ברכת הצדיקים

לפרטים

זייף תעודת הכשר על בשר חלק ומכר בשר כלב

נכנס הבבא סאלי למטבח, הביט בבשר, ופנה אל נכדו אלעזר: קח מיד את הבשר, ותברר מיהו השוחט ששחט אותו!

04/03/18 | י"ז אדר התשע"ח

לא תגיע/י למירון בל"ג בעומר, חמישי הקרוב? אנחנו נהיה שם עבורך! לפרטים לחצ/י כאן

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

 

 
 
זייף תעודת הכשר על בשר חלק ומכר בשר כלב
סיפור ששמענו ממקור ראשון: הגאון הצדיק ה"בבא אלעזר" זיע"א בבחרותו היה בבית סבו ה"בבא סאלי" זיע"א. והנה פנה אליו הבבא סאלי ואמר כי לעת ערב צריכה להגיע קבוצה גדולה של אורחים, והוא רוצה לערוך לכבודם סעודה, ולכן שיסע בבקשה לעיר בני ברק ויקנה 20 ק"ג בשר חלק. הרהר הבחור ר' אלעזר בלבבו, מדוע לטרוח לנסוע עד בני ברק לקנות בשר, הלא אפשר להשיג בשר חלק למהדרין אף בשוק רמלה-לוד הקרוב. ממחשבה למעשה, נסע לשוק רמלה-לוד, ראה באחת מחנויות הבשר מוכר בעל חזות חרדית עם זקן ופאות, ביקש לראות תעודת הכשר, וכאשר הראה לו המוכר תעודת הכשר למהדרין, קנה אצלו את 20 ק"ג הבשר המבוקשים.
 
חזר הנכד ר' אלעזר לבית סבו הבבא סאלי, הגיש לידי הרבנית סימי שתחי' את חתיכות הבשר, והודיע לרב כי מילא את מבוקשו. נכנס הבבא סאלי למטבח, הביט בבשר, ופנה אל נכדו אלעזר: קח מיד את הבשר, ותברר מיהו השוחט ששחט אותו! הבחור אלעזר חש חוסר נעימות: האם הצדיק חש שלא עשה בדיוק כפי בקשתו? בזריזות רבה שם שוב פעמיו לעבר שוק רמלה לוד, ניגש אל מוכר הבשר וביקש שיאמר לו מיהו השוחט. ניסה המוכר להתחמק, אך כשלא היתה לו ברירה, הפטיר ואמר: השוחט שלי הוא רבי שלמה עמר. הבחור אלעזר שהכיר את השוחט כירא שמים, תיכף ומיד שם אליו פעמיו, ושאל אותו האם אכן הוא זה ששוחט את הבשר באותה חנות. ענה לו רבי שלמה: עד לפני כשלושה חודשים אכן בעל החנות היה מזמין אצלי בשר ששחטתי. אולם בשלושה חודשים האחרונים כבר איננו מזמין. נורות אדומות נדלקו בראשו של הבחור אלעזר והוא אץ רץ חזרה אל חנות הבשר. הפעם פנה אל המוכר בתקיפות: אמור לי מיד, מיהו השוחט ששחט את הבשר בחנותך. כשלא נענה בתשובות מספקות, התקשר מיד למשטרה. באו שוטרים, פתחו את הפריז'ידרים, ולאחר חקירה ודרישה התגלתה האמת הנוראה והמזעזעת: בעל החנות רצה להשיג בשר בחינם, צד כלבים ושחטם, והציע למכירה את בשרם, תחת תעודת ההכשר המהודרת שהיתה לו לפני כן, בזיופים קלים.
 
הנה כי כן, הבבא סאלי בקדושתו, בהבטה קלה "הריח" את ריחו הבאוש של הבשר. (מפי רבי רפאל רוזיליו שליט"א, חברותא של רבי אלעזר זצוק"ל בבחרותו בישיבת "פורת יוסף")
 
נמצינו למדים, כמה יש להיזהר לקנות מירא שמים אמיתי, בפרט כשמדובר בבשר הנמכר פתוח וטרי במשקל, ולא באריזות חתומות. וכמו כן במסעדות, יש לדקדק שיהיה בעל המסעדה ירא שמים, ונתפלל לה' שיצילנו מכל מכשול וטעות.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

ביכולתך לעזור לעילוי נשמת יקיריך! בוא והוסף להם זכויות. לפרטים לחצ/י כאן.

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מה הטריד את הבבא סאלי?

סיפור על החשיבות בניית מקווה טהרה". סיפור מופלא על נס שהתרחש בעיירה מרוחקת במרוקו על ידי הבבא סאלי. "בניית מקווה טהרה בעיר קודמת אפילו לבניית בית כנסת!"

סגולות נבחרות


תפילת הודיה לבורא עולם - קראו תודה לבורא עולם

תפילת הודיה מיוחדת לבורא עולם, מכל הלב. ריבונו של עולם - תודה. תודה שאני עומדת כאן ומודה לך, וכל מה שאומר יהיה כאין וכאפס לעומת כמה שאני באמת צריכה להודות לך. הרי על הכול אני צריכה להודות לך

סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |