מילות הערכה למוקד תהילים ארצי, מאת המתנדבת טובה שטיין

עשייה כזאת לא נמדדת בכסף, זאת עשייה מצילה חיים! כמה חיוכים העלה הצוות על פניהם הכבויות של האנשים

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

כל שנה רואים ניסים בהילולת רבי מאיר בעל הנס - השנה גם אתם תזכו בע"ה! לחצו כאן, השירות בחינם. רק לשלוח שמות - להתברך ולזכות לישועות בע"ה!

הרב מנדל שליט"א, העומד בראש מוקד תהילים ארצי, הוא בבחינת "כמעיין המתגבר" המשקה מאליו את כל סביבתו, ומשמש דוגמה מופתית של חיים של קדושה דווקא בעשייה היומיומית של עיסוק במעשי חסד.

הרב הקים עמותת חסד שחובקת את כל מדינת ישראל, ומקדיש את כל כולו למקום שהוא כולו כאב; מקום שיש בו הכל חוץ מאושר, כיף וחוויה – לכל יהודי באשר הוא, ללא שום גבול ותנאי – 24 שעות מסביב לשעון (למעט שבת).

המוטו של המוקד הוא: "רוח איש תכלכל מחלהו". העזרה של המוקד מתבטאת ב"דאגה בלב איש ישיחנה", להיות אוזן קשבת למצוקתם של אנשים שבורי לב. מדובר במצוקות מכל התחומים: רווחה, בריאות, פרנסה, חינוך, שלום בית, פרידות מיקירים, דיכאון, חרדה ועוד. המוקד עוסק בהבעת אמפטיה למצוקתם, והשתתפות כנה ואמיתית בכאבם, בתמיכה רוחנית, רגשית ואמונית. עוד מסייע המוקד בהקניית כלים להתמודדות עם המצוקה, ליווי וקשר אישי לאורך זמן, בעיקר בטלפון אך גם בביקורי בית ובביקורי חולים בבתי רפואה, בתפילות במקומות הקדושים, ובאמירת תהילים בווריאציות שונות ומגוונות. לא בכדי מפעיל המוקד את 'קבוצת אומרי התהילים הגדולה בעולם'. השיא נרשם בסבב של 40 ימי אמירת תהילים, בבחינת "כל המבקש על חברו נענה תחילה", לכל סוגי הבקשות.

עשייה כזאת לא נמדדת בכסף, זאת עשייה מצילה חיים! כמה חיוכים העלה הצוות על פניהם הכבויות של האנשים, כמה עצמות נפולות ושבורות דישן וחיזק, והכל מתוך פשטות וענווה.

המוקד מקיים את הערך הנעלה והבסיסי של "ואהבת לרעך כמוך.." ברמה הרוחנית הגבוהה ביותר שלו. בנוסף הוא מפגין "אהבת חינם" בטונות, תוך השרשת מושג ה"נתינה" בכל שכבות הציבור, כולל שיתוף ציבור מתנדבים גדול ומגוון. ההתנדבות במוקד תהילים ארצי מהווה ביטוי לאחריות, למחויבות חברתית ולערבות הדדית, ויוצרת הזדמנות לגשר ולקשר בין אוכלוסיות. בנוסף ההתנדבות תורמת לצמיחה והעצמה אישית (של המתנדב והנזקק) וחברתית, והעצמת האוכלוסייה כולה.

למוקד תהילים ארצי, כגוף התנדבותי לטובת הכלל והפרט, ערך אשר לא יסולא בפז. הוא מהווה את עמוד החסד ועמוד התפילה שעליהם עומד עם ישראל, מיום היותו לעם ועד היום ועד בכלל. בפעילותו הוא מגרש את חשכת הגלות - ומקרב את אור הגאולה. 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של האמת: החיזוק היומי

"רק דבר אחד אתה חייב להבטיח לי", אמר לו רבי שמעון, "תבטיח לי, שאף פעם בחייך לא יצא מפיך דבר שקר אתה חייב להשבע לי שתמיד תגיד את האמת ורק את האמת. אני מצדי מבטיח לך שבכוחה של האמת תנצל מכל רע"

נתינה וחסד בעם ישראל - זר לא יבין זאת

מעשה שהיה בשכונת מאה שערים בירושלים כאשר עסקנים הגיעו לערוך מגבית לצדקה פלונית, והתדפקו על דלת ביתו של רבי יוד'ל הולצמן, מתלמידי חכמיה המיוחדים של השכונה. כל פרוטה מיותרת שהיתה בכיסו, עשתה את דרכה באופן מיידי לצרכי צדקה

ברכת הצדיקים

זקוקים לישועה, לברכה ולתפילה דחופה? שירות חינמי של מוקד תהילים ארצי מאפשר לכם לשלוח שם לתפילה חד פעמית בחינם, בכותל המערבי, ע"י תלמידי החכמים של המוקד

סגולות נבחרות


תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.

תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |