סגולות להושענא רבה

סגולות מיוחדות למעוברות, לאנשים הסובלים מפחד, לשמירה בדרכים, להיפקד בזרע של קיימא ועוד. מיוחד להושענא רבה

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

1. יש סגולה שאדם יקח איתו בדרכים ערבות שחבטו בהם בהושענה רבה, כי זה מסוגל לשמירה בדרכים (מנורת המאור נר ג' כלל ד').

2. כמו כן שמירת הערבות הנ"ל, מסוגל כדי להציל את האדם מפחד (כף החיים סימן תרסד אות ס בשם רבי נחמן מברסלב זצ"ל בספר המדות). 

3. וכן מי שירא מפחד לילה וחלומות רעים, יניח את הערבות הנ"ל בכר תחת מראשותיו שישן עליו (יפה ללב ח"ב סימן תרסד אות טו).

4. וכן הנחת הלולב ומיניו בפתח הבית מסוגל לשמירה (יפה ללב שם).

5. ויש כאלה שעושים מהאתרוג מרקחת, ומעלין אותו על השלחן בטו' בשבט, והוא סגולה למעוברת שתלד בנקל (פסקי תשובות סימן תרסד אות ז).

6. עוד כתב הרב עובדיה יוסף זצ"ל בספרו חזון עובדיה (עמוד תג) ואנא עובדא ידענא, שהאתרוג שברכתי עליו בימי החג ויצאתי בו ידי חובת המצוה, חילקוהו בני ביתי לנשים חסוכי בנים, אחר שמנה שנים ושתים עשרה שנה מנישואיהם, ונתנו לכל אחת חתיכה מן האתרוג, ובאותה שנה נפקדו בבנים ובבנות לחיים טובים ולשלום, וזכות המצוה ראויה היא שתגן אלף המגן. ויעוין עוד שם, שאין לאכול מהאתרוג ביום הושענה רבה, כיון שהוא מוקצה למצותו, אלא יעשו כן אחר שמחת תורה.

סגולה נוספת ומוסמכת להפקד בזש"ק
הסגולה הבאה, מובאת בספרו של המקובל רבי חיים שאול דוויק הכהן זיע"א, המכונה השד"ה, מגדולי המקובלים בדור הקודם, דיין, ראש ישיבה ורבה של ארם צובא שבסוריה. (נלב"ע ד' טבת תרצ"ג).

יש לקחת ג' בדי ערבה שחבטו בהם ביום הושענא רבה, להוציא מהם את העלים, ולהשחיל לתוכם בשר (כמו שיפודים). יש להכין את ג' המקלות, אחד לשם האיש, אחד לשם האשה, ואחד לשם הוולד. את הבשר יש לצלות על גבי האש (מנגל). ולאחר מכן, האיש אוכל את הבשר מהמקל שהועמד בשבילו, והאשה אוכלת משלה. את הבשר שבושל לשם הוולד, יש לאכול בשותפות.  

לפני מספר שבועות, נכנס אדם למעונו של המקובל הרב בניהו שמואלי, והוא פתח בפני את הספר והראה  את הסגולה מתוכו הוא טוען שזו סגולה בדוקה עליה שמע מהרב מרדכי עטיה, (רב מוכר וידוע מירושלים, המתעסק בחכמת הקבלה). 

סגולה לאשה מעוברת שתהיה לה לידה קלה: שביום הושענא רבה, אחרי התפילה, תיקח את האתרוג ותנשוך את הפיטם בשיניה. (סגולות ישראל, מערכת מ, אות סז).

סגולה ללידה קלה: לעשות ריבה מהאתרוג שעליו בירכו בחג הסוכות, ולאכול ממנה בליל ט"ו בשבט, הוא סגולה ללידה קלה. (כף החיים, סימן תרס"ד)
 

צפו בהרצאתו המרתקת של הרב משה ארמוני על הושענא רבא:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (103 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

הושענא רבה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות לסוכות - 25 סגולות עוצמתיות לסוכות

הידור במצוות סוכה הוא סגולה אריכות ימים, יש נוהגים לנשק את קירות הסוכה שהם כנגד מידת הרחמים, נהגו לתלות בסוכה שמן זית ולהשאירו עד סוף החג כדי שישאב את קדושת האושפיזין - ועוד עשרות סגולות לסוכות

סגולות להושענא רבה

סגולות מיוחדות למעוברות, לאנשים הסובלים מפחד, לשמירה בדרכים, להיפקד בזרע של קיימא ועוד. מיוחד להושענא רבה

לא להצטער: דבר תורה קצר לסוכות מהרב מנדל

כדי להשריש בלב הילדים את האמונה הפשוטה והברורה, על האבא בעצמו להיות שמח במצווה. וכשאדם מצטער במצווה מחמת החום וכדומה - שוב אינו יכול להשריש את האמונה בלב בנו בשלימותה

סגולות נבחרות


סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |