מדוע סירב הרב קנייבסקי לברך את האברך שהגיע אליו במיוחד?

בחור ישיבה תושב חו"ל הגיע אל הרב קנייבסקי לבקש את ברכתו, שלוש פעמים ביקש את ברכתו של הרב ושלוש פעמים סרב הרב לעשות זאת

29/04/19 | כ"ד ניסן התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

אל הגאון הרב חיים קניבסקי שליט"א הגיעה קבוצת בחורי ישיבה תושבי חו"ל שביקשו להתברך מפי הצדיק. הרב חיים בירך כל אחד ואחד מהם בנפרד, במאור פנים ובחמימות רבה, אך למרבה הפלא התחמק מלברך את אחד הבחורים. אותו בחור לא רצה לוותר על הברכה, וניסה פעם נוספת לגשת לצדיק, אך הרב שוב התחמק ולא בירך אותו.

בפעם השלישית, כשהבחור ניסה לדרוש את ברכתו של רבי חיים, הפטיר הרב: "לא אוכל לברך אדם שאוכל בשר בחלב!"

הבחור החוויר, פרץ בבכי ונמלט החוצה. שם, כשדמעות על פניו פנה אל הרב שליווה את הקבוצה והתוודה על פשעו. הוא סיפר כי מגיל קטן יש לו חולשה גדולה לשוקולד חלבי. הוא חייב ליטול לאחר כל ארוחה קוביית שוקולד חלב. אין הוא מצליח להתגבר על יצרו, וכך גם לאחר ארוחה בשרית הוא אוכל קוביית שוקולד.

אולם מהיכן ידע זאת רבי חיים? אין זאת, אלא שרוח הקודש בוקעת מגרונו. אך כשנאמרו הדברים לפני הרב הוא ביטל זאת בהינף יד ואמר: "הירושלמי אומר, כי מי שנכשל באכילת בשר בחלב, מופיעה על מצחו צורת עז, וכשעמד מולי אותו בחור, הבחנתי בצורת עז על מצחו, ומכך הסקתי, שהוא אוכל בשר בחלב" ('דרך עץ החיים')

הדר זיוו של האדם עלול להשתנות כתוצאה ממעשיו. מצחו של האדם הוא כמראה, ניתן לראות עליו אם קיים מצווה, או חלילה נכשל בעבירה.

כתב האר"י הקדוש שכאשר אדם מקיים מצווה נרשמת אות אחת על מצחו המרמזת על אותה המצווה, וכשעושה מצווה אחרת או חלילה עובר עבירה, המצווה או העבירה מוחקת את האות של המצווה הראשונה ונרשמת במקומה, למעט מצוות הצדקה, שאינה נמחקת לעולם, ועל כך נאמר: "וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד" (תהילים קיב', ג')

כל מצווה שווה הון רב, אולם מדברי האר"י ניתן ללמוד שמצוות הצדקה שווה הרבה יותר, רישומה ניכר על מצחו של האדם, והיא מסייעת לו רבות במהלך חייו.

כשמניחים את הדברים כך על השולחן ניתן לקיים את המצווה הזו בשופי, בשמחה וללא הסתייגויות. לא תמיד הדבר קל, לא תמיד יש רצון לפתוח את הכיס ולתת לאחר, אך הידיעה שהמצווה הזו עושה רושם, שמתן שכרה בצידה, שהיא מאירה את פניו של האדם יכולה לעזור לנו לפתוח מעט את הלב ואת הכיס, לתת מטבע של כסף, שהופך ברגע למטבע של אש על מצחנו..

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (24 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

צדקה אות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה למי שנודע לו על חולי מסוים שתקף אותו

הַאי מַאן דְּחָלִישׁ, יוֹמָא קַמָּא לָא לְגָלֵי, כִּי הֵיכֵי דְּלָא לִתְרַע מַזָּלֵיהּ. דְּהַיְנוּ שֶׁלֹּא מִיָּד יְגַלֶּה חָלְיוֹ כְּדֵי שֶׁלֹּא יִשָּׁבֵר וְיִפֹּל מַזָּלוֹ

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |