הלחש הסודי: דבר תורה לפרשת מטות מהרב מנדל – מנהל מוקד תהילים ארצי

שמע הגאון את סיפורה, ופרץ בצחוק. מן הצחוק התפוצצה המוגלה שבאזנו. הוא כבר לא היה צריך את הלחש כדי לרפא את אזנו...

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 


בפרשת השבוע נכתב "לא יחל דברו, ככל היוצא מפיו יעשה".

אומר החיד"א: "לא יחל דברו" – אם האדם לא מחלל את דברו, אם הדיבור שלו קדוש, אזי "ככל היוצא מפיו יעשה" – ריבונו של עולם יעשה ככל היוצא מפיו. כל בקשותיו של האדם תענינה מן השמים. צדיק גוזר והקב"ה מקיים.

הגאון מווילנא סבל פעם מדלקת אזנים קשה. סיפרו לו בני הבית שיש אשה שמרפאת באמצעות לחש. הגאון הסכים שהאשה תבוא לביתו. הוא פנה אליה, וביקש לדעת מה הלחש, אולי חלילה זה שם טמא. אמרה: "הרי זה מקור פרנסתי היחיד, ואם אגלה את סודי - אני עלולה לאבד את מטה לחמי...". אבל כמובן שאין לחשוש מהגאון שיעשה שימוש לרעה בלחש ויגלה אותו ברבים. בסופו של דבר גילתה האשה לגאון כיצד עובד הלחש: "אני נוטלת בידי כוס מים, מברכת 'שהכל נהיה בדברו' ושותה. זה הכל... וזה עובד!". שאל הגאון: "מי גילה לך את הלחש הזה?". "ריבונו של עולם!", השיבה.

וכך היא מספרת: "הייתי ילדה יתומה, אבי נפטר. נשארתי ללא פרנסה. נכנסתי לבית הכנסת, פתחתי את ארון הקודש ובכיתי לה': 'אין לי פרנסה'. פתאום אני שומעת איזו בת קול שאומרת לי: 'תגידי שהכל נהיה בדברו לרפואת בני אדם, ותהיה לך פרנסה ברווח'. ככה אני מתפרנסת לא רע כבר שלושים שנה".

שמע הגאון את סיפורה, ופרץ בצחוק. מן הצחוק התפוצצה המוגלה שבאזנו. הוא כבר לא היה צריך את הלחש כדי לרפא את אזנו...

שאלה האשה: "למה הרב צחק?". ואז הוא סיפר: "אני הייתי הבת קול... הייתי שם בבית מדרש, ראיתי יהודיה בוכייה, לא יכולתי ללמוד. שמעתי שהיא צועקת 'פרנסה, פרנסה', ואמרתי: 'אם את צריכה פרנסה, תגידי שהכל נהיה בדברו, זה יעזור לך'. לא חשבתי מראש ולא תכננתי מראש לומר את הדברים, זה מה שיצא לי מהפה באותו רגע כדי להפיס את דעתך".

הגאון לא חשב ולא התכוון, אבל "ככל היוצא מפיו יעשה". אחרי שהדבר יצא מפיו, הקב"ה קיים את דבריו, וראתה האישה פרנסה בשפע בזכותו.

בחז"ל מובא "כל רגע ורגע שאדם חוסם פיו - זוכה לאור הגנוז, שאין כל מלאך וברייה יכולים לשער".

בית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם, ועתיד להבנות באהבת חינם. אחד הדברים המרכזיים הגורמים להביא שלום ואהבת חינם הוא שמירת הדיבור, ובזכות זה יתקבלו תפילתינו ובקשותינו לזירוז הגאולה, במהרה בימינו אמן.

שבת שלום,
הרב מנדל

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (106 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


עצות להינצל מכעס

אנו מביאים לכם שתי עצות מפי "החפץ חיים" והרבי מלובביץ', כיצד ניתן להינצל מכעס

סגולות לשמחה אמיתית

איך מגיעים לשמחה אמתית ותמידית? לפניכם מספר סגולות בדוקות מן המקורות שבכוחן לזכות כל אדם לכך

סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |