלחה

הרב חיים פוקס מביא סגולה לברכה והחלחה מן הספר "שערי מנחם": שלושת הפסוקים הראשונים בפרשת לך לך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |