האם מותר ליולדת ולתינוקה לצאת מהבית ביום ובלילה ב-40 הימים הראשונים?

האם יש מקור למנהג האוסר על יולדת ותינוקה לצאת מביתה, ביום או בלילה, ב-40 הימים הראשונים? האם מותר לתלות את כביסת בגדי התינוק מחוץ לבית בשעות הלילה?

07/05/19 | ב' אייר התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

למנהגים הללו אין מקור ביהדות והם אמונות תפלות שהגיעו מן הגויים והערבים מחוץ לארץ ישראל. כבר כתב רבינו מרן עובדיה יוסף בשו"ת יביע אומר (ח"י עמ שמו, ד"ה אולם למרות): "האיש הנבון והמשכיל בתורת ה', יש לו להתרחק מכל דברי הבל והזיות שנהגו בהם מחוסרי הדעת. וכגון אלו שאומרים, שיולדת תוך ארבעים יום לא תכנס לבית חתן וכלה, פן תגרום שהכלה תהיה עקרה. וכן להיפך, בכלה הנכנסת לבית יולדת. שאינן אלא פטפוטי אנשים סכלים מחוסרי דעת. ויתכן, שלמדו כן מן השכנות בחו"ל אשר לא מבני ישראל הנה...וכן כל הדברים שיוצאים מההיקש הטבעי והשכלי, יש להרחיקם הרחק כמטחווי קשת".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (34 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?

סגולה להריון

סגולה לעקרה שתלד - ראיה מן התורה, הנביאים ומן הכתובים

סגולה לאריכות ימים

סגולה לאריכות ימים מפי הרב שמואל הלוי וואזנר זצ"ל שזכה לאריכות ימים ונפטר בגיל 102
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |