איך אפשר לנצל את השבוע האחרון של השנה? 3 עצות שאסור לכם לפספס

במה כדאי להתמקד, ואיך אפשר בכמה פעולות קטנות – לצבור לעצמנו זכויות גדולות בשמיים? לפניכם 3 עצות חשובות ויקרות מפז

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדי שנה בשנה בחודש אלול, מתעוררים הלבבות ברגשות כיסופים ורצון להתעלות ולהתקרב לאבינו שבשמיים. איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר? במה כדאי להתמקד, ואיך אפשר בכמה פעולות קטנות – לצבור לעצמנו זכויות גדולות בשמיים? לפניכם 3 עצות חשובות ויקרות מפז:

1. רבים טובים וחושבים כי כדי להתקרב לקב"ה יש צורך בעבודות רוחניות גדולות כמו צומות, הסתגפויות וגלגולי שלג אולם למעשה, ההפך הוא הנכון. צריך לדעת שהפעולה הקטנה ביותר שעושים כדי להתקרב – הרגל מגונה שאנו מוותרים עליו, מחשבה לא טובה שאנחנו דוחקים הצדה ועוד – הן יקרות בעיני ה' אלפי מונים.

המצווה הכי קלה של האיש הכי פשוט מעם ישראל, נחשבת למעלה גדולה בעיני ה' יתברך וכבר נרשמו עשרות מקרים שמעשה אחד קטן שהאדם דבק בו – הצליח לשנות אותו מקצה אל קצה ולהטות את הכף שלו מחובה לזכות גמורה.

2. היות וחודש אלול הוא חודש קדוש ויוצא דופן מכל חודשי השנה, דווקא אז היצר הרע מתגבר בכל כוחו ותוקפו, ומנסה להפיל את האדם במחשבות שליליות. ומכיוון שכך, עלול האדם לחשוב לעצמו: 'הרי בכל השנה אני חוטא, וכי אשוב בתשובה ואתקרב להשם רק בחודש אלול? מה זה שווה, אם אני יודע שאחזור לסורי?'. אולם צריך לדעת שלא כך דרכו של יהודי, כי צריך להתגבר על המחשבות שמרחיקות אותו מבוראו, לעשות את מה שצריך ולבטוח בהקב"ה שהוא ישלים את החסר.

3. מובא בספר 'יערות דבש' חיזוק מופלא לחודש אלול: עשרת ימי תשובה בכוחם לתקן את כל החטאים שאדם חטא בכל ימי חייו, ואילו השבוע שבין ראש השנה ליום כיפור – שקול כנגד שבעת ימי השבוע. בשבוע זה, אם אדם מתעקש ונלחם בכל כוחו לעשות תשובה ולתקן את החטאים שלו, מובטח לו שבזה הוא מתקן את החטאים שחטא כל החיים.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הסגולה הנדירה של השבת האחרונה בשנה

הרב רפאל אביטן על הכוח העצום שיש בשבת האחרונה בשנה, אל תפספסו אותו כדי שתוכלו לקבל ברכה מהקב"ה בכבודו ובעצמו לשנה הקרובה ולזכות לגאולה פרטית בכל מה שאתם צריכים

אלול - ישועות למעלה מהטבע

הרב רפאל אביטן על הסגולה העצומה הטמונה בחודש אלול עליה כתבו בעל התניא, האר"י הקדוש, הרבי הקדוש מסלונים ורבי פנחס 'בעל ההפלאה'

סגולות נבחרות


עצות להינצל מכעס

אנו מביאים לכם שתי עצות מפי "החפץ חיים" והרבי מלובביץ', כיצד ניתן להינצל מכעס

התפילה הזו ידועה כמסוגלת לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 

10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |