חדשות יהדות

נר גדול: הלך לבית עולמו הרב חיים דרוקמן זצ"ל

ברוך דיין אמת: הרב חיים דרוקמן, זקן הציונות הדתית, הלך היום (ראשון) בערב לבית עולמו בהיותו בן 90


25/12/22 | א' טבת התשפ"ג
נר גדול: הלך לבית עולמו הרב חיים דרוקמן זצ"ל

עוד לא מחוברים לכל מה שיש לנו להציע? הצטרפו לכל הטוב שהכנו לכם ותישארו תמיד מחוברים! הקליקו כאן עכשיו >>>

הערב (ראשון), בהיותו בן 90 שנים, מלקח לבית עולמו הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית.

הוא נפטר בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שחלה במחלת הקורונה ואושפז בגללה במקום. לרב ולרבנית יותר מ-200 צאצאים בלי עין הרע.

רבים ביכו את לכתו והוציאו הודעות לתקשורת. בינהם:

הרב עמד בראש הישיבה התיכונית "אור עציון". מהישיבה נמסר: "נפלה עטרת ראשינו. יחד עם כל בית ישראל, בית הישיבה התיכונית 'אור עציון' מבכה מרה את האבידה הגדולה ועלייתו לגנזי מרומים של מורנו ורבנו ראש הישיבה למעלה משישה עשורים, זקן רבני הציונות הדתית וראש ישיבות 'בני עקיבא' אשר העמיד תלמידים הרבה, הרב חיים מאיר דרוקמן זצ"ל. המקום ינחם את המשפחה האבלה ואת כולנו. בהמשך דרכו בבניין התורה והארץ, ובהצמחת תחיית עם ישראל בארצו".

בית החולים הדסה: "הנהלת הדסה מודיעה בצער רב על פטירתו של הרב חיים מאיר דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית, מחנך דורות ומנהיג ציבור גדול ורב. הרב אושפז בהדסה עין כרם במצב קשה מאוד וטופל במסירות על ידי צוות היחידה לטיפול נמרץ פנימי בעשרת הימים האחרונים, אך אלו נאלצו לקבוע את מותו הערב. המרכז הרפואי הדסה משתתף בצער המשפחה אותה הוא מלווה בשעה קשה זו ובצערו של הציבור הרחב".

הרב הראשי לישראל, הגר"ד לאו: "יחד עם כל בית ישראל אני כואב את פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, האדם הגדול, אשר במשך תשעים שנות חיים, לימד, חינך וקירב יהודים לאמונה בבורא. ומתוך אהבת התורה הגדולה אהב את כל אדם מישראל, כל רגב מאדמת ישראל, וכל אות בתורת ישראל, ובשלוש השלמויות הללו חינך והעמיד דורות אשר ימשיכו ללמוד, וימשיכו לראות את האור הגדול, מאיר לנגד עיניהם. חבל על דאבדין ולאו משתכחין".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "אני מבכה את פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל. הרב דרוקמן היה שליח ציבור ומנהיג רוחני שהוביל בחזון ובמעשה כמה ממפעלי התורה, הציונות והתחייה החשובים ביותר של דורנו. תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל עמדו לנגד עיניו יום-יום שעה-שעה, והוא הקדיש את חייו במסירות נפש למען מדינת ישראל והעם היהודי. עמדתי עמו בקשר חם וקרוב לאורך השנים ותמיד שאבתי ממנו תובנות חשובות ומשכילות וזאת אמרתי לו, למשפחתו ולמוקיריו לא פעם. תנחומיי למשפחתו, אוהביו ותלמידיו. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו: "מאור גדול של אהבת ישראל כבה היום. לעת פרידה זו מן הרב חיים דרוקמן, לבי דואב עמוקות עם משפחתו היקרה ועם רבים-רבים בעם. מדינת ישראל איבדה מנהיג רוחני גדול, ואני איבדתי ידיד אישי שהוקרתי מאוד".

"כמי שחווה על בשרו בילדותו את אימי השואה, הרב דרוקמן התמסר עם עלייתו ארצה לבניין האומה. מצפן דרכו היה השליחות לטובת כלל ישראל. חינוך הנוער, הדאגה להתיישבות, ההתגייסות למשימות חברתיות, הצמחת עולם התורה הציוני-דתי והכוונת צעירים לשירות משמעותי בצה"ל עמדו בראש מעייניו. פעילותו הענפה כחבר כנסת שיקפה את היותו לא רק נציג של המגזר אותו ייצג, אלא שליח נאמן של הציבור הרחב בחברה הישראלית".

"ממשק מרכזי בין הרב לביני היה בתחום הגיור. כראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה הוא נקט כדרכו בקודש גישה מקרבת לבבות, שסייעה להצטרפותם של רבבות עולים חדשים לשורות עמנו. אש השליחות שבערה ברב דרוקמן לא כבתה והניצוצות שלה טמונים עמוק בליבם של אלפי תלמידיו. דרכו תימשך לדורות - ברוח דבריו של מורו ורבו, הרב קוק זצ"ל: 'הבו אור, הבו קודש, הבו יושר, הבו צדק, הבו חיים שהם ראויים לשמם, לישראל'".

שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ: "הלב דואב על מותו של הרב דרוקמן, שזכיתי להיות מתלמידיו בישיבת 'אור עציון' כנער. הרב היה אדם מאמין, מסור למדינת ישראל ולרעיון הציוני. לימים הייתה לי הזכות לסייע בשמירה על פעולתה של הפנימייה הצבאית באור עציון בעידודו של הרב, ותמיד מצאתי אצלו אוזן קשבת. נפגשתי איתו בחודשים האחרונים, וזכיתי לראותו חד מחשבה ונחוש כמו תמיד בלהט אמונתו".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "יתומים היינו ואין אב. נפלה עטרת ראשנו, אוי לנו כי הושברנו. זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן זצ"ל, עלה בסערה השמיימה, ואנחנו אנה אנו באים".

"בשנים האחרונות זכיתי לחסות בצילו של הרב וללמוד הנהגה ציבורית מחוכמתו, מענוותנותו, מצדקתו ומהנהגתו. הרב דרוקמן זצ"ל היה ענק שבענקים באהבת ישראל שלו, וראה כל יהודי בבחינת כולך יפה רעייתי ומום אין בך. הרב חי במסירות נפש אדירה למען כלל ישראל כל חייו, ואפילו בשבועות האחרונים זכיתי ונכנסתי לרב לשיח ולעצה בשעות הקטנות של הלילה. עד ימיו האחרונים, אין רגע שהרב לא היה פנוי וזמין להתגייסות למען כלל ישראל".

"עם ישראל והעולם כולו הפסיד את אחד מענקי הרוח של דורנו, איש צדיק, איש חינוך, איש שכל כולו מוקדש לתורת ארץ ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל. העמיד תלמידים הרבה לאורך דורות והחיה בהם את תורת רבותיו, הראי"ה קוק זצ"ל ובנו הרצי"ה זצ"ל. תורה תורה חגרי שק והתפלשי באפרים".

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי: "בצער רב התבשרתי על פטירתו של זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן זצ"ל, לאחר שנזדכך ביסורים מרים וקשים. ‏שולח את תנחומיי הכנים למשפחתו הכבודה יחד עם רבבות עמך בית ישראל הדואבים עמוקות על הסתלקותו. יהי זכרו ברוך".

יו"ר יהדות התורה, ח"כ יצחק גולדקנופף: "יחד עם כל בית ישראל ותלמידיו הרבים שזכה להעמיד ולהנהיג, אני מבכה את לכתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, ראש ישיבת 'אור עציון', ראש רשת ישיבות 'בני עקיבא' וזקן רבני הציונות הדתית. המקום ינחם את רבבות תלמידיו, משפחתו וההולכים בדרכו. חבל על דאבדין".

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני: "הצטערתי לשמוע על פטירתו של זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן זצ"ל, לאחר שנזדכך בייסורים, ואני שולח את תנחומיי למשפחתו, לתלמידיו ולמוקירי זכרו. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר: "כואב ודואב את פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, זקן רבני הציונות הדתית, מגדולי רבני דורנו. הרב היה מנהיג גדול בתורה, העמיד תלמידים רבים, חינך דורות שלמים והיה לוחם ענק למען שלימותה ואחדותה של ארץ ישראל. הרב האיר את העולם בתורתו ובגמילות חסד עצומה. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז: "מבכה יחד עם כל בית ישראל את השרפה אשר שרף ה' בהילקח מאיתנו מו"ר הרב חיים דרוקמן זצ"ל, תלמידו של מו"ר הרצי"ה זצ"ל, אשר העמיד תלמידים הרבה ועסק כל ימיו להפיץ תורה בעם ישראל, לרומם את הציבור כולו ולקרבם לאבינו שבשמיים".

מחוברים רק לקבוצת ווטסאפ אחת מבית מוקד תהילים ארצי? יש לנו 4! לחצו על אחת מהן להצטרפות:
פרק תהילים יומי | הסגולה היומית | הלכה יומית לנשים | החיזוק היומי המעוצב

תפילות נוספות מומלצות

זקוקים לרפואה? פרקי תהילים לרפואה

רוצים להודות לה'? קראו מזמור לתודה

מייחלים להצלחה? תהילים להצלחה

תהילים להצלחה בניתוח

מכירים אדם יקר שחלה במחלה? סגולת הרב כדורי זצ"ל למחלת הסרטן

הפרנסה לוחצת? פרקי תהילים לפרנסה וגם פרשת המן

תפילה עוצמתית וסגולתית - נשמת כל חי וגם פיטום הקטורת וגם התיקון הכללי

אדם יקר לכם הלך לעולמו? תפילה לעילוי נשמת נפטר

סגולה גדולה לכל דבר - תהילים קי"ט

חוששים מעין הרע? תפילה נגד עין הרע

חדשות יהדות

מצמרר: "נתן את נשמתו כדי שהקדוש ברוך הוא ישחרר את הבן שלו"

חדשות יהדות

בזכות התפילות: הילד נדרס עקב טעות אנוש, נפצע קשה והתעורר בנס

חדשות יהדות

איך המלחמה תסתיים תוך שלושה ימים? הרב ראובן אלבז בסגולה מופלאה

חדשות יהדות

יוזמה מרגשת: הנחת תפילין עבור החטופים בשבי על ידי מי שעד היום לא הניח תפילין

חדשות יהדות

עדות מצמררת של החטופה לשעבר: "המטרה שלהם, בראש ובראשונה, זה לשבור אותך"

חדשות יהדות

בחפירות בוורשה: התגלו למעלה מ-5000 פריטים יהודיים עתיקים!

חדשות יהדות

מצמרר: החטופה שנרצחה באה לחייל בחלום ואמרה לו: "אני אתן לך את הסימנים להגיע אליי"

חדשות יהדות

המכתב המצמרר שהתגלה מימי השואה ורלוונטי לימינו: "שה' יעשה את הנדרש שתהיה שליח טוב מפדיון שבויים"

חדשות יהדות

לאחר המבצע המורכב הלוחמים מספרים: "זכות גדולה להשיב גופות הביתה לקבורה בישראל"

חדשות יהדות

מה גרם לבכיר בהונגריה לחגוג בר מצווה והוא בן 63? גם אתם תתרגשו!

חדשות יהדות

האם האיש שרוקד 70 שנים במירון עלה לשם השנה בל"ג בעומר?

חדשות יהדות

"התחלתי לכתוב הספד ואז הוצאתי את זה מהראש": קרובי המשפחה של החטופים שגופותיהם הוחזרו - מספרים

חדשות יהדות

מזעזע: בית המשפט קבע להוציא להורג את הצעיר היהודי מאיראן. קראו כעת תהילים עבורו!

חדשות יהדות

"לבכות לה' יתברך בכל הכוח": הרב יעקב עדס במסר לעם ישראל

חדשות יהדות

נשיא ארגנטינה בפה מלא מול כל העולם: "עם שהשיג את החיבור בין הרוחני לגשמי"

עוד מאמרי תוכן בנושא חדשות יהדות
X
  • © כל הזכויות שמורות