"היא הייתה בטוחה שכבר אין סיכוי" – הניסים שיוצרת סגולת ר' מאיר בעל הנס

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

התנא "שאין בדורו כמותו" – על מי מדובר?

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

שמחת תורה

שמחת תורה - ארבעה סוגי שמחה ביום טוב

נהגו עם ישראל בכל הקהילות לשמוח בשמחת תורה ולפצוח בשירה ובריקודים - מה מיוחד ביום זה?


06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

חג הסוכות הוא החג היחידי עליו נאמר "ושמחת בחגיך והיית אך שמח", ביום השמיני של חג הסוכות "שמחת תורה" נוהגים לשיר ולרקוד בבתי הכנסת, מה מיוחד בשמחה זו שאין ביתר ימי החג?

חכמינו ציינו ארבעה סוגי שמחה בחג:

  1. שמחה פשוטה - בשולחן ערוך נכתב כי מצווה לשמוח בחג בבשר, ביין, בבגדים ותבכשיטים ומצווה לשמח את הילדים באגוזים וממתקים, שישמחו בשמחת החג כמצוות התורה.

  2. שמחת בית השואבה - בחג הסוכות בלבד ניסכו מים על המזבח עם הקרבת הקורבנות במקום יין, ולפני שאיבת המים נהגו בימי חול המועד לקיים טקס "שמחת בית השואבה" בו חכמי ישראל שרו וניגנו שירים ותשבוחות ושמחו את עם ישראל. ומשאין לנו מקדש, השמחה היא בזמן שנמצאים בבית הכנסת.

  3. שמחת יום טוב - בכל ימי חג הסוכות נהגו להקריב בבית המקדש קורבנות בבית המקדש כנגד כל אומה ואומה וה' שמח עם כל העולם. ביום שמיני עצרת הקריבו כנגד ישראל בלבד וה' שמח עם עמו בלבד, שמחה גדולה יותר והשכינה הנמצאת מחוץ לעם ישראל במשך חג הסוכות כולו, שוהה בתוכו. 

  4. שמחת התורה - ביום זה שלא כבימים טובים אחרים התירו חכמינו מחיאת כף וריקוד כבימי חול, מפני השמחה הגדולה, שמחת התורה.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא שמחת תורה

X
  • © כל הזכויות שמורות