איך אפשר להפך מידת הדין למידת הרחמים?

מדוע התגלה רבי יצחק בר ששת זצוק"ל לרב עובדיה יוסף זצוק"ל בחלום? ועל החשיבות שבניצול כל רגע

20/08/18 | ט' אלול התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 באחד הימים, כשהתגורר הרב עובדיה יוסף זצוק"ל בתל אביב, בשדרות רוטשילד, כבה אור החשמל בחדרו. יצא הרב למרפסת ולמד לאור החשמל שבעמוד החשמל הקבוע ברחוב.
 
ממול גר יהודי ירא שמים שהביט ברב רכון על ספרו במשך שעות מספר. השכם בבוקר יצא היהודי מביתו לבית הכנסת לתפילת השחרית ומצא את הרב עובדיה באותה התנוחה, מעמיק בספרו, מנצל כל דקה.
 
באחד הבקרים התעורר הרב, ושלא כמנהגו נטל ידיו, בירך ברכות התורה, ומיהר עם יקיצתו לספרייה לעיין בשו"ת הריב"ש - רבי יצחק בר ששת. לשאלת בנו הרב יעקב יוסף זצ"ל על מה ולמה מיהר עם הקיצו לעיין בשו"ת הריב"ש, סירב להשיב.
 
לאחר הפצרות סיפר,לבנו: "בלילה התקשתי בדברי הריב"ש וראיתי סתירה בדבריו, עלה בדעתי ליישב כך וכך את דברי הריב"ש. כשעליתי על יצועיי בא אליי בחלום הריב"ש, כשזקנו יורד על מידותיו, ואמר לי: 'אני רבי יצחק בר ששת, תנוח דעתך, שיישבת את הקושיה'. ראה, שאכן דברי הריב"ש מיושבים היטב..." ('פניני עין חמד')
 
היום החלו בני עדות המזרח לומר סליחות, לבקש ולהתחנן לבורא עולם שיחתור להם מחילה, מחילה אשר תגיע עד אליו, עד למידת הרחמים שלו, אזי ירחם על בניו וימחוק ברחמיו את כל שטרי חובותם...
 
כדי לחתור מחילה, כדי לחפור ולהגיע אל נקודת הרחמים צריכים אנו לחפור מידי יום עוד טפח, לקלף עוד שכבה בדרך אל יום הדין, כדי להגיע אליו מוכנים, בעלי זכויות ושיפור המידות.
 
אחת הדרכים לעשות זאת היא לנצל את הזמן, בכל יום להמיר דקות פנאי לדקות של תורה ומעשים טובים, כך, כל דקה תהפוך לנצח, כל רגע יגלה עוד טפח בדרך ליום הדין.
 
אז תעמודנה אותן הדקות שהוספת לפני מידת הדין ויעידו עליך, עד שייתהפך הדין לרחמים, ותיגזר עליך שנה טובה יותר, וחיים נצחיים יותר...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (88 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

צידוק הדין סגולה לבטל הגזרה

קִבְּלָה עָלֶיהָ דִּין שָׁמַיִם בְּאַהֲבָה, וְאָמְרָה: הָנִיחוּ לְגַבַּאי הַצְּדָקָה - הָקָּבָּ"ה שֶׁגּוֹבֵה בְּצֶדֶק - שֶׁיִּגְבֶּה חוֹבוֹ מִמֶּנִּי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |