איך בוחרים שם לתינוק על פי היהדות?

כבוד הרב, בעזרת השם אני עומדת ללדת בקרוב ומחפשת שם לבן העתיד להיוולד, רציתי לדעת האם יש הנחיה מסויימת לבחירת השם ביהדות?

09/07/19 | ו' תמוז התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

שלום רב,

כל נשמה המגיעה לעולם, מגיע למטרה מסוימת הייחודית לה. הנשמה מקבלת כלים ותכונות ייחודיות לצורך מטרה זו דרך צינורות השפע של העולם, הריהם 27 אותיות לשון הקודש (22 אותיות הא'-ב' והאותיות הסופיות), בהן נברא העולם. אותיות שמו של האדם הן צינורות השפע שלו. מיקומן, חיבורן ועוד, מורידות לאדם את השפע לכל חייו.

חשוב לבחור שם בלשון הקודש וכזה שמשמעותו בעברית טובה. כל שם מושך השפעה ממשמעותו, עד כי חכמינו ראו לנכון לציין את היוצאים מן הכלל כשקרה להיפך. בדורות האחרונים אין יודעים את פירוש האותיות הנכון וכך לא רצוי ליצור שמות חדשים. מומלץ לקרוא בשמות הידועים כבעלי מזל והצלחה, לדוגמא: שמות צדיקים מן התנ"ך.

במדרש בראשית רבה, פרשה לז, אות כה נכתב: "ר’ יוסי, הראשונים, על ידי שהיו מכירים יחסיהם, היו מוציאים לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו יודעין את יחסינו, אנו מוציאין לשם אבותינו. רבן שמעון בן גמליאל אומר, הראשונים על ידי שהיו משתמשין ברוח הקודש היו מוציאין לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו משתמשין ברוח הקודש אנו מוציאין לשם אבותינו”.

ניתן לקרוא לתינוק בכל שם פרט לשמם של מי שמוכרים כרשעים (נמרוד, עומרי וכו'). והחכם, יתן לבנו שם בעל משמעות טובה שימשוך מזל טוב כל חייו.


צפו ברב המקובל יצחק בצרי מסביר כיצד בוחרים שם לילד:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (8 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |