בזכות ליל הסדר - זכו שני האחים לישועה

אחרי שנות המתנה ארוכות, נושעו שני האחים בזכות סגולתו של ליל חג הפסח

19/04/19 | י"ד ניסן התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

הסיפור הבא מגיע מניו יורק הרחוקה, והוא התגלגל אל אחד מרבני הישיבות בעיר באחד מימי הקיץ החמים, מפי יהודי העובד במחנה הקיץ של הישיבה. שמו של הבחור שונה מטעמי פרטיות, נקרא לו שמואל. מאז שמלאו לו 18 שנים, רצה שמואל להינשא. הוא יצא לשידוכים ועשה מאמצים רבים, אך לשווא. בחלוף 10 שנים, בגיל 28, כשכמעט ונואש, התגלגלה לידיו בליל הסדר, הגדת פסח המלווה בהסברים ביידיש. במהלך הקריאה בהגדה, הוא מספר, מצא לצד הקטע "וַנִּצְעַק אֶל יְיָ אֱלֹהֵי אֲבֹתֵינוּ, וַיִּשְׁמַע יְיָ אֶת קֹלֵנוּ, וַיַּרְא אֶת עָנְיֵנוּ ...", את סיפורו של הרב הקדוש מאפטא זצ"ל: באחד מן הימים נגש אל הרב אחד מחסידיו וסיפר לו כי השנה לא יעלה בידו לשלם לפריץ את דמי החכירה, מעשה שידעו השניים כי מהווה סכנת חיים של ממש. ענה לו הרב " צעק ב"וַנִּצְעַק" ותיוושע", וכך היה.

שמואל הנרגש עצר את קריאת ההגדה כשהגיעו בני המשפחה לקטע המדובר, וקונן באוזניי אמו על העובדה כי טרם זכה להקים בית. אמו האוהבת השיבה לו, כי הוא יודע שהם עושים את כל המאמצים האפשריים על מנת שיזכה להתחתן, ובעזרת השם זה יקרה בקרוב. ברגע זה, החליט שמואל לפנות לכל בני המשפחה, אשר ישבו מסובין יחד לשולחן החג, בבקשה: "קראתי כאן ביידיש, כי ב-"וַנִּצְעַק" יש סגולה, כי מי שזועק אל השם זוכה לישועה." על כן אני מבקש," הוסיף, "כי כל המסובים הלילה ייזעקו אל השם." בני משפחתו המופתעים של שמואל, אשר ביקשו להבין את משמעות הדברים, תהו מה עליהם לצעוק בדיוק. השיב להם שמואל: "קראו שלוש פעמים אל השם, 'שמואל אינו יכול להמתין יותר, שמואל חייב להתארס בקרוב." בני משפחתו הנרגשים של שמואל עשו כבקשתו וחזרו על דבריו שלוש פעמים. רצה אביו של שמואל להמשיך בקריאת ההגדה, אך שמואל עצר אותו. "ומה לגבי אחי יעקב? האם ראוי להמשיך בליל הסדר, בלי שנבקש זיווג גם עבורו?", בני המשפחה הנרגשים הנהנו למשמע דבריו, וכהצעת זעקו שלוש פעמים "יעקב אינו יכול להמתין יותר, יעקב חייב להתארס בקרוב."

לתדהמת המשפחה לא היה גבול כאשר בא' חול המועד פסח, קיבלו שני האחים הצעות שידוכים, אשר כבר ביום ב' חול המועד עמדו בפני חתימת התנאים. מחשש לעין הרע אם יסגרו את תנאי הנישואין של שני הבנים באותו היום, פנו בני משפחתו של שמואל  לאדמו"ר מוויז'ניץ מאנסי [זצ"ל], אשר פסק כי את תנאיו של האח שמואל יש לחתום בג' חול המועד, ואילו את אלו של האח יעקב ביום ד' חול המועד. רצה השם, ושמואל זכה להקים בית נאמן בישראל ומאז מצליחה דרכו בכל התחומים.

סגולה נוספת יש בליל הסדר, בעת אמירת 'מה נשתנה'. סיפורו של אב אחד מדגים זאת:

מעשה באב שלא זכה לחתן את בניו. ככל שחלפו השנים גדלה דאגתו. סמוך לליל הסדר, ביקשו הבנים לקבל את ברכת רבם, 'הלב שמחה' זצ"ל, לפני שייסעו לביתם לעשות את החג וזה השיב להם " הלא הבן שואל בליל הסדר, תשאלו את האב מדוע עדיין אינכם חתנים." למרות ששיערו הבנים כי הרב מציע להם להרבות בתפילה לאבינו שבשמים, החליט אחד מהם לקיים את דברי הרב כפשוטם ופנה לאביו בשאלה מדוע לא זכו הם להשתדך כיתר חבריהם.

אביהם, אשר שאלת בנו נגעה ללבו, פרץ בבכי מר, אליו הצטרפו גם הבנים, ובלב נשבר התפללו לקדוש ברוך הוא שיזכו הבנים לישועה. הכל מיררו בבכי עד שקראה האם כי עליהם למלא את מצוות החג ולשמוח, וכך עשו הכל, וקיימו את מצוות החג בלב שלם. לאחר הסדר ביקש האב כי יאמרו כולם תהילים, ויקראו את הספר הרביעי  והספר החמישי, וכך עשו. לאחר זמן קצר, השתדכו בניו של האיש.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולת "ונצעק" בליל הסדר - עוצמתה וסיפור מחזק

ושאלוהו כל המסובים: "מה נצעק ואיך נצעק?" התלהב מאניש ואמר בתמימות ובפשטות: "תזעקו ג' פעמים אל ה' – 'כבר אין בכוחו של מאניש לסבול ולהמתין יותר. מאניש מוכרח כבר לבוא בברית האירוסין'"… ואכן הכל החרו אחריו ואמרו ג' פעמים באותו נוסח שנצטוו ממאניש.

סגולה ליום קודם ערב ראש חודש ניסן: תפילת השל"ה על הפרנסה

כך כתב השל"ה הקדוש, בספרו "מסכת תמיד", פרק "נר מצוה": ראוי לצום שלא יאכילנו הקדוש ברוך הוא זכויותיו בעולם הזה. ויהיה זה התענית יום קודם ערב ראש חודש ניסן, כי בניסן טללים שהם לברכה נפתחים (ויכול לאמרה אפילו אם אינו מתענה, ואפשר לפדות התענית במעות לצדקה)

"סוד גדול ונורא": קראו בערב פסח את אגרת רבי שמשון מאוסטרופולי

אגרת שמומלץ לקרוא בערב פסח: וְהִנֵּה מוֹרַי וְרַבּוֹתַי קְדוֹשֵׁי יִשְׂרָאֵל, הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה פְּלָאִים הֵם, סְתוּמִים וַחֲתוּמִים סָגוּר וְאֵין פּוֹרֵשׂ אוֹתָם. וּכְבָר שְׁאָלוּנִי גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל לְבָאֵר לָהֶם דִּבְרֵי הָאֲרִ"י זַ"ל

סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"

תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |