האם עד הבחירות יבוא המשיח? חתנו של הרב קנייבסקי מסביר

דברי הרב קנייבסקי, לפיהם כביכול עד הבחירות יבוא המשיח, הופצו ברשתות החברתיות ועוררו סערה. חתנו של הרב קנייבסקי מסביר את כוונת דבריו של הרב

21/02/19 | ט"ז אדר א' התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אדם הגיע לרב קנייבסקי ושאל אותו האם להנפיק תעודת זהות עבור הבחירות הממשמשות ובאות. הרב קנייבסקי השיב לו שעד אז כבר יגיע המשיח והוא לא יצטרך להצביע כלל. הרבנית קולדצקי, בתו של הרב קנייבסקי, סיפרה זאת בנוכחות כמה נשים. אחת מאותן נשים הפיצה את הדברים, והם נפוצו כמובן לכל עבר ועוררו סערה.

 

הסערה שנוצרה אילצה את הרב קולדצקי, חתנו של הרב קנייבסקי, להוציא מכתב המסביר את דברי הרב. "גדולי ישראל בכל הדורות, שה-י"ג עיקרים היה עמוק בנפשם, ומתוך כך חיו כל הזמן בציפייה לביאת המשיח בכל יום", בדברים אלה פתח הרב קולדצקי את מכתבו והוסיף: "וכמבואר ברמב"ם שמי שאינו מצפה בכל יום לביאתו, הרי זה חסר לו בעיקרי האמונה, ולכן בדרך כלל כאשר הם נשאלים על שאלות לטווח רחוק, התשובה פורצת מעצמה – שעד אז מצפים כבר שיבוא המשיח, ומה לך לדאוג מעכשיו דאגת חינם.

 

"וגם מורי חמי שליט"א חי כל הזמן בהרגשה כזו עמוק בתוך ליבו ונפשו, ולכן כאשר השואל שאל שאלה על זמן מאוחר של יותר משלושה חודשים, ומעצמו פרץ בתשובה כנ"ל. אבל מעולם לא קבע זמן ותאריך שאז יבוא בוודאי, ורגיל לומר שרק נביא יכול לקבוע כן, והדברים פשוטים וברורים", בכך חתם את מכתבו הרב קולדצקי.

 

ציפייה לביאת המשיח היא אחת מעיקרי האמונה, ועל כל יהודי להאמין בכך ולחכות לו בכל יום שיבוא. גדולי ישראל בכל הדורות נזהרו שלא לתת תאריכים מדויקים לבוא המשיח, אף על פי שהיו תאריכים מסוגלים לכך. הסיבה לכך טמונה בחשש שמא המשיח לא יגיע באותו התאריך וזה יקרר את אמונתם של עם ישראל.

 

הפעם הראשונה שאנו נפגשים בניסיון לציין את תאריך הגאולה הייתה לפני פטירתו של יעקב אבינו. הוא ביקש לקבץ את בניו ולמסור להם את תאריך הקץ, אולם באותה השעה נסתלקה ממנו שכינה, כדברי חז"ל, והקב"ה מנע ממנו מלגלות את תאריך הגאולה לבניו.

 

מדוע הקב"ה מנע מעם ישראל לדעת את תאריך הגאולה? ניתן לשער כי הידיעה שהגאולה תבוא עוד אלפי שנים תביא את עם ישראל לדכדוך ולייאוש, ואת זאת רצה הקב"ה למנוע, ומנגד הייתה העדפה להותיר את עם ישראל רק עם הציפייה למועד הנקרא "אחישנה" – התלוי במעשיהם של עם ישראל, ומועד זה יכול להיות בכל יום ויום, ואפילו היום, בעזרת השם.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (309 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים

תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |