איך אפשר לנצל את השבוע האחרון של השנה? 3 עצות שאסור לכם לפספס

במה כדאי להתמקד, ואיך אפשר בכמה פעולות קטנות – לצבור לעצמנו זכויות גדולות בשמיים? לפניכם 3 עצות חשובות ויקרות מפז

10/09/17 | י"ט אלול התשע"ז

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

מדי שנה בשנה בחודש אלול, מתעוררים הלבבות ברגשות כיסופים ורצון להתעלות ולהתקרב לאבינו שבשמיים. איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר? במה כדאי להתמקד, ואיך אפשר בכמה פעולות קטנות – לצבור לעצמנו זכויות גדולות בשמיים? לפניכם 3 עצות חשובות ויקרות מפז:

1. רבים טובים וחושבים כי כדי להתקרב לקב"ה יש צורך בעבודות רוחניות גדולות כמו צומות, הסתגפויות וגלגולי שלג אולם למעשה, ההפך הוא הנכון. צריך לדעת שהפעולה הקטנה ביותר שעושים כדי להתקרב – הרגל מגונה שאנו מוותרים עליו, מחשבה לא טובה שאנחנו דוחקים הצדה ועוד – הן יקרות בעיני ה' אלפי מונים.

המצווה הכי קלה של האיש הכי פשוט מעם ישראל, נחשבת למעלה גדולה בעיני ה' יתברך וכבר נרשמו עשרות מקרים שמעשה אחד קטן שהאדם דבק בו – הצליח לשנות אותו מקצה אל קצה ולהטות את הכף שלו מחובה לזכות גמורה.

2. היות וחודש אלול הוא חודש קדוש ויוצא דופן מכל חודשי השנה, דווקא אז היצר הרע מתגבר בכל כוחו ותוקפו, ומנסה להפיל את האדם במחשבות שליליות. ומכיוון שכך, עלול האדם לחשוב לעצמו: 'הרי בכל השנה אני חוטא, וכי אשוב בתשובה ואתקרב להשם רק בחודש אלול? מה זה שווה, אם אני יודע שאחזור לסורי?'. אולם צריך לדעת שלא כך דרכו של יהודי, כי צריך להתגבר על המחשבות שמרחיקות אותו מבוראו, לעשות את מה שצריך ולבטוח בהקב"ה שהוא ישלים את החסר.

3. מובא בספר 'יערות דבש' חיזוק מופלא לחודש אלול: עשרת ימי תשובה בכוחם לתקן את כל החטאים שאדם חטא בכל ימי חייו, ואילו השבוע שבין ראש השנה ליום כיפור – שקול כנגד שבעת ימי השבוע. בשבוע זה, אם אדם מתעקש ונלחם בכל כוחו לעשות תשובה ולתקן את החטאים שלו, מובטח לו שבזה הוא מתקן את החטאים שחטא כל החיים.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

תפילה סגולית להצלחה במשפט

עומדים לקראת משפט? לפניכם תפילה להצלחה במשפט. א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד: ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם: ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ: ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |