איך בוחרים שם לתינוק על פי היהדות?

כבוד הרב, בעזרת השם אני עומדת ללדת בקרוב ומחפשת שם לבן העתיד להיוולד, רציתי לדעת האם יש הנחיה מסויימת לבחירת השם ביהדות?

09/07/19 | ו' תמוז התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

שלום רב,

כל נשמה המגיעה לעולם, מגיע למטרה מסוימת הייחודית לה. הנשמה מקבלת כלים ותכונות ייחודיות לצורך מטרה זו דרך צינורות השפע של העולם, הריהם 27 אותיות לשון הקודש (22 אותיות הא'-ב' והאותיות הסופיות), בהן נברא העולם. אותיות שמו של האדם הן צינורות השפע שלו. מיקומן, חיבורן ועוד, מורידות לאדם את השפע לכל חייו.

חשוב לבחור שם בלשון הקודש וכזה שמשמעותו בעברית טובה. כל שם מושך השפעה ממשמעותו, עד כי חכמינו ראו לנכון לציין את היוצאים מן הכלל כשקרה להיפך. בדורות האחרונים אין יודעים את פירוש האותיות הנכון וכך לא רצוי ליצור שמות חדשים. מומלץ לקרוא בשמות הידועים כבעלי מזל והצלחה, לדוגמא: שמות צדיקים מן התנ"ך.

במדרש בראשית רבה, פרשה לז, אות כה נכתב: "ר’ יוסי, הראשונים, על ידי שהיו מכירים יחסיהם, היו מוציאים לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו יודעין את יחסינו, אנו מוציאין לשם אבותינו. רבן שמעון בן גמליאל אומר, הראשונים על ידי שהיו משתמשין ברוח הקודש היו מוציאין לשם המאורע, אבל אנו שאין אנו משתמשין ברוח הקודש אנו מוציאין לשם אבותינו”.

ניתן לקרוא לתינוק בכל שם פרט לשמם של מי שמוכרים כרשעים (נמרוד, עומרי וכו'). והחכם, יתן לבנו שם בעל משמעות טובה שימשוך מזל טוב כל חייו.


צפו ברב המקובל יצחק בצרי מסביר כיצד בוחרים שם לילד:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע יש לגויים שקע מתחת לאף?

ידוע כי תינוק לומד את התורה כולה, מקבל מכה ומשתכח, ומשום כך ישנו סימן מתחת לאף. אם כן, מדוע גם לגויים יש שקע מתחת לאף?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

סגולה לכפרת עוונות

לֹא שָׁמַעְנוּ "סְגֻלּוֹת" לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת, אוּלָם סְגֻלָּה אַחַת גְּדוֹלָה מָצִינוּ בַּחֲזַ"ל לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת

סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |