האם מותר ליולדת ולתינוקה לצאת מהבית ביום ובלילה ב-40 הימים הראשונים?

האם יש מקור למנהג האוסר על יולדת ותינוקה לצאת מביתה, ביום או בלילה, ב-40 הימים הראשונים? האם מותר לתלות את כביסת בגדי התינוק מחוץ לבית בשעות הלילה?

07/05/19 | ב' אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

למנהגים הללו אין מקור ביהדות והם אמונות תפלות שהגיעו מן הגויים והערבים מחוץ לארץ ישראל. כבר כתב רבינו מרן עובדיה יוסף בשו"ת יביע אומר (ח"י עמ שמו, ד"ה אולם למרות): "האיש הנבון והמשכיל בתורת ה', יש לו להתרחק מכל דברי הבל והזיות שנהגו בהם מחוסרי הדעת. וכגון אלו שאומרים, שיולדת תוך ארבעים יום לא תכנס לבית חתן וכלה, פן תגרום שהכלה תהיה עקרה. וכן להיפך, בכלה הנכנסת לבית יולדת. שאינן אלא פטפוטי אנשים סכלים מחוסרי דעת. ויתכן, שלמדו כן מן השכנות בחו"ל אשר לא מבני ישראל הנה...וכן כל הדברים שיוצאים מההיקש הטבעי והשכלי, יש להרחיקם הרחק כמטחווי קשת".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (33 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |