התנא "שאין בדורו כמותו" – על מי מדובר?

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

"היא הייתה בטוחה שכבר אין סיכוי" – הניסים שיוצרת סגולת ר' מאיר בעל הנס

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

מגזין תהילים

הנער היה שרוי בתרדמת, אך בהכרה מלאה – סיפור מופלא ואמיתי

12 שנה היה שרוי מרטין פיסטוריוס, בן ה-12 מדרום אפריקה, במצב של תרדמת. חמש שנים מתוכן הוא היה בהכרה מלאה, אך כלוא בתוך גופו במצב של צמח ולא מצליח לתקשר עם סביבתו. נשמתו זעקה בקול אילם, עד שהתרחש הנס המופלא והנער התעורר


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

מרטין פיסטוריוס, ילד בן 12 מדרום אפריקה, החל להתלונן על כאבי גרון עזים. הוא הובהל לבית חולים, אך הרופאים לא מצאו את הגורם לכאבים החריגים. מצבו הרפואי הידרדר במהירות והוא החל לסבול מחולשה כללית ומאיבוד זיכרון, עד לקריסת מערכות כללית.

מרגע זה הפך הילד בן ה-12 לצמח, והחל לדעוך מול עיניהם של הוריו המודאגים. בתחילה הרופאים עוד קיוו כי הילד יחלים, אך נוכח ההידרדרות במצבו הרפואי, אף הם איבדו תקווה והסבירו להורים שעשו כל מה שיכלו לעשות וכנראה הילד יהיה צמח לשארית חייו.

"הייתי אבוד בארץ שבה איש לא יכול לעזור לי"

חמש שנים לאחר מכן חזר הנער להכרה מלאה, אך לא הצליח לתקשר עם סביבתו בשל מצבו הגופני. "כלפי חוץ זה היה נראה שאני עדיין צמח, למרות שניסיתי לצעוק ולהתחנן שיקשיבו לי, שאני מדבר. לא במילים, אלא בתוכי אני כמו כולם ורציתי שאנשים יבחינו בי", מספר מרטין.

שבע שנים מרטין היה שרוי במצב של צמח כלפי חוץ, אך היה בהכרה מלאה ובפנים זעקה נשמתו זעקה אילמת לסובבים אותו, מקווה שיצליחו להבין את מצבו ולתקשר עמו. הימים חלפו ומרטין החל לאבד תקווה, הוא הבין כי משפחתו לעולם לא תצליח להבין שהוא בהכרה מלאה, הרי הוא מוגבל בתוך גופו ולא מצליח ליצור עמם קשר כלל. "הבנתי שאני הולך לבלות ככה את שארית ימיי, לבד במחשבות שלי. הייתי בתרדמת וירטואלית, אבוד בארץ שבה איש לא יכול לעזור לי".

נקודת המפנה

הרגע הקשה ביותר שחווה מרטין היה כאשר אימו לחשה לידו: "הלוואי שזה ייגמר, כבר לא משנה לי איך". אמירה זו, לדבריו, הייתה קשה מנשוא כיוון שהבין שאימו למעשה מוותרת עליו מייחלת למותו. מבטו נותר קפוא כשם שהיה, אך בקרבו התחולל מאבק. מרטין החליט לצאת למלחמה ולנסות להוכיח להוריו שהוא בהכרה.

כשאביו של מרטין קילח אותו והאכיל אותו, מרטין ניסה לזעוק אליו בייאוש: "אבא, אני כאן. איך זה שאתה לא יכול לראות אותי?" משחזר מרטין, "הנשמה שלי זעקה בפנים, אבל כל מה שיכולתי לעשות כלפי חוץ הוא לבהות בו".

"אני שמח בחלקי ולא יכול לבקש יותר"

בסופו של דבר, מרטין הצליח במאבקו והוכיח למשפחתו שהוא מנסה ליצור קשר. כשמרטין היה בן 24, פרמדיק שהגיע לטפל בו הבחין בהבעות פנים חריגות אצל מרטין, והבין מכך כי מרטין מנסה ליצור עמו קשר. בהמלצת הפרמדיק, הוריו של מרטין שלחו אותו למומחה לתקשורת המטפל באנשים במצבו, ואכן המומחה קבע כי מרטין מנסה ליצור קשר ונמצא בהכרה מלאה!

עם היוודע הדבר, הוריו של מרטין התפטרו מעבודתם ועבדו ללא לאות על תוכנת מחשב שתאפשר למרטין לתקשר באמצעות קולו. פיתוח התוכנה הושלם ובעזרתה הצליח מרטין להשתקם וללמוד, הוא אף הוציא תואר אקדמי והתחתן. על סיפורו האישי המופלא כתב מרטין ספר וסיכם כי "אני שמח בחלקי, ולא יכול לבקש יותר".

 

צפו בדבריו המרתקים של הרב אריה חיים נווה שליט"א על תודעה נצחית:

 

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

מגזין תהילים

לאתר מוקד תהילים ארצי דרוש/ה משכתב/ת תוכן

מגזין תהילים

"מי שישיג 300,000 ש"ח יזכה לרכוש את הדירה!"

מגזין תהילים

הרב ניגש לבחור והציע לו עסקה מעניינת...

מגזין תהילים

מרגש: המום בלב התינוקת נעלם כלא היה

מגזין תהילים

הבן נדהם משאלתה של אימו: "מה דעתך לדחות את החתונה?"

מגזין תהילים

באותו רגע שלף האב את כרטיס האשראי שלו...

מגזין תהילים

"אם לא אקבל טיפול מיידי, אסיים את חיי..."

מגזין תהילים

מדהים: בחר לשמח חתן יתום, והכל התהפך לטובה...

מגזין תהילים

מזעזע: חשב שהציל ילדה קטנה, האמת התגלתה לאחר 20 שנה...

מגזין תהילים

מפחיד: מה מנע מבני הזוג להפוך להורים שנים רבות?

מגזין תהילים

"לפתע נכנסו שני שומרים חמושים באקחים שלופים..."

מגזין תהילים

ניצל ממות בטוח בזכות רגע אחד...

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות