בצדק תשפוט את עמיתך: דבר תורה לקראת פרשת -קדושים, מאת הרב מנדל – מנהל מוקד תהילים ארצי

בפרשת השבוע יש את הפסוקים של בין אדם לחבירו  "בצדק תשפוט את עמיתך

06/05/19 | א' אייר התשע"ט

 

למה לקרוא תהילים לבד כשאפשר לקרוא ביחד עם עשרות אלפי יהודים המחוברים למוקד תהילים ארצי? התחברו לווטסאפ שלנו ותצטרפו למשפחת אומרי התהילים הגדולה ביותר. לחצו כאן >>

בפרשת השבוע יש את הפסוקים של בין אדם לחבירו 
"בצדק תשפוט את עמיתך  וכו וכו ומסיימת התורה  אחרי מספר פסוקים איך צריך שצריך להתנהג בין אדם לחבירו  "ואהבת לרעת כמוך אני השם"
 
לרבי הריי"צ מליובאוויטש זצ"ל הגיעו ליו"ט שני חסידים מהעיירה אודסה, וכשנכנס הראשון ליחידות לרבי, שאלו הרבי: מהיכן אתה, וכשענה מאודסה, שאלו הרבי, מה שלום היהודים באודסה, וענה הלה: ברוך השם, התורה מתרבה להפליא, היהודים מגיעים במסי"נ להתפלל, משתדלים מאוד לעזור אחד לשני, פשוט כיף שם ברוח ובגשם, וכששמע זאת הרבי הוא הודה לו מאוד ונתן לו עשרה רובל (סכום גדול בימים ההם).

כשיצא הוא סיפר לחבירו מהעיירה מה שהיה, ומה שסיפר לרבי ומה שקיבל, והחליט השני שכשהוא יכנס הוא כבר יספר את האמת, וכשהרבי שאל אותו מה קורה באודסה, הוא ענה שהעיר מלאה בפירצות, הרבה יהודים לא דורכים בבית כנסת, הרבה גדרים נפרצו, כל אחד רוצה לאכול את השני חי וכו', והרבי מאוד הודה לו, ונתן לו רובל אחד, אמר החסיד לרבי, אני מאוד מתפלא, וכי משום שאני אמרתי את האמת הרבי נותן לי רק אחד, למה לידידי ששיקר לרבי הרבי נתן לו עשר.
ענה לו הרבי: מה שקורה באודסה אני יודע יותר טוב משניכם, אני לא צריך ממכם את האינפורמציה, רציתי רק לדעת מה קורה איתכם, כשההוא אמר שהכל בסדר והכל געוואלדיג, ידעתי שהוא ככה, והוא יושב ולומד ומתפלל ועוזר לאחרים, ולכן מגיע לו עשרה רובל, וכשאתה אמרת שהעיר מלאה בפירצות הבנתי שאתה מלא בפירצות, ולכן קיבלת רק אחד.

עוד משהו מעניין: כשהאדם מאשים את חבירו, בדרך כלל עושים זאת באצבע מאשימה, שאומרת אתה עשית כך וכך וכו', כשהאדם מורה באצבעו על חבירו בדרך כלל 3 אצבעות כפופות לכיוונו, כאילו שאומר אני 3 פעמים ככה...


כשאדם שופט את חברו בצדק ובעינים ישרות ומקיים את "ואהבת לרעך כמוך" יודע אני שאצלו בעצמו "אני השם"  כל מעשיו נעשים גם לשם שמים .

שבת שלום 
הרב מנדל 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה להריון קל

סגולה להריון קל: תאמר לפני ברכת 'המפיל' (לפני השינה) פרק כ' בספר תהלים, ולאחר מכן תאמר שוב את הפסוק השני

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |