סגולות להושענא רבה

סגולות מיוחדות למעוברות, לאנשים הסובלים מפחד, לשמירה בדרכים, להיפקד בזרע של קיימא ועוד. מיוחד להושענא רבה

11/10/17 | כ"א תשרי התשע"ח

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

1. יש סגולה שאדם יקח איתו בדרכים ערבות שחבטו בהם בהושענה רבה, כי זה מסוגל לשמירה בדרכים (מנורת המאור נר ג' כלל ד').

2. כמו כן שמירת הערבות הנ"ל, מסוגל כדי להציל את האדם מפחד (כף החיים סימן תרסד אות ס בשם רבי נחמן מברסלב זצ"ל בספר המדות). 

3. וכן מי שירא מפחד לילה וחלומות רעים, יניח את הערבות הנ"ל בכר תחת מראשותיו שישן עליו (יפה ללב ח"ב סימן תרסד אות טו).

4. וכן הנחת הלולב ומיניו בפתח הבית מסוגל לשמירה (יפה ללב שם).

5. ויש כאלה שעושים מהאתרוג מרקחת, ומעלין אותו על השלחן בטו' בשבט, והוא סגולה למעוברת שתלד בנקל (פסקי תשובות סימן תרסד אות ז).

6. עוד כתב הרב עובדיה יוסף זצ"ל בספרו חזון עובדיה (עמוד תג) ואנא עובדא ידענא, שהאתרוג שברכתי עליו בימי החג ויצאתי בו ידי חובת המצוה, חילקוהו בני ביתי לנשים חסוכי בנים, אחר שמנה שנים ושתים עשרה שנה מנישואיהם, ונתנו לכל אחת חתיכה מן האתרוג, ובאותה שנה נפקדו בבנים ובבנות לחיים טובים ולשלום, וזכות המצוה ראויה היא שתגן אלף המגן. ויעוין עוד שם, שאין לאכול מהאתרוג ביום הושענה רבה, כיון שהוא מוקצה למצותו, אלא יעשו כן אחר שמחת תורה.

סגולה נוספת ומוסמכת להפקד בזש"ק
הסגולה הבאה, מובאת בספרו של המקובל רבי חיים שאול דוויק הכהן זיע"א, המכונה השד"ה, מגדולי המקובלים בדור הקודם, דיין, ראש ישיבה ורבה של ארם צובא שבסוריה. (נלב"ע ד' טבת תרצ"ג).

יש לקחת ג' בדי ערבה שחבטו בהם ביום הושענא רבה, להוציא מהם את העלים, ולהשחיל לתוכם בשר (כמו שיפודים). יש להכין את ג' המקלות, אחד לשם האיש, אחד לשם האשה, ואחד לשם הוולד. את הבשר יש לצלות על גבי האש (מנגל). ולאחר מכן, האיש אוכל את הבשר מהמקל שהועמד בשבילו, והאשה אוכלת משלה. את הבשר שבושל לשם הוולד, יש לאכול בשותפות.  

לפני מספר שבועות, נכנס אדם למעונו של המקובל הרב בניהו שמואלי, והוא פתח בפני את הספר והראה  את הסגולה מתוכו הוא טוען שזו סגולה בדוקה עליה שמע מהרב מרדכי עטיה, (רב מוכר וידוע מירושלים, המתעסק בחכמת הקבלה). 

סגולה לאשה מעוברת שתהיה לה לידה קלה: שביום הושענא רבה, אחרי התפילה, תיקח את האתרוג ותנשוך את הפיטם בשיניה. (סגולות ישראל, מערכת מ, אות סז).

סגולה ללידה קלה: לעשות ריבה מהאתרוג שעליו בירכו בחג הסוכות, ולאכול ממנה בליל ט"ו בשבט, הוא סגולה ללידה קלה. (כף החיים, סימן תרס"ד)
 

צפו בהרצאתו המרתקת של הרב משה ארמוני על הושענא רבא:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

הושענא רבה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות להושענא רבה

סגולות מיוחדות למעוברות, לאנשים הסובלים מפחד, לשמירה בדרכים, להיפקד בזרע של קיימא ועוד. מיוחד להושענא רבה

לא להצטער: דבר תורה קצר לסוכות מהרב מנדל

כדי להשריש בלב הילדים את האמונה הפשוטה והברורה, על האבא בעצמו להיות שמח במצווה. וכשאדם מצטער במצווה מחמת החום וכדומה - שוב אינו יכול להשריש את האמונה בלב בנו בשלימותה

תפילה לזכות באתרוג נאה

"יהי רצון מלפניך ה' אלקינו ואלקי אבותינו שתברך כל אילנות האתרוג, להוציא פירותיהם בעתם ויוציאו אתרוגים טובים יפים ומהודרים ונקיים מכל מום ולא יעלה בהם חזזית ויהיו שלמים ולא יהיה בהם שום חסרון ואפילו עקיצת הקוץ ויהיו מצויים לנו ולכל ישראל אחינו בכל מקום שהם"

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.

סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?

מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |