האם עד הבחירות יבוא המשיח? חתנו של הרב קנייבסקי מסביר

דברי הרב קנייבסקי, לפיהם כביכול עד הבחירות יבוא המשיח, הופצו ברשתות החברתיות ועוררו סערה. חתנו של הרב קנייבסקי מסביר את כוונת דבריו של הרב

21/02/19 | ט"ז אדר א' התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

אדם הגיע לרב קנייבסקי ושאל אותו האם להנפיק תעודת זהות עבור הבחירות הממשמשות ובאות. הרב קנייבסקי השיב לו שעד אז כבר יגיע המשיח והוא לא יצטרך להצביע כלל. הרבנית קולדצקי, בתו של הרב קנייבסקי, סיפרה זאת בנוכחות כמה נשים. אחת מאותן נשים הפיצה את הדברים, והם נפוצו כמובן לכל עבר ועוררו סערה.

 

הסערה שנוצרה אילצה את הרב קולדצקי, חתנו של הרב קנייבסקי, להוציא מכתב המסביר את דברי הרב. "גדולי ישראל בכל הדורות, שה-י"ג עיקרים היה עמוק בנפשם, ומתוך כך חיו כל הזמן בציפייה לביאת המשיח בכל יום", בדברים אלה פתח הרב קולדצקי את מכתבו והוסיף: "וכמבואר ברמב"ם שמי שאינו מצפה בכל יום לביאתו, הרי זה חסר לו בעיקרי האמונה, ולכן בדרך כלל כאשר הם נשאלים על שאלות לטווח רחוק, התשובה פורצת מעצמה – שעד אז מצפים כבר שיבוא המשיח, ומה לך לדאוג מעכשיו דאגת חינם.

 

"וגם מורי חמי שליט"א חי כל הזמן בהרגשה כזו עמוק בתוך ליבו ונפשו, ולכן כאשר השואל שאל שאלה על זמן מאוחר של יותר משלושה חודשים, ומעצמו פרץ בתשובה כנ"ל. אבל מעולם לא קבע זמן ותאריך שאז יבוא בוודאי, ורגיל לומר שרק נביא יכול לקבוע כן, והדברים פשוטים וברורים", בכך חתם את מכתבו הרב קולדצקי.

 

ציפייה לביאת המשיח היא אחת מעיקרי האמונה, ועל כל יהודי להאמין בכך ולחכות לו בכל יום שיבוא. גדולי ישראל בכל הדורות נזהרו שלא לתת תאריכים מדויקים לבוא המשיח, אף על פי שהיו תאריכים מסוגלים לכך. הסיבה לכך טמונה בחשש שמא המשיח לא יגיע באותו התאריך וזה יקרר את אמונתם של עם ישראל.

 

הפעם הראשונה שאנו נפגשים בניסיון לציין את תאריך הגאולה הייתה לפני פטירתו של יעקב אבינו. הוא ביקש לקבץ את בניו ולמסור להם את תאריך הקץ, אולם באותה השעה נסתלקה ממנו שכינה, כדברי חז"ל, והקב"ה מנע ממנו מלגלות את תאריך הגאולה לבניו.

 

מדוע הקב"ה מנע מעם ישראל לדעת את תאריך הגאולה? ניתן לשער כי הידיעה שהגאולה תבוא עוד אלפי שנים תביא את עם ישראל לדכדוך ולייאוש, ואת זאת רצה הקב"ה למנוע, ומנגד הייתה העדפה להותיר את עם ישראל רק עם הציפייה למועד הנקרא "אחישנה" – התלוי במעשיהם של עם ישראל, ומועד זה יכול להיות בכל יום ויום, ואפילו היום, בעזרת השם.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (309 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

סגולה להריון

סגולה לעקרה שתלד - ראיה מן התורה, הנביאים ומן הכתובים

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |