איך בוחרים שם לתינוק על פי היהדות?

כבוד הרב, בעזרת השם אני עומדת ללדת בקרוב ומחפשת שם לבן העתיד להיוולד, רציתי לדעת האם יש הנחיה מסויימת לבחירת השם ביהדות?

09/07/19 | ו' תמוז התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

שלום רב,

כל נשמה המגיעה לעולם, מגיע למטרה מסוימת הייחודית לה. הנשמה מקבלת כלים ותכונות ייחודיות לצורך מטרה זו דרך צינורות השפע של העולם, הריהם 27 אותיות לשון הקודש (22 אותיות הא'-ב' והאותיות הסופיות), בהן נברא העולם. אותיות שמו של האדם הן צינורות השפע שלו. מיקומן, חיבורן ועוד, מורידות לאדם את השפע לכל חייו.

חשוב לבחור שם בלשון הקודש וכזה שמשמעותו בעברית טובה. כל שם מושך השפעה ממשמעותו, עד כי חכמינו ראו לנכון לציין את היוצאים מן הכלל כשקרה להיפך. בדורות האחרונים אין יודעים את פירוש האותיות הנכון וכך לא רצוי ליצור שמות חדשים. מומלץ לקרוא בשמות הידועים כבעלי מזל והצלחה, לדוגמא: שמות צדיקים מן התנ"ך.

במדרש בראשית רבה, פרשה לז, אות כה נכתב: "ר’ יוסי, הראשונים, על ידי שהיו מכירים יחסיהם, היו מוציאים לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו יודעין את יחסינו, אנו מוציאין לשם אבותינו. רבן שמעון בן גמליאל אומר, הראשונים על ידי שהיו משתמשין ברוח הקודש היו מוציאין לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו משתמשין ברוח הקודש אנו מוציאין לשם אבותינו”.

ניתן לקרוא לתינוק בכל שם פרט לשמם של מי שמוכרים כרשעים (נמרוד, עומרי וכו'). והחכם, יתן לבנו שם בעל משמעות טובה שימשוך מזל טוב כל חייו.


צפו ברב המקובל יצחק בצרי מסביר כיצד בוחרים שם לילד:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (8 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'

סגולה לכפרת עוונות

לֹא שָׁמַעְנוּ "סְגֻלּוֹת" לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת, אוּלָם סְגֻלָּה אַחַת גְּדוֹלָה מָצִינוּ בַּחֲזַ"ל לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |