מדוע סירב הרב קנייבסקי לברך את האברך שהגיע אליו במיוחד?

בחור ישיבה תושב חו"ל הגיע אל הרב קנייבסקי לבקש את ברכתו, שלוש פעמים ביקש את ברכתו של הרב ושלוש פעמים סרב הרב לעשות זאת

29/04/19 | כ"ד ניסן התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

אל הגאון הרב חיים קניבסקי שליט"א הגיעה קבוצת בחורי ישיבה תושבי חו"ל שביקשו להתברך מפי הצדיק. הרב חיים בירך כל אחד ואחד מהם בנפרד, במאור פנים ובחמימות רבה, אך למרבה הפלא התחמק מלברך את אחד הבחורים. אותו בחור לא רצה לוותר על הברכה, וניסה פעם נוספת לגשת לצדיק, אך הרב שוב התחמק ולא בירך אותו.

בפעם השלישית, כשהבחור ניסה לדרוש את ברכתו של רבי חיים, הפטיר הרב: "לא אוכל לברך אדם שאוכל בשר בחלב!"

הבחור החוויר, פרץ בבכי ונמלט החוצה. שם, כשדמעות על פניו פנה אל הרב שליווה את הקבוצה והתוודה על פשעו. הוא סיפר כי מגיל קטן יש לו חולשה גדולה לשוקולד חלבי. הוא חייב ליטול לאחר כל ארוחה קוביית שוקולד חלב. אין הוא מצליח להתגבר על יצרו, וכך גם לאחר ארוחה בשרית הוא אוכל קוביית שוקולד.

אולם מהיכן ידע זאת רבי חיים? אין זאת, אלא שרוח הקודש בוקעת מגרונו. אך כשנאמרו הדברים לפני הרב הוא ביטל זאת בהינף יד ואמר: "הירושלמי אומר, כי מי שנכשל באכילת בשר בחלב, מופיעה על מצחו צורת עז, וכשעמד מולי אותו בחור, הבחנתי בצורת עז על מצחו, ומכך הסקתי, שהוא אוכל בשר בחלב" ('דרך עץ החיים')

הדר זיוו של האדם עלול להשתנות כתוצאה ממעשיו. מצחו של האדם הוא כמראה, ניתן לראות עליו אם קיים מצווה, או חלילה נכשל בעבירה.

כתב האר"י הקדוש שכאשר אדם מקיים מצווה נרשמת אות אחת על מצחו המרמזת על אותה המצווה, וכשעושה מצווה אחרת או חלילה עובר עבירה, המצווה או העבירה מוחקת את האות של המצווה הראשונה ונרשמת במקומה, למעט מצוות הצדקה, שאינה נמחקת לעולם, ועל כך נאמר: "וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד" (תהילים קיב', ג')

כל מצווה שווה הון רב, אולם מדברי האר"י ניתן ללמוד שמצוות הצדקה שווה הרבה יותר, רישומה ניכר על מצחו של האדם, והיא מסייעת לו רבות במהלך חייו.

כשמניחים את הדברים כך על השולחן ניתן לקיים את המצווה הזו בשופי, בשמחה וללא הסתייגויות. לא תמיד הדבר קל, לא תמיד יש רצון לפתוח את הכיס ולתת לאחר, אך הידיעה שהמצווה הזו עושה רושם, שמתן שכרה בצידה, שהיא מאירה את פניו של האדם יכולה לעזור לנו לפתוח מעט את הלב ואת הכיס, לתת מטבע של כסף, שהופך ברגע למטבע של אש על מצחנו..

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (24 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)



מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

צדקה אות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |